Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

je to potrebne a robim to rada, hoci obcas doma vypenim- ale aspon ventilujem. som rada, ze robim na psychiatrii, je to skola ako hrom.

forev.

evcca: ano, studium a aj ta praca su krasne,zaroven vsak velmi tazke.
vystihuje to taky citat z basnikov: "medicina je zabavna veda o smutnych vecech".
hm, neviem, preco by si nemohla nastupit do studia, mame tam ludi, ktori maju po tridsiatke a teraz zacali studovat...nikdy nie je neskoro.

takemale

rybicka juuj mas pravdu veru:)a odkial si,ak smiem vediet,mozno sme z rovnakeho mesta a skusila by som toho tvojho zubara:)

evcca

ahojte,
gabi, daj prosim potom vediet ako sa mishke dari.
romanka, aj mne sa s tebou velmi dobre takto cez forum rozprava a ver mi, ze toto forum a ludia tu mi dost pomahaju, staci len citat a vzdy najdem niekoho, kto ma pochopi a to je silne motivujuce.
no, co sa tyka vysledkov, vcera ma konecne zobral reumatolog, mam zvysene zapalove faktory v krvi, dal mi lieky na styri mesiace a potom kontrola, ze zatial musim vydrzat. a v pondelok mam konecne magneticku rezonanciu, tak sa uvidi, co mam v hlave:-) snad nic ine okrem mozgu.
a mas pravdu, s nasim zdravotnictvom je to dost biedne, doktor ma vcera vybavil za tri minutky a v papieroch mi vysetril aj to, co ani nevidel, co uz.

gabina

Romanka, a kde je napísané, že musíš
myslieť na všetko?
Preberať na seba zodpovednosť aj za konanie a činy iných - to veľmiivyčerpáva. Namiesto priberania starostí by sme sa mali naučiť uľaviť si od stresu, odbremeňovať hlávku a hlavne - vedieť si povedať na plné ústa, čo chceme a s čím potrebujeme pomôcť. Život v rodine je rovnako, ako život sám o kompromisoch. Ak sa rtozhodne jeden človek prevziať veškerú starostlivosť a obetavosť za rodinu na seba, ostatní budú na koni, zdravo spokojní a bezstarostní - a ten jeden bude o chvíľu zlomený. Inak to dopadnúť nemôže...
Romanka, dievčatá, nemáte v živote len povinnosti,ale aj práva. Právo na oddych, právo na sebarealizáciu, právo na city a právo na zdravý egoizmus. Držím palce, nech je to čo najskôr...Kkrásny deň!

Idem dnes za Miškou, budem ju od Vás pozdravovať...

romana

evcca
Hrozne si cením na tebe, že mi pomáhaš. Máš toho dosť v práci, skúšky, priateľ a ešte si ochatná mi hľadať info o tom lieku. Vieš, asi toto mi najviac v mojej rodine chýba a vadí. Tu akoby sa na mňa často zabúdalo. Neviem čím to je. Ak niečo potrebujem, alebo poprosím o pomoc, často sa stane, že sa jednoducho zabudne. To sa týka dcéry a aj muža. Viem dcérka je ešte malá. Ale aj tak sa ma to dotkne. Ja musím myslieť na všetko. A muž sa vyhovára, že má zlú pamäť. Je pravda, že si dosť píše veci, ktoré potrebuje a nesmie na ne zabudnúť. No v poslednom čase sa myslím polepšil. Vravievam mu, že preto zabúda, lebo to nie je pre neho podstatné, dôležité. Na svoje dôležité veci nezabúda. Proste čo si potrebuje zapamätať si zapamätá. Možno preto tu aj viac napíšem, ako jemu poviem.... Hm... zas moc premýšľam. Ale v podstate som veľmi rada, keď sa môžem s niekym takto porozprávať resp. popísať kto je "v obraze". Asi to je to hlavné.
Už idem spinkať. Držte sa všetky.
Evi, a výsledky z vyšetrení stále nič? To naše zdravotníctvo?! To je hrôza!!! Skús viac naliehať o pomoc. Inak ti neviem poradiť.

romana

rybicka
Ja už si kôli tým zubom pripadám ako blbec. Neviem, či je to vo mne nejak zafixované, ale v prvom rade čo si všimnem na človeku sú zuby. Asi som bola v minulom živote zubárom, alebo fakt neviem... Vieš, ja mám na niektorých predných zuboch urobené tie kompozity, ale nie som s tým spokojná. Mala som vlastne taký kaz na zube, hneď ako mi rástol, taký defekt trocha na sklovine. Tiež mi to zbrúsila a natiahla, neviem, či je to presne to isté, ale bo čase sa mi tam zachytáva akoby kameň, alebo neviem čo je to. Proste okraje toho pridaného materiálu sa sfarbia do hneda. Len také čiaročky. Vždy jej poviem, či by mi to nepreleštila, ale akoby sa to už nedalo. Trocha to prejde, ale po čase je to tam zas. Preto som rozmýšľala nad tými korunkami. Ja tiež nemám rovné zúbky, teda mám krivé len jednotky. Sú trochu do striešky. Tak som rozmýšľala, že by sa mi to tým aj vyrovnalo. Poviem ti pravdu, ale mám z toho trochu strach. Vieš dlho si zvykám na zmenu a ak by som nebola spokojná asi by som sa s tým ťažko vysporiadavala. Vieš, to sa už potom nedá vrátiť. Tak stále váham. Jedna tá porcelánová korunka stojí u mojej zubárky 3000 Sk. Je to dosť. Niekto to má tak pekne urobené, že by som povedala, že sú to jeho zuby, ale niekomu to fakt poznať. Tak neviem.