Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Dobré ráno.
Vlastne už bude skoro obed. No... najvyšší čas ísť do obchodu a začať niečo variť. Zas ten kolotoč.... hodiť do práčky, upratať... Ale napodiv mám dobrú náladu. Tak nech mi to vydrží. Aj viem prečo. Ráno som sa pozrela do zrkadla a... taká zvláštna iskra v oku, alebo čo. Moja pleť oddýchnutá, moje vlasy napodiv dobré. Je zvláštne ako sa stále fixujem na seba a svoj vzhľad. A jasné, že z toho vychádza aj moja nálada. Chcela by som to zmeniť, ale akosi neviem, naučené pochody v mozgu.... to sa nedá len tak.
Evka, skús nájsť nejakého liečiteľa, vyskúšaj alternatívnu medicínu. Ja som chodila k jednej liečiteľke a ona mi "vyrovnávala" prúdenie energetických dráh. Skús si kúpiť múmio, ale to modré 10 tabletkové, to druhé zvyšuje chuť do jedla. Tiež čaj maté, nejaké vitamíny, guaranu, zelený čaj... určite ti v lekárni poradia.
Stále lekári netušia z čoho to vyplýva? A čo to železo? Už ti to stúplo po tých druhých liekoch?
Neviem ti inak poradiť, ale zdá sa mi, že ti je čoraz horšie.
Topiaci sa aj slamky chytá. Tak vyskúšaj všetko. Možno ťa to bude stáť nejaké peniaze, ale iné ti nezostáva.

evcca

romanka, obdivujem tvoju silu bojovat. ja mam pocit, ze prehravam, vaha mi neustale stupa a pocity sa zhorsuju, som na pokraji placu a nervy mi tecu aj z usi.
vzdy v lete priberam, v zime som jak vyschlinka.
potrebujem pomoc.

romana

dobre, napíšem môj dnešný pocit ja
Som smutná a nesvoja z toho, že ide víkend. Choré. Viem. Iní sa tešie a ja? Dusím sa. V tomto byte a s mojím manželom. Zas som sa stiahla do sebe a nekomunikujem. Je to moja obrana. Spôsob akým rieším to, aby mi nebolo ubližované. Ale pritom som podráždená, nervózna, nespokojná. Bojím sa. Bojím sa rozprávať, aby to nebolo ešte horšie. Je mi smutno. Strašne.
Ale bojujem. Zatiaľ žiadné zlyhanie.

zuzicka1989

romanka:ahoj,no mozno mas pravdu ze to bude pre mna lepsie,ale zase neviem,ci nemam stat pri mame ci ma nebude potrebovat..ale zase ked ona to len zneuziva..tak neviem,ale je to moja mama nech je akakolvek..s tym chalanom mas tiez pravdu mozno nas to sceli,ale ked ona sa mi ani po tej nedeli neozval,az ja som musela vcera neviem ci mu naozaj na mne zalezi,ale je to prvi chalan ktori sa tak o mna aspon doteraz zaujimal,a preto som mu nechcela povedat ze odchadzam,pretoze som sa balae uz by sa neozval..
a tebe sa ako dari?ako ppp,bojujes tvrdo s nou?drzim palce!!
sunshine:no tak to je dobre ze bojujes,myslim si ze ty mas vela sily..ale ppp je svina,vazne treba proti nej poriadne bojovat!!!!
ja nemam vobec vela sily..aspon ja si to myslim,a citim ze uz posledny mesiac fakt nevladzem..mam vsetkeho pokrk,chcem vypadnut zabudnut aspon na chvilu na vsetko,ale zaroven mam strach..vobec neviem do coho v tom anglicku idem..bojim sa a veeeeelmi..

zuzicka1989

ahojte!!!ja vam to musim povedat,je to pre mna az neuveritelne!!!nemozem este stale tomu uverit..ale dostala som po 2 a tristvrte roka menzes..ja som taka stastna!!!!!a to som ani u gynekologa nebola..bola som uz objednana na pondelok,asi z tych stresov ako som sa bala..to prislo samo...jooooj aka som stastna!!!

evcca

sunshine, vobec to nie je pritiahnute za usi, je to asi to posledne, co mi zostava, takto uz fungujem len na zotrvacnost a pritom by som velmi chcela byt ok.
vcera som cely den prelezala a dnes mi je rovnako.
znama mi povedala, ze mam zablokovane energeticke drahy.

sunshine

AHOJTE, tak som k vam zas prisla nacerpat sily... zuzicka, tak mas riadne tvrdu skolu zivota, ako citam, ale citit z teba ohromnu silu. ja som teraz na tom lepsie,osamostatnila som sa, nemozem si viac dovolit sklznut k piatim zachvatom denne ako to bolo v tych najciernejsich casoch.ale je na co pracovat... evcca, neskusala si ludoveho liecitela, ked nic ine nepomaha? mozno je to pritiahnute za vlasy, viem, len mi tak napadlo. vela zdravia vam, baby!

evcca

ahojte, ja som dnes nevladala vstat a ist do prace, som priserne unavena. kedy to skonci?
romanka, drzim paste, nech to dobre dopadne.