Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

sunshine

zuzicka, ahoj. tiez sa branim telesnym vztahom, bojim sa intimity. k ppp akosi nepasuje:-(( dnes je blby den. aj pocasie je nanic...

zuzicka1989

ahojte!ako sa vám darí?mne ani neviem ako..som zmätena..nechapem ,ale vobec nechapem tych muzov..minulý týzden som povedala chalanovi s ktorym sa poznam2 mesiace..sme sa spolu bozkavali a tak..a stale sa ma dotykal,a ja to nemam rada,neviem asi si o mne myslel ze som mniska,alebo co..ale ja neznasam ked sa ma niekto dotyka,hanbim sa..je mi to neprijemne...stale som sa odtahovala,no on potom sa ma opytal ze co sa deje..tak som mu povedala,ze som nemala chalana..ale ze to ma suvis aj s mojimi zdravotnymi problemami..ze s anorexiou,ja som nechapala ako som mu to dokazala povedat..ale ovtedy sa neozval..pisala som mu ja,ale mala som pocit,ze mu do reci velmi nebolo,od stvrtka som sa mu neozvalaale ani on mne...zalezi mi na nom,neviem preco mi tak pomotal hlavu..a mozno som si to len ja tak vsugerovala,a pritom to tak nie je..ja fakt neviem..asi sio mne mysli ze som dievca ktore od rana do vecera rozmysla len o kaloriach,a nic ma nezaujima len moja postava,to tak bolo ale skor..teraz to uz az take nie je,..aj ked nie somz toho vonku,ale nie je to take ake to bolo pred tym..fakt neviem co si on o mne mysli..
a najviac ma stve ze 24.6.2008 odchadzam do anglicka a on este o tom nevie,ani neviem ako mu to povedat..a ci mu to vobec povedat..
som nervozna,podrazdena,sklamana,urobila som asi velku chybu,vsetko ma stve..este aj ta moja debilna postava,pretoze kazdy den mam pocit ze len priberam..je mi zo seba nanic,uz by som sa radsej ani v zrkadle nechcela vidiet!!!ved uz mam 50kg!!!!vsade samy tuk,visi mi sadlo..myslela som si ze nemam strach z toho priberania,ale zistila somm ze este stale je to vo mne..ten strach...ja nechcem byt tucna..!!

romana

evcca
Tak rada by som ťa niekedy videla!!!
Predstavujem si ťa s hnedými vlasmi a hnedými očkami, v bielom nemoc. oblečení.
Chcela by som ťa vidieť a vyvrátiť ti všetky tvoje obavy, myšlienky a povedať ti aká si pekná, štíhla a hlavne s dobrým srdiečkom...

romana

ahoj evinka
Niekedy si myslím, že mi dve sme nejaké späté, alebo čo...
Aj ja mám nanič deň, víkend... Doma tichá domácnosť. Dcéra šla ku starke aj tam spala. Mohli sme si spolu s mužom užiť krásny víkend, sami, spolu... Namiesto toho som podráždená, nech už je koniec... Zajtra idem do práce... Rozmýšľam, že vlastne neznášam víkendy...
Evi a nemáš náhodou pred menzesom? Ja som taká naliata a nafúknutá vtedy. Viem presne ako ti je. Len si stále opakuj, že takáto si krajšia. Skús nájsť nejaké plus na to všetkom. Viem, je to ťažké. Urob si nejakú radosť. Niečo čo by ťa potešilo. Nepríde dnes Luboš? Skús mu o svojich pocitoch povedať. To pomáha asi najviac. Opadne to z teba, hlavne ak ťa povzbudí...
Ja idem akosi s bojom ppp dole vodou. Nejaký problém a nezvládam to. Ale beriem to tak, že je to všetko na to aby som sa poučila. Život predsa nie je stále ružový. Postupne tými všetkými zlými vecami, ktoré to spôsobujú prejdem, a nájdem riešenie bez ppp. Verím tomu ako nikdy. Asi preto, že určité záťažové situácie už viem zvládnuť.
V poslednej dobe som prestala cvičiť. Je to chyba, lebo viem, že pohyb mi úžasne pomáha v boji, ale akosi sa neviem odhodlať. Som akási lenivá. Dnes už musím.
Idem žehliť. Mám toho veľa. Aspoň trochu, koľko sa mi bude chcieť.
Evinka bojuj! Raz to všetko pominie. Sprav si kúpeľ, daj si pleť. masku, urob si nechty, natri si nožičky... budeš mať dobrý pocit zo seba. Skús aspoň to. Uvar si kávičku, alebo čajík a čítaj si tú novú knihu...
Držím palce. Si moja motivácia, tak to nevzdaj.

sunshine

ahoj evcca,poznam take dni. pms, fazy mesiaca a co ja viem co este... "super", kolko veci vplyva na nasu vahu. a nastve to vydatne, aj ked ide trebars len o tu zadrziavanu vodu. vies, co pomaha mne? psyllium zmiesane s dzusom a pohodlny, dole rozsireny top. lebo ked si v takyhto dnoch obleciem nieco na telo, mam zo seba az masochisticky otrasny pocit.

p.s. ja viem, ze ked je nanic, taketo rady su uplne smiesne, ale aspon drzim palce!!! dobre dni sa daju zvladnut, no az v takychto sa vidi, ake strasne velke usilie boj s ppp vyzaduje!

evcca

ahojte, je mi nanic, som zufala zo svojho priberania, nejem viac ako predtym a predsa priberam, som nafuknuta, vobec mi netravi. je to hnusny pocit. snazim sa na to nemysliet, ale nejde mi to. dnes mi chyba optimizmus do boja s ppp.

sunshine

nasrata nula, zaujimave riesenie. lenze uz som mala aj stavy, ked zo mna sla von zelenina a ovocie. ono totiz nafuknute brucho je nafuknute brucho. ked si na tom zle, je ti jedno, ci su vo vnutri schovane vitaminy a mineraly alebo len prazdne kalorie. aj superzdrave jedlo je v kilovej porcii sokom pre travenie, vsak? podla mna naozaj pomaha stara znama metoda zapisovania. dennik, ako vo vedlajsom fore "nehanbim sa, ..." je to trocha pracne, ale po case skutocne pomaha vniest do chaosu poriadok. a o to pri ppp predsa ide. dokazat sa pozriet na vlastne chyby a celit im.

Nasrata 0

Ahojte,chcem sa podelit s babami,ktoré mávajú záchvaty prejedania sa, ako som to začala riešiť ja.Mala som obdobia nejedenia a potom som zas zožrala všetko čo som našla v chladničke.A potom som mala strašné výčitky svedomia.Čím ďalej,tým viac som priberala.Keď som mala záchvaty prejedania sa,tak som sa prejedala len zeleninou,v krajnom prípade ovocím.Na prvý pohlad sa to zdá banálne,ale má to veľmi veľký význam,teda aspoň pre mňa.Prestala som priberať a i tak som sa prejedala.A po čase sa prejedám čoraz menej.Pretože fakt,že som pribrala znamenal pre mňa veľkú depresiu a depresia znamenala ďalšie prejedanie.Čiže prejedla som sa,nepribrala som,nemala som depresiu,nemala som chuť sa prejesť.Tak tu máte takú maličkú inšpiráciu,že ak trochu porozmýšlate,dájú sa nájsť nejaké fígle.Držte sa!

romana

zazie212
Myslím, že náš problém v manželstve je dlhodobý. Nikdy nám to nejak neklapalo. Od začiatku. Dokážem zniesť určité hádky, ale takéto asi nie.... Je za tým manipulácia, egoizmus z jeho strany. Keď rezignujem, začne byť fajn. Keď som dobrá, začne špekulovať... Preboha, však nech sa tiež trochu počúva, nech sa snaží ku mne pristupovať, ako ku človeku, ktorého ma rád. Ja neviem. Nakoniec povie, že nech sa nehnevám, že on nemáva ráno dobrú náladu. Ale tak nech mi to hneď povie. Vieš čo, porozprávame sa neskôr, nie som vo vlastnej koži... Nie. Radšej manévruje so slovami, ako on čo povedal, ale inak myslel a pravdaže najlepšia obrana je útok. A ty si čo minule.. ty si taká istá... Niededy ho tak neznášam. Fakt. Hanbím sa, ale musím to napísať. Je proste iný. Alebo ja. Keď mi už ublíži, je ťažké sa cez to preniesť. Chýba mu empatia.Často ho prichytím pri tom, že myslí len na seba.

zazie2112

romanka to tak byva, je to prave tym, ze si chela ten vikend az prilis pekny...My ked sme boli s priatelom v amerike, robili sme cele dni a len jeden den v tyzdni sme mali volno. A vzdy vtedy sme sa pohadaliJe to asi tym ze z cloveka opadne nejake napatie alebo co, nie je to racionalne, ale je to zakon schvalnosti. Skus si s nim pokecat a povedat mu to tak ako si to tu napisala