Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuju

najviac ma trapi ze moje brucho place ze je nechcene a ja mu neviem pomoct, je ako dieta z decaku ktoreho sa prave vzdali rodicia, nemoze za nic, to blba hlava

zuju

baby je mi na figu mam pocit ze si ublizim a ze sa zrutim, bola som s kamosmi a kaplanom na oslave Jana, normalne v pohodicke som jedla bola super zabava, a ked sme odchadzali a ja som sa postavila citila som svoje brucho, myslela som ze sa zlozim. Zacala som revat len ma kamoska podoprela, celu cestu domov, chcela som si dazdnikom buchnut do brucha vsetko vo mne vrelo, cupla som si na cestu nemohla som pokracopvat. Knaz prisile ku mne ze mi veri ze mam zdvihnut hlavu hore, ze bojujem, ze je to chvilkove, nemozem sa ani osprchovat bojim sa pozriet na seba.

somtuzasa

Ahoj Romanka, síce som tu už dlho nepísala, ale sledujem, ako sa veci majú :)))). Potešilo ma, že si ma spoznala, nemyslela som si, že som tu niekomu utkvela v pamäti, keďže tu tak zriedka prispievam... ale o to väčšia bola moja radosť.

Ako sa mám? Práve finišujem so skúškami, takže každý deň sa snažím nabiť si niečo do hlavy, mám ešte dve ťažké kým sa vrátim do roboty... trošku nezvládam tú svoju bulímiu v poslednej dobe. Asi ani preto veľmi nepíšem, som so sebou dosť nespokojná a nechcem to tu kaziť - ja totiž momentálne nemám ani vôľu s tým skoncovať - i keď cítim, ako ma to ničí. Skúšky síce robím ešte stále suverénne najlepšie, ale vieš, čo ma to stojí síl? Som každý deň unavená a musím vynakladať obrovské úsilie, aby som sa vôbec vedela na niečo sústrediť, okrem jedla... zázrak, že sa mi v tej škole tak darí, niekedy hodiny sedím nad skriptami kým si uvedomím, že som si nič nezapamätala, lebo som celý čas bola myšlienkami inde.

Pamätám si ešte živo, ako som sa ja prvýkrát nakopla a skoncovala s tým zo dňa na deň - bol to najlepší pocit aký som zatiaľ zažila. Prestala som naozaj úplne a normálne som jedla hneď v ten deň. Teraz mi to už pripadá ako nadľudský výkon. Prvý záchvat som mala až o necelý rok neskôr - a potom dlho, dlho nič. Vrátila som si to sama - vlastnou ľahkovážnosťou.

Ale už som moc negatívna, to určite nechcem. Musím povedať - v podstate sa mi darí fajn, až na tú ppp. Mám skvelých kamošov, kopec srandy, škola ide, je leto - čo milujem, takže v podstate sa mám dobre.

Romanka, držím palce u toho zubára, daj potom vedieť, čo ti povedal. A ešte niečo-spomínala si raz, že v lete pôjdeš na južné Slovensko - ja viem že sa tak dobre nepoznáme, ale fakt by som bola rada, keby sme sa stretli. Ja totiž nepoznám nikoho s ppp a myslím, že by mi pomohlo, keby som niekoho spoznala osobne. Aj s Evccou by som sa rada stretla, keď sa už obe pohybujeme po NR.

Tak paaaa a ďakujem za písmenká, potešili!!!

zuzicka1989

dievcata dnes v noci odchadzam drzte mi palce feest sa bojim..myslite na mna..ak sa bude dat sa vam ozvem!!drzte sa mi tu a bojujte!!!!

romana

Jé somtuzasa /rybička/
Dlho si tu nebola. Ako sa ti darí? Zajtra idem ku zubárke. Vieš, chcem sa poradiť ohľadom tých koruniek. Tak som plná očakávania čo mi povie. Dúfam, že dobre pochodím. Drž palce.

somtuzasa

zuzička

my sme ešte spolu nepísmenkovali, ale čítam tu častokrát príspevky, medziiným aj tvoje. Aj ja pracujem v zahraničí, i keď nie tak ďaleko ako budeš ty - len tuná v Rakúsku, ale určite ti môžem potvrdiť, že je to dobrá škola života. Mne to dalo veľa, hlavne samostatnosť, viacej sebadôvery, sebavedomia, schopnosť postarať sa sama o seba a viacej si veriť. Uvidíš, i keď sa ťažko odchádza, keď o pár rokov budeš rekapitulovať svoj život a dôležité rozhodnutia, ktoré si počas neho urobila, tak toto že ideš preč, bude jedno z tých najlepších. Som si úplne istá.

Čo sa týka toho chalana, si ešte veľmi mladá a možno je to takto lepšie, lebo ťa tu nemá čo držať - načo sa tak skoro viazať, tam ešte spoznáš kopec ľudí a i keď ti to je teraz zrejme veľmi ľúto, uvidíš, že ako sólo človiečiku ti tam bude lepšie - nebudeš nikým a ničím obmedzovaná a môžeš si robiť čo cheš - vyskúšať čo ti život ponúka. A na vážny vzťah máš ešte more času - možno si ho nájdeš v Anglicku, možno keď sa vrátiš, ktovie?

Každopádne - držím palce a som presvedčená, že skôr či neskôr sa tam budeš cítiť ako doma, nájdeš si tam ľudí, ktorý ti dajú pocit domova a keď ti spočiatku bude smutno, ja myslím, že keď napíšeš sem, vždy sa nájde nejaká spriaznená duša, čo ti napíše po slovenky:)))))

Tak paaaaa a drž sa tam!!!

romana

zuzicka
Hm... akosi som to tušila. Nič si z toho nerob. Nestojí ti zato, aby si sa preň trápila. Teš sa na nové zážitky, buď sama sebou. Nájdi v sebe sebavedomie. Hore hlavu a vyraz. Máš veľkú šancu spoznať svet. Teš sa. ŠŤASTNÚ CESTU A KRÁSNE ZÁŽITKY!!!

zuzicka1989

dievcata dnes v noci odchadzam!!!iete aky mam strach..hrozne som pribrala..radsej by som nemala ani tie hlupe kramy..je mi zo vsetkeho na nic!!!nechcem ist prec..ten chalan co som si myslela ze nieco z toho bude mi povedal ze teraz nechce frajerku ani rozlucit sa so mnou nebol,,vsetko je na hovno!!!mam fest nervy..a vy ako sa mi mate?

Azumi

Ja mám problém s prejedaním sa. Robím to vždy po veľkom strese a hlavne doma kde mám stály prístup k jedlu. Štve ma to a je mi zle z toho. jem väčšinou iba sladké. Chcem s tým prestať, ale nejde to. Ak sa mi podarí jesť málo, vždy je to len an také 2 týždne a potom sa znova začínam prejedať. Začína mi z toho preskakovať. prosím pomôžte mi:´(

romana

Ja nové? S mužom sa to urovnalo, vysvetlili sme si to a dúfam že dlho bude fajn. Zle znášam krízy, aj keď viem, že bez nich to nejde.
V robote teplo do zbláznenia... vieš si predstaviť. Ale som rada, že nemám poobednú. To by som už nevydržala. A to sa leto ešte len začalo...
Inak, teším sa. Vyskúšala som kozmetiku La Roche a celkom mi sadla. Klop-klop. Je to síce drahšie, ale dala by som už aj neviem čo, aby sa mi pleť nejak upravila. Dnes som dostala M tak som tiež rada, že sa mi celkom spravidelnil cyklus. Je síce tak 34 dňový, ale je!
Boli sme s mužom na pivko. Ja som si kúpila actíviu nápoj chladený a príjemne som si ho vychutnala. Takže som spokojná.