Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

sunshine

zuzi, na tvoju otazku: ak to dobre ratam, uz asi 8 -9 rokov, prevazna cast bulimia, s anorktickymi fazami, tiez zachvatove prejedanie, prosto vsetko v kocke:-((

no drzim palcoky s tym mladencom,pekne sa to cita, taka mlada laska... ak ti mozem poradit, radsej neotalaj a povedz mu, ze odchadzas. inak to bude dost sok.

elle: nie je to prekliatie, ale choroba...

evcca: presne, ako pises, je to smiesne. a cim lepsie ti bude, tym ti to pride smiesnejsie. aj ked ta nepoznam, si tak trochu moj vzor, ked citam, ako sa s ppp
pasujes. dakujem.

elle

Ahojte baby, mne sa s tym stale este nepodarilo skoncit. Stale skusam a skusam a nemam volu. Je mi smutno. Mozno ze som aj tehotna a ja sprosta ohrozimm svoje dietatko. Preco som taka prekliata?

zuzicka1989

sunshine:nie,dobre ze si to tak napisala otvorene..mi to pomohlo si to uvedomit..to co som si predtym az tak neuvedomovala..fakt pripravuje ppp o mnoho lasky,ale neviemci sa to da prekonat,asi len velmitazko..
a ako dlho uz mas bulimiu,ak sa smiem spytat?ja som mala bulimiu,anorexiu..spojenu s bulimiou a potom uz len anorexiu..a teraz ma este sem tam prepadnu zachvaty zrania a potom vracania..
mozno mas pravdu,ze zamilovanie pomaha,ale neviem usudit ci je to zamilovanie,alebo poblaznenie..ale viem ze ten chalan mi riadne pomotal hlavu:-DD
a tak aky som mala vcera debilny cely den,a on ma stval,ze sa ani neozve..mi v tom vecer o 20.30zavolal..ja uz som bola cela happy:-DDze ci si s nim pojdem zafajcit..a ja ze jasne:-DDno a potom ked sme uz boli spolu mi hovoril,ze kamarati su na chate ci ich nejdeme pozriet,ja ze ved mozme..tak sme sli..bolo fajn..potom o 00.30.sme boli doma..a ze ci ideme dat este cigu,ja ze v pohode ze mozme..tak sme sli..a cely cas ho bolel krk..a zaparal aby som mu dala masaz,ja ze dobre,ze ale v aute,lebo vonku je zima.a pritom o 02.30.mal vstavat do prace vzdialenej 150km..a vravi ze on kasle ze uz sa mu neoplati ist spat,tak si dal na 02.00budik,aby nezabudol..smekecali fest dlho..smiali sa..super,zrazu ma chytil za nohu..ja som potom ho sa opytala ci je steklivy..on ze vyskusaj,tak som ho zacala steklit,co neviem ako som to dokazala:-DDa potom sme sa zacali konecne bozkavat..ja uz som bola v 7.neby..az kym neprisli dotyky..snazila som sa na to nemysliet..a ale aj tak som sa branila,potom chvilu v pohode,,a potom zase,ale uz si myslim ze to bolo ine ao minule,aj ked mal ruku len pod trickom,ja som sa citila blbo,a to si neviem predstavit co bude,ked niekedy dojde na sex!!!to asi infarkt dostanem:-DDpotom zrazu zazvonil budik..02.00 a on ho vypol a zase ma bozkaval,a ja ze a do prace co nic?a on joj ze hej ze uz musi,ale ze mu je fajne..a ja ze aj mne:-DD
ale jedno ma stve ze este som mu stale nepovedala ze ze odchadzam do anglicka..neviem ako mu to povedat,bojim sa ze uz sa mi nikdy neozve..

evcca

ahojte, baby diky za pekne slova. je to naplast na ubolenu dusicku, ked mam pocit, ze nikto ma nechape.
je to smiesne, ale patri to k ppp, lebo panikarim, ze stracam svojich 50kg.
romanka, uhadla si mam aj hnede oci aj vlasy:-)
vcera sme boli s lubosom na grilovacke, ani neviem, ake mam z toho pocity, len neskor sa ma jeho mama spytala, ci som vobec nieco zjedla.
idem uz radsej do prace, nech robim aspon nieco ine, ako je myslenie plne ppp. baby, pekny den.

sunshine

zuzicka,rada by som napisala, ze "mala", ale este mam - bulimiu.je to lepsie, ale stale nie idealne, napr. aj dnes ma to chytilo, po dost dlhej dobe pokoja.

tie dotyky budu vadit dovtedy, kym sa nenaucime prijat svoje zenske telo. a treba k tomu velmi ohladuplneho chalana, lebo ak niekto nevie, o co ide, asi ho rychlo prejde chut. ved uznaj, co si asi moze mysliet taky chlap, ktory ta ma uprimne rad a vidi, ze sa "bezdovodne" branis intimnym dotykom?taky vztah by bol po case riadne dusny.sama som to zazila, ked sme boli s (teraz uz ex) priatelom na spolocnej dovolenke a chcel ma... jedine, na co som sa dokazala sustredit bolo moje nafuknuteho brucho.strasny egoizmus, ktorym som ublizila sebe, aj jemu. sorry, ze to pisem takto otvorene, ale hrozne ma stve, o kolko lasky, telesnej aj dusevnej, ppp pripravuje!!! stale verim, ze sa to da prekonat, hlavne ak mas po boku chapajuceho partnera. a ked si zalubena, ako motivacia je to ten najlepsi zaciatok!!!

P.S. ...viem, ze sa s tym v konecnom dosledku musime popasovat kazda sama, ale ta atmosfera spolupatricnosti , ktoru tu vzdy clovek najde, je na nezaplatenie...

zuzicka1989

susnshine:ahoj,takze to poznas ake to je neprijemne ked sa ta niekto dotyka?ason niekto vie o com hovorim...
stve ma to,ale neda sa to..len tak..mne to nejde,pre mna to je neprijemne!
dufam,ze to bude v tom anglicku ako hovoris lepsie,kiez by to tak bolo!
fakt neviem co s tym chalanom...cely den na nho myslim..neviem co mam robit!!!!!
a ty si mala anorexiu,ci bulimiu?

Nasrata 0

Sunshine,mne to veľmi pomáha.Ale chcela som tým povedať,že každý si musí nájsť ten svoj spôsob ako s tým vybabrať.Neexistuje univerzálne riešenie.

sunshine

zuzicka,este mi tak napadlo, ked sa chystas do UK, ber to ako super sancu. poznam par bab, ktorym zahranicie velmi pomohlo pri ppp. vies, ine prostredie, zodpovednost... drzim ti palce, nech ti tato skusenost ukaze priechodnejsiu cestu k uzdraveniu.