Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

evcca
Dnes som bola pre výsledky z gynekógie. A... zle. Vlastne ešte horšie ako v marci. Pravdepodobne pôjdem do nemocnice na odber vzorky. Dnes som nad tým veľa v práci premýšľala. Nebojím sa. Len... mám akési zmiešané pocity. Najviac má štvu tie predoperačné vyšetrenia. Neviem ako to zas budem stíhať.. do práce...
Akosi sa to na mňa všetko sype.
Ale mám aj dobrú správu. S ppp bojujem. A... zas mi to ide. Tak to ma teší.
Doma to mám zlé. Ale nevadí mi to.
Držkajte sa všetky!!!!

romana

zuzicka1989
Keď som to tak prečítala, napadlo ma, že asi najlepšie bude pre teba keď odídeš z toho kolotoča. Viem, máš to ťažké, hlavne doma. Určite ti to pomôže, naberieš iné myšlienky, zážitky... teš sa! S chalanom, si nerob starosti. Povedz mu to, ak budeš s ním čo najskôr. Hneď ako sa stretnete. A potom uvidíš ako sa bude tváriť, ako to zoberie. Či mu v očiach uvidíš trochu smútku, alebo mu to bude jedno. Dva mesiace nie je veľa. Môžete si predsa písať. Navrhni mu to, ak bude chcieť. Budete sa tešiť na seba a trocha vás to scelí. Ak nie si pre neho len pobavením.

zuzicka1989

sunshine:tak to riadne dlho..a teraz si uz na tom lepsie?ja som ppp mala od 13rokov,vtedy som zacala s vracanim..a s dietami,a stale to slo len k horsiemu...dokaslala som si tym cely zivot..a teraz uz si na tom lepsie?
romanka:viem ze mu to musim povedat ale on je cely tyzden v praci pride az v piatok,a tak do telefonu alebo cez net mu to nechcem povedat..no mam strach jeho reakcie..idem na 2mesiace a za tie dva mesiace sa moze vselico udiat..co ak si najde inu?konecne stretnem nejakeho chlapca..a ja musim odist...ja fakt nemam stastie nalasku..ani neviem ci je to laska,alebo len take poblaznenie..
mam nervy z toho vsetkeho..doma to je stale len horsie,a horsie..s mamou..mam taky dojem ze zase skonci na psychiatrii..s nikym sa nerozprava..je podrazdena nervozna nic neje..a takto to ide uz 3tyzden..bolo to aj predtym,ale az nie taketo..vcera som sa nastvala a jej povedala,ze ak bbude takto dalej pokracovat,a lutovat sa a inic preto nerobit tak ze skonci na psychiatrii!!!ze preco nejde za nejakou kolegynou a neporozprava sa s nou,ze ona nebude traposit,ze ona sa nechce s nikym rozpravat..ona chce byt sama..ani s nami sa nebavi...aj predtym to tak bolo,ked sla na psychiatriu..mne tvrdila ze z ppp sa neda nikdy dostat..a ja sama viem ze clovek ked chce sa da vsetko...len musi sam chciet ale ona sama nechce!!!neviem co mam robit,a na dalsi tyzden v utorok uz odlietam

elle

Ja s tym ale bojujem 8 rokov, chcem to vymazat zo svojho zivota.. Neviem na 100% ci som tehotna, ale je tu vysoka pravdepodobnost a uz mi mešká. Ja chcem babatko ale bojim sa ze sklamem samu seba.

romana

elle
Musíš sa s tým popasovť. Je to ťažké. Už vieš na 100 pro že si tehotná? Keď budeš držať v náručí ten malý batôžtek šťastia, povieš si, že to všetko stálo za tú námahu. Potom ti všetko pôjde ľahšie. Uvidíš. Som tiež matka a viem o čom hovorím, hoci ppp som pred materstvom nemala. Ale je to môj najsilnejší zážitok.
zuzicka1989
A na ako dlho ideš do Anglicka? Ak ťa ma skutočne rád, určite ho to neodradí, aby ste sa naďalej stretávali. Skús rozvíjať ten vzťah, aby ste mali k sebe čo najbližšie. Láska a milovanie sú krásne, ale iba vtedy, keď vieš, že je to vzájomné. Ak to budeš naozaj cítiť, možno aj ten ostych a prílišné sústredenie na vlastné telo pominie...

elle

Prepacte, to bola blba otazka. Cely den sa drzim v pohode az do nejakej siedmej a potom mam chutky, namiesto toho aby som si isla von zabehat tak sedim pri telke a srotujem. Musim to zmenit.