Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ahojte, dik romanka, aj mne bolo po vcerajsku o nieco pozitivnejsie. momentalne zavidim vsetkym, co nemusia do prace dochadzat, to teplo vo vlaku a prievan je ako adrenalinovy sport.
ja si teraz chrumkam jablko a je mi fajn.
co mas nove ty?
nasrata nula, ked ta takto nebavi zit, tak s tym nieco sprav a zacni bojovat. smola je asi to, ze boju musis aj nieco obetovat.

romana

evka
Včera bolo krásne teplúčko. Na mňa zmrzlinku až príliž. Tak aspoň si si to užila. Teším sa spolu s tebou. Hneď mám úsmev na tvári, keď som prečítala tvoj príspevok. Len tak ďalej! Držím palčeky.
Ja už som z toho tepla taká oťapená.... asi pôjdem s mužom na pivko. Alebo si dám radšej nejakú chladenú vodu s citrónom. To pivo, by ma ešte viac oťapilo.

romana

Nasrata 0
To ťa fakt už nič neteší?????? Vôbec? Neverím, že ti už nič nedokáže urobiť radosť. Spomeň si za posledné obdobie, mesiac, polrok, rok, čo ťa potešilo?
Tie tabletky, ťa síce nevyliečia doslovne, ale pomôžu ti ľahšie sa ovládať, nebyť taká depresívna. Nemusia ťa hneď zavrieť na psychiatriu. Stačí, keď navštíviš psychiatra ty, povieš ako sa cítiš a je to. Účinok lieku nastáva po istom čase. Ten ešte musíš vydržať. Ja som bola tiež chvíľami v takom stave ako ty, a poviem ti, nedám dopustiť na dobré antidepresíva. Cítim sa oveľa lepšie. Mám síce aj slabé chvíľky, možno aj sem tam zlyhanie, ale je to kvapka oproti tomu ako som na tom bola. Tiež psycholog by ti pomohol inak sa dívať na svet, veci, ktoré ťa trápia. Neviem či niekam chodíš. Ak chceš bojovať a verím, že áno, porozmýšľaj o tom. Držím palce nech sa správne rozhodneš.

Nasrata 0

Romča,lebo ja už takto nechcem žiť.Je to strašné utrpenie.Ale najhoršie na tom je ten boj so sebou samým.Neviem ako mám žiť,keď sa tak veľmi nenávidím.Nenávidím svoj život.Už nevidím zmysel v ničom.A keď vravím v ničom,tak fakt v NIČOM.Chce sa mi plakať.Ale nemôžem nikomu ukázať,aká som slabá.Zase by ma šupli na psychiatriu a to mi škodí ešte viac.Prečo si myslia,že keď mi dajú nejakú tabletku,tak zrazu budem zdravá?Aj ja mám právo mať zlé obdobie.Lenže mne v tom nikto nepomôže.Nikto to nechápe a ani nechce pochopiť.Všetci sa držia odomňa bokom.A aby som na to nemyslela,tak sa odpravím mimo reality.Či už tabletkami,alkoholom alebo jednoduchým spánkom.Len aby som nežila.Veď tak sa aj cítim,takže nič nové pod slnkom to nie je.

evcca

ahojte, no mne sa zda, ze tato tema jedina tu nie je prepchata navodmi ako chudnut, snazime sa tu jedna drugu podrzat v ozajskom boji.
a ze zabehnuta partia, to ma nikdy nenapadlo.
zuju, ty co zas vymyslas, ze sa s tebou nik nebavi?
baby, nechce sa mi ist do prace, nezaskocite niekto za mna? ja by som sa opat isla radsej kupat, bolo super:-))))))))

kaine zoe

ahojte baby. iba som sa prisla s vami rozlucit. chodenie na tot forum mi velmi neprospieva. sklamalo ma to. rady ako z toho von sa zmenili na pubertacke tipy na diety a najlepsie prehanadlo. asi ma to skor povzbudzuje. pisanie a chvalenie sa s minimalnym BMI je trapne a tiez vzpisovanie miniaturneho jedlnicku mi na nalade nepridava. pomoc som tu nensla. neraz som prosila o pomoc a kamaratku ale asi ste tu uz zabhnuta partia. koncim a oddnes bojujem sama. uz tu nikdy nehccem prist. idem vyhodit vsetky prehanadla a light jogurty. posadnutost sebou ma uz nebavi. majte sa dobre a budte zdrave. vazte si seba a nenicte svoje telo a dusu.

romana

kaine zoe
Musíš v prvom rade sama hrozne chcieť. Predstav si pre záchvatom ten pocit ako ti bude potom... skús to nejak spomaliť. Viem, niekedy je ten tlak a napätie také silne, že sa to jednoducho nedá rozumom. Ale postupne ti to pôjde. Musíš bojovať. Vyhľadaj lekársku pomoc. Aj tá ti veľa pomôže ak naozaj chceš.

romana

ForEver
Ja budem tiež teraz behať po lekároch a vyšetreniach, tiež mám rovnaké pocity ako ty. Rozmýšľam, že tie záznami s psychiat. jednoducho vyberiem a nechám doma. Alebo zastrčím niekam na spodok karty... Nemusí to každý vedieť aj keď je lekár. Čo ma po nich?
Evka, aj ja by som rada dnes niekam k vode. Aj sme s mužom rozmýšľali, ale asi nepôjdeme, lebo kúpať sa nechcem /pre problémy/ a ani dcéra sa nemôže pre M. Tak neviem čo.
Evka, hrozne sa mi páči ako vieš bojovať a nepoddať sa tomu. Včera u mamy, hm... výborný nápad. Si statočná.