Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

somtuzase
No super. Tak sa potom ozvi, ako ti to bude vychádzať.
V Štúrove som už bola. Je tam ozaj pekne. Len aby nám vyšlo počasie. Pôjdeme sa pozrieť aj do Maďarska do tej baziliky. No uvidím... Mám aj trochu obavy. Vieš, stále sa bojím ako s pocitmi a kolotočom vnímania sa v ppp...

Nasrata 0

Romča,ja sa chcem z toho dostať.Nechcem to takto nechať.Povedz mi,čo mám spraviť.Ale na liečenie nepôjdem.

romana

Nasrata 0
Lenže uvedom si, že ty musíš v prvom rade chcieť a zabojovať. Nikto iný ťa z toho nevyhrabe. Ak sa hráš na slabocha, ktorého majú všetci ľutovať, tak ti poviem, že to nieje tá správna cesta. Určite máš niekde v sebe aspoň kúsok odhodlania. A čo lieky? Berieš nejaké AD? Vieš... ťažko je ti radiť, keď nechceš nič preto urobiť. Ak sa rozhodneš zabojovať, ver mi, že ťa budem podporovať a pomáhať ti ako budem vedieť. Ale ak nechceš... darmá moja snaha.

Nasrata 0

Romča,už ma naozaj nič nebaví.Jediné,čo by mi urobilo radosť je smrť.Nechcem takto žiť.Chcem,aby sa to skončilo.Chodím ku psychológovi,ale ten mi vôbec nepomáha.A vystriedala som ich už niekoľko.Možno je to tým,že nechcem zmeniť niektoré svoje návyky.Napríklad stravovať sa zdravo.Problém je len v tom,že niekedy mám obdobia prejedania sa(predtym som aj vracávala,ale teraz sa to snažím v sebe udržať) a vtedy som v strašnej depke.Že by som sa aj zabila,aby sa to nemuselo stať zasa.Pribrať pre mňa znamená peklo.Peklo v duši.A toto nejak neviem zmeniť.A už aj prestávam veriť,že by som to zmenila,lebo ja som taký slaboch,že nedokážem nič poriadne urobiť.

somtuzasa

zuju

už je lepšie? Či je ešte stále zima? Neviem ako u teba, ja mám slniečko, tak skús vyjsť niekam do prírody, do parku alebo pri vodu a trošku sa nechaj ohriať:))) Pekný deň!

somtuzasa

Romanka

Tak to je super, keď to tá zubárka tak detailne berie, to spravidla znamená, že je schopná. Koľko zúbkov si dáš robiť? Mňa to inak na jeseň tiež čaká, ja mám totiž korunku jednu starú už niekoľko rokov, tam bol nejaký problém už od puberty a tak som si ju dala urobiť a teraz ju už treba vymeniť, povedal mi môj zubár. A ešte predná jednotka naľavo je tiež dorábaná a tak si ju dám urobiť tiež už nastálo. Ten zub sa mi predstav si zlomil minulé leto, jedla som varenú kukuricu, myslela som, že zošaliem :((((
doktori po dovolenkách, ja som sa mala vracať do Rakúska... no strašné. Našťastie môj doktor prerušil kvôli mne dovolenku, prišiel a urobil mi ten zub, to je super prístup, hm? No a to je len taká provizórna korunka, každú chvíľu by mi mohla odpadnúť, takže na jeseň si dávam aj ja termín, ešte než začne škola.

Prelomový týždeň júl-august sa vraciam do Rak.,a som aj na dovolenke, len ešte presne neviem kedy. Takže upresním keď už budem vedieť presne. Štúrovo vôbec nie je ďaleko od nás, mohla by som skočiť autom. Ak si tam ešte nebola - môžeš sa fakt tešiť, je to krásne mesto, to okolie Dunaja so všetkým a s výhľadom na maďarskú stranu, fakt pekné.

Inak mám 28 rokov a nie som vydatá, zatiaľ nemám ani dieťa. A momentálne ani frajera :))))

Tak paaa a pekný deň!

romana

somtuzasa
Tak. U zubárky fajn. Ale korunky budú až na jeseň. Objednala ma. Povedala som jej ako to cítim, vnímam, a... celkom ma potešila. Vraj to budem mať určite lepšie, len chce aby moju predstavu vedela a tiež aj technik. Do týždňa od obrúsenia, by som to mala mať. Do vtedy mi dá nejaké náhradky. Tak som celkom rada. Až na tú cenu. Ale nevadí. Do jesene ešte pošetrím. No, už len aby mi dobre dopadla tá gynekológia.
Prelomový týždeň júl-august budem v Štúrove. Ako to vidíš?
Obdivuje ťa aj tak, že to celkom dobre zvládaš, učiť sa a tak. Aj napriek tomu ide z teba kopec optimizmu. Hneď som si ťa zapamätala. Tak sa drž a ozvi sa čo s tým stretkom. Ozaj, koľko máš rokov ak sa smiem spýtať.

somtuzasa

zuju, asi tu už nie si a ja už tiež vypínam comp a idem spať, ledva pozerám...
tak už len toľko - želám ti aby si sa zajtra zobudila do ďalšieho pekného rána a zabudla na dnešné stavy a usmiala sa na seba do zrkadla...niekedy je to ťažké, ale skutočne to pomáha. A dúfam, že ťa tá depka prejde, najneskôr keď ti žalúdok strávi to jedlo čo v ňom teraz máš. Tak sa drž, paaa!

somtuzasa

uf, zuju, také zlééé??? Ja sa posledné dni prejedám čerešňami a som tiež naliata a brucho mám vyduté, ale si proste len obliekam niečo širšie a vyhýbam sa tesným veciam a je to ok. Teda, viac-menej ok.