Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Ahojte
Včera som bola doma. Nebolo počasie na kupko. U nás dosť chladno a veterno. To je zvláštne, ale včera som bola taká unavená... hrôza. Zdalo sa mi, že ma bolí každý sval a v podstate z ničoho. Dnes mi je lepšie.
Evka, tak to ti závidím... Aj ja by som šla na taký pobyt... Hm..vynikajúce!!!! A keby tak išiel z tebou aj Ľuboš....
Pekný deň všetkým.
Somtuzase
Prosím popíš mi trochu princíp delenia stravy podľa tej Lenky K. Je to niečo ako delená strava, to znamená, týka sa to celého dňa, alebo len jedného jedla v dni. Dik

evcca

ahojte, ja mavam tieto zracie sny, ked som unavena a viac ma vtedy laka ppp a asi to pustam v snoch. no radsej to prezit v sne ako naozaj v realite.
o tyzden idem na wellness pobyt do kupelov, tak dufam, ze ma to vzpruzi a tie korcule mi tiez trochu pomahaju, chcem vylepsit kondicku a super to precisti hlavu.
a zeleny caj je super, len ho nesmiem nalacno.
baby,pekny dnik.

FaceOfAgony

Ahojte, chcela by som Vas o nieco poprosit. Robim webovu stranku, ktora sa tyka aj PPP a depresii. Istotne ma kazda v Vas nejaky svoj zivotny pribeh, ktory by mozno chcela uverejnit aj kvoli tomu, aby aj druhe dievcata vedeli, ze v tom nie su samy a da sa z toho dostat. Samozrejme to bude vsetko anonymne a tak ak ste take ochotne a pomohli by ste mi, mozte mi napisat na moj mail. Velmi by ste mi tym pomohli. Dakujem:)

sunshine

ahojte dievcata, pridavam sa do debaty o snoch. ked som mala hladovky, snivavalo sa mi ako sa prejedam, a bolo to take zive, boze! citila som tu chut, tu vinu... podvedomie je holt silna paka:-) evcca, ja proti unave nedam dopustit na rekondicne stroje, to je take to "cvicenie pre lenivych", po tazkom dni je to ten najkrajsi relax, vzpruha pre mysel aj telo. ktosi mi tiez radil gingko alebo zensen v tabletkach. ale asi ozaj pomoze len ten liecitel, ked lekari nevedia nic najst... veim, ze sa ti konecne ulavi...

uu, baby, aby som nepisala len tak do vetra, nieco pre vas mam - ak mate mixer, odporucam fantasticku letnu "bombu", pri ktorej nebudu mat vycitky ani (ex) bulimucky - staci zmixovat lad, biely jogurt, anasovu stavu, pol banana a asi styri jahodky. viete, ako to fajne nabije energiou v taky letny podvecer?

somtuzasa

Romanka

Zabudla som - ja by som si na tvojom mieste na začiatok kúpila asi tú prvú kuchárku - to znamená "Kuchařka - já vím".
Tam sú také jednoduchšie recepty. A sú veľmi dobré. Tak vyskúšaj. Fakt vrele odporúčam. Paaa:))))

somtuzasa

evcca, romanka, chilli, čaute!!!

ďakujem, bola to skúška z nemeckého syntaxu, mala by byť zo mňa teoreticky učiteľa nemčiny a etiky keď skončím, ale ja sa viac orientujem na tlmočníctvo a prekladateľstvo, na to budem mať tiež kvalifikáciu a ak bude možnosť, urobím si okrúhlu pečiatku.

Ako sa vyhýbam tomu prežierať sa? Bohužiaľ v poslednej dobe tomu jednoducho podľahnem a potom mám kľud, ale robiem vám to tak, že vypadnem proste z domu, chvíľku mám síce nervy, ale idem pozrieť nejakých kamošov, alebo proste niekam medzi ľudí, alebo teraz v lete si zoberiem skriptá a idem sa učiť niekam von, pri vodu a tak... hlavne niekam, kde nie je žiadne žrádlo...

Teraz ešte trošku upracem a potom tiež padám, víkendy ma trošku stresujú, to som radšej niekde mimo, asi pôjdem spať ku niektorej kamoške, urobíme si pekný večer a zajtra pôjdeme na kupko a tak...

Romanka, to si už na PN keď píšeš, že budeš mesiac doma? Tak to ti ozaj držím palce, určite to nebude jednoduché, keď budeš mať jedlo stále pod nosom a nebudeš chodiť do práce a tak... Ja verím, že to zvládneš. A budem ti posielať pozitívnu energiu.

Tak čaute, krásny vikend, ja sa ešte neskôr ozvem!!

Chilli

Evca,ja tiež sem tam mávam takéto sny.Je to hlavne vtedy,keď sa počas dňa často zaoberám sebou a mojou PPP.Potom na to myslíš aj vo sne.
Somtuzasa,ešte som ju nepochovala,ale možno aj to sa raz stane.A gratulujem ku skúške:)Čo z teba bude?
Teraz mám celkom dobrú náladičku,lebo žerem tak,ako ste mi radili a neprejedám sa.Ale mám strach,že aj to sa raz skončí a zasa zlyhám,takže si z toho nerobím veľkú hlavu.
Tak baby,držte sa aj vy.Hádam to spolu nejak utiahneme.Čo robíte,keď máte chuť sa prejesť?Viem,že asi každému pomáha niečo iné,ale chcem vedieť,čo pomáha vám.Možno to niektoré z nás aj inšpiruje:)

evcca

dobre ranko, konecne vikend.
baby, ja som mala priserne sny v noci, celu noc som sa prepchavala a ... normalne sa mi po prebudeni ulavilo. mavate aj vy taketo blbe sny?
a vcera som si kupila kolieskove korcule, takze idem naberat trochu kondicku, lebo som jak vechtik.
pekny dnik bez ppp.
romanka, drz sa.
somtuzasa, gratulujem, z coho bola skuska?

romana

Somtuzasa
Gtatulujem!!!! Si fakt jednička. Máš môj úprimný obdiv.
Pozerala som tú stránku, ale recepty som akosi nenašla. Ktorú knihu mi odporúčaš. Má ich viacej. Ešte som si nevybrala. Pozriem možno dnes v ZA, ak pôjdem. Pýtala som u nás včera v knižnice, ale márna sláva... Hneď síce vedeli o čo sa jedná, ale že bohužiaľ, nie to nemajú. Možno by to mali niekde vo väčšom meste. Uvidím, možno pozriem.
Bojím sa. Neviem ako to s ppp budem zvládať teraz doma. Sama. Nechcem už do toho spadnúť. Musím si vymyslieť nejaký program, aby ma to nechytilo zase. Skúsim niečo štrikovať, dcére nejaké triko na ramienka, teraz na leto... možno niečo čítať... zacvičím si pilates.... No aj tak mám strach. Bude to dlhá doba. Počítam, že aspoň mesiac budem doma. Idem najskôr len na odobratie vzorky s krčka maternice a potom sa uvidí podľa výsledkov....
Babky, dnes je krásny deň. Slniečko svieti, dcéra chce ísť na kupko. Asi pôjdeme trochu poleňošiť, aj keď ja sa kúpať nemôžem.
Všetým krásny deň!!!