Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Palinnna

suhlasim...inak celkovo ppp podla mna nas posilnila...ja citim, ze teraz ma uz len tak hocico nerozhadze...uz mam nad vecami akysi odstup...a citim sa silnejsia...takze to je asi take pozitivum ppp...tej svinskej choroby:)

evcca

co ma donutilo? bol to taky moment, citala som si knihu a napadlo ma to skusit. kopa udalosti v kratkom case a asi k tomu prispela aj moja praca. bolo to po pobyte v nemocnici,kde som tiez vracala a stratila som doveru k akejkolvek liecbe. teoreticky som vedela vsetko a pomaly krok za krokom, pad za padom som sa drala vpred, ale na rozdiel od nemocnice som to robila pre seba.

evcca

to poznam, ja obedujem okolo dvanastej a ked som u priatela tak az o jednej a tiez som mala problem.
na mna to pride ak som prilis vycerpana a neviem co od nudy a nedoverujem si. ale podstatne je,ze tato choroba ma uci trpezlivosti a pokore.

Palinnna

Vau, Evi, to je super...gratulujem...kiez by som si uz aj ja mohla povedat, ze TRI ROKY..a co ta donutilo povedat si, ze uz koncis s ppp...ze sa uz tak dalej neda zit?

Palinnna

Evi, ver mi, ze to niekedy aj na mna pride, asi naposledy pred tyzdnom..ale nemozem to uz dalej robit...bojim sa o svoj prďavý zivot...pre mna su asi najhorsie tie myslienky...ze ma niekedy uplne oberu o koncentraciu...ale nie take, ze sa chcem prejest, alebo nejest, ale nejako som si zvykla na pravidelnost stravovania, a ked sa niekedy neda dodrzat plan...tak idem vyskocit z koze...to mna najviac hneva

evcca

mne trvalo strasne dlho, kym som prisla na podstatu mojej ppp a dokazala to povedat. suviselo to s telom,neprijemnou situaciou a vlastne trestanim seba. je to totalne zacarovany kruh. najzaujimavejsie na tom, je, ze aj ked viem, co to bolo, tak mam situacie, kedy by som sa najradsej prejedla, zvyk je ako stara kosela, lenze teraz si to aspon uvedomujem.

Palinnna

Zuzicka, jasne, ked budes mat cas, tak az potom posli...ved aj ja sa uz idem dokopat k uceniu, teda pracam do skoly...ty si tiez na vyske?