Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

serena6

Baby dnes som mala prve sedenie u psychologicky . Povedala ze je super to ze som prisla hned teraz na zaciatku kym si vsetko uvedomujem a niesom uz kdesi zatratena . Odporucila mi ze je najlepsie ist na liecenie hned kym to nieje take zle . Bud do Blavy alebo najlepsie do Pezinka . Ak ste tam niektore boli prosim napiste mi ake ste mali pocity z toho ci su tam vychadzky,navstevy,ci to pomohlo,ake ste mali stravovanie .

cry2

Antiana- s tebou nemam uz o com..

Doremi, ty asi nevies, ze PPP, ktora trva roky, ze tam uz nejde o nejaku tuzbu po chudosti, ale problem je uplne niekde inde, a ze PPP je uz len ako "nastroj"- napr. na sebaublizovanie si.

Zbohom.

doremi

dievcata, cry a antiana, toto uz je naozaj chore a vrcholne trapne, co tu predvadzate! tato stranka ma niekomu, kto tu hlada pomoc POMOCT a ukazat, ze sa to da, no po precitani si vasich prispevkov akurat tak nadobudne presvedcenie, ze sa to NEDA :/ Vy dve sa nikdy nevyliecite, pretoze nechcete. Z nedostatku pozornosti a lasky ste si vystavali vasu modlu- anorexiu- ktora je pre vas symbolom vasho utrpenia, sebalutosti a bolestinstva, v ktorom si hoviete a ktore denno-denne zivite pretoze to je to jedine, co ste v zivote dokazali. za vychudnutost vas ale nebude nikto nikdy obdivovat, ani chvalit a ani lutovat, pretoze VY samy ste sa dostali presne tam, kde teraz ste! Zvyšky sudnosti kdesi hlboko vo vasej hlave vam sice vravia, ze tudy cesta nevede, uvedomujete si, ze sa takto samochtiac nicite pretoze nezrat nic len preto, ze, no doprdele, som najtucnejsia z anorekticiek a cely zivot sa budem takto tyrat, hoci viem, ze si dosieriem zivot a jedine co v nom dokazem bude, ze budem vychudnuta, ale holt, ja v tom just budem pokracovat, pretoze som vntorne nespokojna s mnohymi vecami a ludmi v mojom zivote, ale nie, JA to riesit nebudem, ja proste radsej nebudem jest...to je ozaj spravanie hodne decka z MŠ
sory za pravdu, ale niekto to uz napisat musel.

cry2

A nikoho tu nezaujima, ze si 2 kg schudla. To si sa akoze zasa prisla pochvalit- ako vzdy. Vzdy sem prides ako velka voda a zahlasis vahu.. ja som schudla 8kg a teraz co? Ides chudnut dalej? To tvoje chore porovnavanie sa..

cry2

A viac ako jedlo ma trápi úplne niečo iné... Ale tak si po mne šlap... pre mňa za mňa, keď ti to robí dobre. To mám najradšej- ohováranie... keby to bol aspoň pravdivý drb.

cry2

antiana, to máš úžasný zdroj, škoda len, že nie presný! To, že tam boli konflikty si sa asi nedozvedela, ani to, že som sa to snažila riešiť s personálom, ktorý to mal na háku.
Áno, je pravda, že som sa tam cítila najtučnejšia, ale - aj tak bolo... ale nerieš... a určite som neodišla kvôli tomu. Prišla som sa liečiť, keby som nechcela, tak tam ani nejdem... nemôžem za to, že mi tam niekto strpčoval ešte viac liečbu, a že to tam je teraz o hovne.. bez terapie.
A pokiaľ som dobre čítala, ty sama si sem nedávno písala, že si 2 kg pribrala a že ťa to serie.. tak neviem, na čo sa tu teraz hráš... ale v pohodičke...
Ty si na tom oddelení nebola, tak prd vieš. Ale mysli si čo chceš... mne je to jedno.

antiana

Cry2. sorry, nechcem ťa uraziť, ale ja som vedela že odtiaľ zdrhneš, lebo ty sa v skutočnosti nechceš (vy)liečiť, nechcela si tam jesť a pribrať, tak si odišla...toto mám od jednej pacientky sPPP ktorú som stretla na chodbe s návštevou, poznáme sa z min. liečenia...ako mi povedala, ty si sa tam cítila najtučnejšia (neviem čo tam boli potom za váhy veď ja som ťa videla a bola si vychudnutá) a nemohla si to zniesť tak si išla preč, späť do svojej choroby a ľutovania samej seba, že áno, dnes nebudem nič jesť lebo mám depku...ale tak to nefunguje, milé dievča...možno si povieš že ja som teda tá "pravá" čo ti o tom píše, ale hoci som v nemocnici teraz schudla dve kilá, nebola to moja vina, zistili mi zápal žalúdka a dvanástnika...ale cez to všetko ti želám, aby si sa mala aspoň obstojne keď už nie dobre...

serena6

presne si vsetko ako je uvedomujem . to co bolo vyvolavacom mojej anorexie a teraz nasledne bulimie. a napriek tomu som opat sklamala . samu seba .. mam toho dost nechcem sa stale prebudzat s tym co budem dnes jest co zajtra a podobne ..

zrkadlovka

"sama" to zvládnuť môžeš. človek ak chce, dokáže čokoľvek, všetko máme v hlave. Naše presvedčenia, naše myšlienky, predsudky a podobné negatívne bloky sú spúšťačom všetkých našich zdravotných ťažkostí. To, že máš bulímiu je len zrkadlo tvojej hlavy. Ak chceš prevziať zodpovednosť za svoj stav, musíš si najskôr uvedomiť, že nie tebe je zle, lebo ti TO robí choroba, ale ty máš niečo v hlave, čo ti chorobu privolalo. Ty si zodpovedná za seba a preto viem, že dokážeš aj sebe navrátiť zdravie. Ako? To už záleží iba na tebe. Ak chceš, môžeš skúsiť zrkadlovku. Keď dokáže vyliečiť rakovinu, tak bulímia nieje žiaden problém.