Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Mkk

musíš byt krásne drobné žiena takým babami som vždy závidela :) zlaté útle drobné :)) ... ano ideál váhy presne ,neviem kde ten ideál ludia beru lebo ja mam tak isto 168 a 58 a ako ideál mi to veru nepríde..chcem mat 50 a budem rada .. lenže ked budem mat tých 50 budem ako kostra, ...ide len o tie hlupe čísla,ktoré nás obmedzujú.. ako často sa vážiš ?

To je ten problém že si sa predtým obmedzovala zakazovala si jedlo a teraz si sa utrhla z retaze a máš pocit že to všetko potrebuješ dobehnut.. ja si to aspon tak myslím že sme si zakodovali do hlavxy taku tu myšlienku že akoby nám to jedlo malo ujst alebo čo a rýchlo ho treba zjest všetko lebo potom nebude... a to je všetko tým že predtým sme si ho odopierali tak sa mozog bojí alebo čo..

niektorí ludia to nepochopia a pokial nemaju v sebe ani kusok empatie tak už vobec.. tvoja rodina o tom vie ?? Ja mam 21 a ty ? :)

serena6

moja vaha po cele roky bola 52kil pri vyske 159cm . to si niektore nevedia predstavit je to ideal pre zdravie k mojej vyske a kebyze sa mam k tejto vahe vratit asi by ma porazilo. najmenej kil som mala fuuu myslim ze to bolo 43 kil. akurat v to leto . teraz mam 45 no som obalena tukom z toho cukru ,masti ,vsetkeho takze vyzeram ako zdravy clovek hoci vaha ukazuje inak. a ty ? teraz som ako typicky priklad chorej,jem jem jem jem a stale dokolecka,no chcem byt krasna. je to smiesne .kebyze nas pocul clovek ktory toto nikdy nezazil vopchal by nas do blazinca kym nam neprepne mozno este viac. kolko mas rokov ?

Mkk

Serenka ked si to čítam máme toho dost podobného lebo ako pubertiačka som si prešla presne týmto istým,depky zo smrti príbuzných, výčitky nálsedne rezanie sa.. a potom po uzdravení prišlo chudnutie a dalej vieme...

Kolko si mala za celý ten čas zatial najnižšiu váhu ? a kolko meriaš? prehánadla neskušaj pre boha ..podla mna to už je konečná,ked stým začneš zničíš sa už totálne :(

ten nápad spoločne ist na liečenie nie je zlý ,náhodou išla by som do toho možno,ked už by to nepomohlo človek má aspon skusenost a ako si povedala možno ho to potom odradí ked sa stretne s babami ktoré su na tom naozaj zle..lenže ja teraz nechcem pribrat a ak by ma nutili jest tam a necvičit..neviem či by to moj psych. stav len nezhoršilo... ale zajtra idem k tomu psychošovi tak uvidím čo mi povie..

serena6

ano ja som mala problem s depresiami od minuleho roka takto od jesene a na jar sa to vyhrotilo dalsiou smrtou. vies vravela som si : ked nemozem mat zivot po ktorom tuzim chcem byt aspon takto ,,dokonalou" .. v lete som vyzerala akoby som vyliezla z koncentracneho tabora,cvicila som 4hodiny denne na maximum a moja strava bola asi tak dve tri jablka denne . ked leto skoncilo vravim ze to nepojde dalej .uplne som bola hrda na seba ako som sa sama vyliecila a prd . mam pocit ze toto je ovela horsie ako to aka som bola vtedy. doteraz som ani len nevyhladavala taketo stranky a dnes ? ako s tebou pisem tak popritom pozeram na nete prehanadla . pre boha . za hodinu/dve zjem jedlo co mama nakupi na tyzden. Uz si pevne rozhodnuta po tom co tu pisali baby neist na liecenie a skusit to ? Zajtra tam chcem zavolat a spytat sa co vlastne potrebujem a ako sa tam ,,zije" . Neviem ci to vyznie hlupo ale spytam sa,nechcela by si ist dobrovolne skusit to spolu so mnou aj ked sa vobec nepozname ?

Mkk

No bodajby ti to pomohlo,tam musia byt také prípady že si nevieme ani predstavit , teda ja vo svojom okolí som nevidela ešte snád nikdy nejakú naozaj že anorektičku..
No ono to tých 5 rokov išlo postupne ,takže som to nejak neriešila bola som skor rada a štastná že chudnem a obmedzujem sa v jedle ,bola som na to hrdá páčilo sa mi to a nikto mi do toho nemohol kecat ale ako som prešla do bulímie som si uvedomila že už to asi je zlé,že toto už nebude normálne a odvtedy už mi to robí problémy,už aj hladovky som nezuvládala,prišli depky...po novom už asi aj uzkosti,takže už to riešit chcem ...
A ty si predtým teda mala problémy len z depresiami ? ako dlho ti to trvá?

serena6

ano chystam sa dufam ze to vynde a ak by mi uz nepomohli lekari,aspon by hadam pomohol alebo ma skor vyfackal pohlad na ludi ktory su natom podstatne horsie( ako prevencia pred tym ). mozem vediet ako si to za celych 5rokov riesila ? to mam s normalnym stravovanim problemy len od cca maja

Mkk

Aha takže skor pre tie depresie tam ideš čo .. tak ja s jedlom už pár rokov asi 5rokov ale bulímiou trpím rok aj čosi zatial.. No šak zajtra uvidím neverím že to k niečomu bude kedže lieky odmietam už teraz ,tak som zvedavá .. takže sa chystáš na liečenie ?

serena6

Mkk ahoj,no hned tam .ja mam totiz depresie a z toho to vzniklo . musim sa zmierit so smrtou najblizsich ludi. v tom su moje problemy. viesco psychyater osobne mne nepomohol nikdy. vzdy do mna len nahadzal lieky,ani sa so mnou nezhovaral len mi dal listok s davkovanim a bolo akoze po probleme.tato psychologicka mi uz raz pomohla . ty mas s tym ako dlho problem ?

Mkk

Prečítaj si o pár riadkov nižšie čo písala cry .... Ja som velmi chcela ist na liečenie(neviem ani prečo) ale potomto som si to rýchlo rozmyslela...

teraz mám pocit že sa z toho asi nedá ani dostat ked aj zdravotníctvo na nás kašle, terapiam tiež moc nedávam... pomaly začínam mat pocit že je to stratené

Mkk

serena to hned na liečenie? žiadne častejšie sedenia,liečby ?? Psu ja idem zajtra k psychiatrovi prvý krát a ak ma pošle na liečenie tak ho asi nakopem do prdele..ked som si tu prečítala ako to tam chodí