Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Maoam

Malicka160- myslela som na teba a casto, vedela som vsak, ze si to dala, vnutorne presvedcenie a vidim, ze bolo spravne :-), gratulujem ti, ty si na to mala, co bolo jasne, ale je mi jasne aj to, ze tych poslednych par mesiacov muselo byt velmi narocnych, budem rada, ked sa ozves

a este raz gratulujem k tomu, ze si skoro rok cista a ze si to dala, som na teba velmi hrda, o Irise a Klimte bohuzial nemam informacie, ale Mrska sa tiez velmi dobre drzi a ste zivymi prikladmi toho, ze sa to da, ked sa fakt chce

maoamka1@gmail.com

Mkk

teda aby som presne odpovedala na tvoju otázku,samozrejme zajtra od psychoša čakám že ma vypočuje, predpíše lieky a pošle ma preč.. ale musím tam zajtra íst slubila som to :)

Mkk

Malička,ja nevravím že sa z toho dostat nedá, ja obdivujem každu jednu z vás ktoré ste sa z toho dostali a aj ked stále bojujete ,žijete a ste silné... určite to ide,len človek musí naozaj chciet a nesmie existovat žiadne ALE, ..no a tam som sa ja ešte nedostala.. pre mna je stále ALE,nechcem pribrať... ked ja si život teraz bez ppp neviem už ani predstavit :O takže vyliečenie je v nedohladne.. snád raz to príde

Serena,no hej chcela by som sa vykecat,cchem aby ma počuval aby sme to riešili,bavili sa o tom a hlavne by som sa chcela naučit ovládat svoje pocity a a hlavne seba..chcela by som pochopit prečo robím to čo robím,čo je spuštač žravky atd..jednoducho chcem tomu príst najprv na koren potom možno uvažovat o liečbe dalej. nemam problem o tom kecat ako kedy, priatel o tom vie a ked mam depku tak sa potrebujem vyrozprávat ale potrebujem to hovorit človeku ktorí to bude chápat a nebude ma odsudzovat alebo krutit hlavou že ,,ach" ...
Vybuchneš pri normálnom rozhovore alebo ked ta nutia jest alebo ti kecaju do stravovania ? To je dobré že máš aspon niekoho komu sa zdoveruješ, netreba veci držat v sebe potom je to len horšie..vydržala si dlho,možno ak to skusiš zas vydržíš ešte dlhšie.. pády k tomuto patria no treba sa postavit a skušat dalej:)

serena6

mkk inak co cakas od toho psychiatra zajtra ? chces sa vyrozpravat alebo len zacat liecbu ? vlastne nemas problem zhovarat sa o tom s niekym s tvojeho okolia ?priatela,najlepsiu kamosku .. ? ja mam a strasny ,takto na fore mi to problem nerobim ked viem ze niesom jedina no akonahle zacne niekto co i len rozpravat o jedle bud vybuchnem alebo som ticho . Mam len jedneho cloveka ktoremu sa zdoverujem ,snazi sa mi pomoct a ako som uz pisala naposledy som vydrzala tych 10dni do vcerajska .

Malicka 160

Ahojte!
Mkk a Serena, prispievala som tu veľmi intenzívne zhruba pol roka. Bulímiou som trpela 8 rokov a v januári som si uvedomila, že takto to ďalej nemôže a rozhodla som sa pre zmenu. Od vtedy som nezvracala a začala konečne žiť. Priznala som si veci, ktoré som vidieť nechcela a uvedomila som si, že svoj život absolútne premrhávam. Skončila som so sebalútosťou a planými kecami a povedala som si dosť. Bolo to ťažké, bolo to zdĺhavé, no 10 mesiacov som čistá. Prešla som si aj veľmi veľkými zmenami, vypätými situáciami, no zvládla som to. Preto si dovolím vám oponovať vo vašich názoroch, že je márne sa snažiť a liečiť, že sa z toho nedá dostať. Nie je to pravda! Pozrite sa na Mršku, na baby ktoré tu boli predtým ako irise, klimta, alebo ja, všetky sme sa dostali z najhoršieho a aj keď v nás ppp zostane navždy, konečne žijeme. Nemáme problém dať si kúsok čokolády a žiť, nie prežívať, pretože presne toto v ppp robíte, len prežívate.... Držím vám palce, aby ste sa prestali vyhovárať a začali bojovať so silnou vôľou, pretože tá je dôležitá. To chcieť sa vyliečiť vám nedá nikto, ani klinika, pretože to musíte v sebe utvrdzovať vy. Každú hodinu, minútu si uvedomovať, že chcete byť bez ppp.... a držať sa so všetkých síl, pretože život nám už nič nevráti.... Maoam, stratila som heslo od mailu, dúfam, že sa máš dobre, rovnako ako Irise. I. mám nový mobil, prosím ťa, ak to čítaš, pošli mi sms,chýbajú mi naše stretka :) nudím sa tu bez teba.

Mkk

No ved jasné ,každý chceme to čo nemáme to je normálka :D Aha tak to je dobre že sa tak často nevážiš ,velmi to kazí náladu ja z toho bývam tiež na nervy tiež váha stojí už dlho..sviňa:) presne vravíš mi z duše ,stehná a brucho :O strašne tužim po medzere medzi stehnami a nie a nie ju dosiahnut lenže to je genetika a stým sa neviem zmierit :( aké by to bolo dobré si odseknut kusok sádla z brucha a stehien.. a pri najlepšom si ho dat napríklad do pŕs :D

A myslíš že by to nepomohlo, povedat to vašim? ked nevidia problém tak nevedia ale možno ak by si sa zdoverila pomohli by ti.. či nemyslíš si ? naši tiež nevedia, nevidia... neviem ,asi ani nechcu vidiet,sem tam som videla náznaky že sa o mna mama bojí ,ked som bola dost chudá ale to už prešlo..ututlalo sa to a nebavíme sa o tom,neviem mam aj taky pocit že mama sa tomu aj vyhýba,možno niečo tuší no nechce radšej vediet..
ja som teraz bohužial nezamestnaná už 5 mesiacov :( neni tu roboty pche...
Ahá tak potom je super že si sa takto v skorom štádiu rozhodla aj na to liečenie ist,treba tu hnusnu depku a všetko okolo porazit a začat fungovat poriadne. jaj ako jednoducho sa to hovorí ..:)

serena6

dakujem :D uz taka drobna ( do sirky) niesom ale vysku si vystihla :) . ja som vzdy chcela byt o nieco vyssia,prinajmensom aspon ako ty. takze by sme si mohli zavidiet navzajom . viesco vazim sa tak raz dva x do tyzdna niekedy viac no odkedy som pribrala tuk dobre viem ze vaha sa zastavila na tych 45tich a kym nebudem jest normalne neupravi sa to . teda ak mi nenarastie to sadlo uz aj na hlave. mam strasny komplex zo stehniem,najradsej by som chytila sekac na maso,dala to vsetko dolu a potom do seba natlacila vsetko fajne co doma mame . no tak nasi o tom nevedia,nech jem kolko chcem co chcem furt mi vravia ze nic nejem. to je ich problem boli zvyknuty ze to u mna nevidia(jest normalne) a teraz ked jem 5x tolko co oni tvaria sa ze to je bezne . ani sa nesnazim s nimi o tom zhovarat ved to nema ani cenu . a u Vas doma ? pracujes ci studujes ? ja nie,mam 20. po skole som bola stale na pnke ci v nemocnici ale pre ine ochorenie a teraz sa nedokazem pohnut kvoli tej depke