Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

lucyda

ja si tiez myslim, ze suche sa hodi k vacsine jedal, ale svokra je taka, ze jej hocico nechuti. raz mi ofrfle, ze ma z neho v ustach prilis sucho alebo je az prilis kysle. neviem, ci su aj nekysle suche vina :D podla mna su vsetky suche kyslejsie.

zemlicka32

lucyda ja si myslim, ze kto ma rad vino, tak nepohrdne suchym, tie sa hodia vseobecne k jedlam viac ako sladke druhy. a po sladkych este viac smadi :)

kajka294

Na zaklade mojej osobnej skusenosti viem, ze taki ti, co velmi oblubuju vino a rozumeju sa mu, sladke druhy moc nevyhladavaju :) takze isto by som vybrala nejake to suche vinko. pripadne sa spytaj draheho, ten by mohol vediet, co pije jeho mamina :)

lucyda

Ahojte, pripojím sa k Vám do témy, v septembri sa chystám pozvať budúcu svokru k nám na obed, bude mať totiž narodeniny a ona je vášnivá vinárka, čo ja sa naopak vínu vôbec nerozumiem. Aké víno by ste mi poradili zvoliť? Nechcem si vyrobiť trapas :)

zemlicka32

my to mame napriklad tak, ze ked sa uz schyluje k nejakej oslave, dopredu si narobime zasoby, zvykneme toho kupovat viac. objednavame z eleska, v tomto su fajn, ze si mozes kupit aj vacsie mnozstvo, co my casto vyuzivame, kedze sme velka rodina, tak aj tie oslavy su riadne bohate a vesele :-)

tanickam14

Zlatusa aj my si potrpime na kvalitne vino, ale popravde, cervene je pre mna prilis tazke, takze vyhladavam skor tie lahsie varianty, napriklad aj to ruzove. Vy si zvyknete kupovat vino aj vo vacsom? Lebo co sa tyka bieleho vina, u nas tecie potokom :-D Ale to len kvoli muzovi, pretoze ine nevypije a biele mu chuti uplne najviac, aj sa mu ku vsetkemu hodi.

zlatusa

kajka294 My si vieme najčastejšie k mäsitým pokrmom otvoriť suché/polosuché vínko :-) Samozrejme, že záleží aj od druhu mäsa, ak je na obed divina, tak rozhodne je lepšie zvoliť skôr červené :-) Čiže je to úplne individuálne a záleží aj na tom, na čo je práve chuť.

kajka294

No a teda najcastejsie ake zvyknete kupovat alebo teda pit? :) Viem ze je to rozne a zalezi komu co chuti a priznam sa, ja sama sa skor stretavam s tym ze ludom chudi viac biele a polosuche vinko :)

Van-ness

Anitka30 ano vlastne v principe ide o taketo rozdelenia ako mozno sa to aj nejako viac ale na zaciatok pre prehlad staci :D A co my aj tak kupujeme niekedy len podla etikety ze ake sa nam zapaci :) Ze vyskusame.

anitka30

zlatusa tak je to cca ako si napisala hlavne rozdelenie je biele cervene a ruzove a potom su uz len tie podla chute, ci uz polosuche, suche sladke atd, je toho vela ale take ina mi jedine napadne ze sumive :)