Je možné mať anorexiu aj keď jem??

Príspevok v téme: Je možné mať anorexiu aj keď jem??
Nela41

No ide skôr o moju hlavu. Neprejavuje sa to u mňa tým že by som nejedla vôbec ale ako náhle sa najem vyčítam si to. Celý deň myslím len na jedlo a keď sa cítim najedená nenávidím sa. Nenávidím ten nasýtený pocit.. ja napríklad do školy si naschval nezoberem peniaze a hladujem tam do tretej lenže potom prídem domov najem sa a úplne som z toho smutná len rozmýšľam ako to zo seba dostať (nevraciam naschvál..zatiaľ) .. a potom neschudnem lebo hladujem potom zas jem hladujem.. a tak dookola.. No a potom som smutná lebo som tučná.. Keď sa najem vidím sa v zrkadle ako keby som mala 100 kíl a keď cítim ako mi škvrka v bruchu cítim sa chudšia.. neviem už si prídem ako psychopat dokonca často rozmýšľam nad tým aké by to bolo keby som zomrela, že by to bolo jednoduhšie.. Neviem už čo mám robiť :(

mrska

Ahojte všetky. Ja sa tak snažím večer si poviem že nebudem cvičiť,a houby...cvičíako o život....že si nedám to preháňadlo...ale čoby...váženie a šup preháňadlo, potom behám po WC a som nesmierne spokojná ako to všetko odíde...:(,a včera som mala v práci nejaký psychický záchvat, nemohla som dýchať, abolo mi na odpadnutie,ale nikomu som nič nepovedala...dala som si naviac lieky,čo mám od psychiatra,aj sa mi stále točí v hlave,a je mi slabo neviem či to je z tohoto všetkého...chcela by som ešte shudnúť...strašné ked sa pozriem do zrkadla...aspoň na tých 45kg....potom to možno bude už fajn....a ešte stále prší tak sa mi zhoršuje depka, a bolieva ma žalúdok, muž hovorí že to je z tej chudosti a z mojeje stravy a to nevie že užívam preháňadlá, stále som v jednom kruhu....ahojky dievčatá.....teším sa na neakú odpoved...

roxy234

sfinx to napisala uzasne. Ja sa tak snazim uz nejaku dobu rozmyslat no nie vzdy je lahke tomu uverit ale ja verim ze sa to podari :)
Ahoj mrska to je fajn ze to chces zmenit len v tom musis aj vytrvat. Vobec sa niet manzelovi co cudovat ze sa hneva. Ma o teba strach a ked vidi ako to prehanas aj s cvicenim a ako malo jes tak pravdaze ma strach. Ono najdolezitejsie je si tu podla mna uvedomit, ze to nemas pod kontrolou hoci ty si o tom presvedcena. Musis si ale uvedomit, ze ono to ma pod kontrolou teba a ak to chces zmenit musis si to priznat a naozaj to dostat pod kontrolu. Ak ti mozem poradit prestan sa vazit. Ja som mala o iste co ty ze ked som sa postavila na vahu a bolo tam nahodou trochu viac mala som nervy tak na co sa vazit?! to aj tak nie su tuky a je logicke ze ak nieco zjes si tazsia lebo to mas v zaludku skus sa nevazit. Treba len zmenit ťažisko svojho myslenia a nevenovat vsetky myslienky tomu ci to co som zjedla nebolo moc kaloricke a podobne. Ja viem ze sa to lahko hovori ale myslim ze je to jednoduchsie ako si myslime!!!Drzim palce :)

mrska

Ahojte. Je to ťažké aj si niekedy poviem idem to zmeniť....a potom sa odvážim alebo najem niečo viacej a je po zmene. Tá hlava je proste ako zablokovaná....no horor,Nela,chápem ťa,koľko máš rokov? Ja 37,a každý že stará koza a vymýšľa, ale tu vek nie je rozhodujúci, len ak si mladá mala by si to riešiť,ja už mám deti 18 a 16 ročné, ale pri týchto stavoch sa nám bláznia aj hormony, a to môže byť pre dievča alebo ženu čo nemá deti dosť nebezpečné. ROXY-jasné že cvičím aj na úkor spánku,cez víkend vstávam tiež o pol piatej a kým manžel spí tak nenápadne idem byciklovať, chodím ako špion, alebo behám po schodocha robím brušáky. Manžel chodieva iba na víkendy,chodí na týždňovky. A ked ma náhodou nachytá tak chodí hromžiaci. Ja ho chápem, ale si myslím že to mám pod kontrolou. Čo ma trochu viviedlo je že prestáva chutiť jesť,a je mi zle od žalúdka,stačí mi málo, a som najedená. A lebo sa musím prinútiť niečo do seba dať. Aj som si povedala že sa aspoň budem mať pokoj a nebudem hladná. Dnes som vážila o 20 dekov viac ako včera, tak mám z toho nervy. Už rozmýšľam len o tom ako to dať dole. Máme to my trápenie. Tak sa držte všetky. Ahoj.

sfinx

Je veľmi smutné keď človek rozmýšľa nad vecami kt. sú absolútne zbytočné, čo tak skúsiť neriešiť? HM? čo keby si skúsila nepoužívať zrkadlo, neobzerať sa nekontrolovať sa nevážiť sa a normálne jesť ako normálny človek? nepoznáš to príslovie? ,,ráno sa najedz ako kráľ,, ,,o obed sa podeľ s priateľom,, a večeru nechaj nepriateľovi,, Ak si vo veku do 24 rokov vedz to že ubližuješ telu aj do budúcna, ženy sú viac háklivé na rôzne choroby ako muži, začne to vypadávaním vlasov lámaním nechtov, suchá koža na tvári a všelikde,skorá osteoporóza (nedostatok vápnika a tím spôsobené rednutie kostí) alebo o to že kedže máme menštruáciu vyplavujeme v krvi každý mesiac množstvo hemoglobínu preč z tela. Dôsledkom toho je že v našom tele sa nachádza menšia zásoba rôznych veľmi dôležitých minerálov a vitamínov. Chlapi neriešia ako vyzerajú a predsa sa nám páčia! Neopeknieš keď budeš vyzerať ako vešiak na šaty! Pokús sa spraviť si plán na celý deň a jesť aspoň5 krát do dňa, nejesť po šiestej hodine vôbec nič, nanajvýš ovocie! a hlavne sa ničomu nevyhýbaj jedz všetko, nepreháňaj mäsité jedlá a stav na ovocie a zeleninu mliečne výrobky, ryby! a hlavne sa hýb, nájdi si niečo čo ťa baví(šport, knihy, hudba, prechádzky, príroda,diskotéky, doma pusti muziku na plné a tancuj kým vládzeš, čokoľvek) a začni žiť! Či chceš aby ti tvoj život iba tak pretiekol pomedzi prsty ako voda v potoku? Prosím ťa chop sa svojho života, veď byť zdravým a šťastným je tak jednoduché, stačí zmeniť svoje myslenie! A vieš že väčšina chorôb pramení v našej vlastnej hlave?! ak sa nemáš s kým o tom porozprávať, kľudne mi napíš na môj mail ewkaa15@post.sk.... rada pomôžem

sfinx

Je veľmi smutné keď človek rozmýšľa nad vecami kt. sú absolútne zbytočné, čo tak skúsiť neriešiť? HM? čo keby si skúsila nepoužívať zrkadlo, neobzerať sa nekontrolovať sa nevážiť sa a normálne jesť ako normálny človek? nepoznáš to príslovie? ,,ráno sa najedz ako kráľ,, ,,o obed sa podeľ s priateľom,, a večeru nechaj nepriateľovi,, Ak si vo veku do 24 rokov vedz to že ubližuješ telu aj do budúcna, ženy sú viac háklivé na rôzne choroby ako muži, začne to vypadávaním vlasov lámaním nechtov, suchá koža na tvári a všelikde,skorá osteoporóza (nedostatok vápnika a tím spôsobené rednutie kostí) alebo o to že kedže máme menštruáciu vyplavujeme v krvi každý mesiac množstvo hemoglobínu preč z tela. Dôsledkom toho je že v našom tele sa nachádza menšia zásoba rôznych veľmi dôležitých minerálov a vitamínov. Chlapi neriešia ako vyzerajú a predsa sa nám páčia! Neopeknieš keď budeš vyzerať ako vešiak na šaty! Pokús sa spraviť si plán na celý deň a jesť aspoň5 krát do dňa, nejesť po šiestej hodine vôbec nič, nanajvýš ovocie! a hlavne sa ničomu nevyhýbaj jedz všetko, nepreháňaj mäsité jedlá a stav na ovocie a zeleninu mliečne výrobky, ryby! a hlavne sa hýb, nájdi si niečo čo ťa baví(šport, knihy, hudba, prechádzky, príroda,diskotéky, doma pusti muziku na plné a tancuj kým vládzeš, čokoľvek) a začni žiť! Či chceš aby ti tvoj život iba tak pretiekol pomedzi prsty ako voda v potoku? Prosím ťa chop sa svojho života, veď byť zdravým a šťastným je tak jednoduché, stačí zmeniť svoje myslenie! A vieš že väčšina chorôb pramení v našej vlastnej hlave?! ak sa nemáš s kým o tom porozprávať, kľudne mi napíš na môj mail ewkaa15@post.sk.... rada pomôžem

roxy234

Haha presne viem o com hovoris!!! :D tie vycitky ked sa najem nahodou viac su uplne hrozne. Pritom viem ze by som sa mala z toho tesit ze sa najem lebo to ze si to vycitam to len zhorsuje ale neviem sa o tom presvedcit :(. Strasne sa sledujem az lezem na nervy sama sebe.
MRSKA :) to je super ze sportujes ale zas to neprehanaj lebo aj z toho ta moze klepnut nie len z toho ze si nezacvicis. Uz o pol 5 na bcykli to je strasne skoro. Dufam ze kvoli tomu neobmedzujes prilis spanok aj z toho by si mohla mat tie stavy unavy ako si pisala :) Verim ze sa nam dari presvedcit same seba aby sme sa tolko nesledovali!! Inak mrska napadlo ta niekedy ze by si mohla tym ludom co ti vravia ze si chuda aj verit??? :)

Nela41

No ja žijem niektoré dni len z vody alebo z trošky jedla a iné dni zase dostanem na niečo chuť najem sa, potom si dám ešte čosi ešte čosi a cítim sa hrozne .. ja neviem proste taký psychoš :D

mrska

ODKAZ PRE NELU:aj ja prežívam niečo takéto, ved si prečítaš. Ale nerozmýšľaj nad tým že by si nežila.....to je veľmi zlé. Pokús nad tým rozmýšľať, musíme bojovať nie sa vzdávať, aj mňa málo ľudí chápe ale zomrieť by som nechcela, je pre čo žiť. Pokús sa nájsť dobrého psychiatra. Chceme sa zmeniť nie umierať!!! Ahoj.

mrska

Ahoj roxy. Tak ja aj športujem,už veľmi dlho,ale teraz začínam na stacionárnom už ráno o pol piatej, aby som to stihla kým idem do práce. Keby som si nezacvičila tak ma klepne, potom si vyčítam ak by som mala na váhe viac že to je kvôli tomu. Aj na mňa každý už pozerá ako na blázna ked nechcem jesť, alebo že vraj som moc chudá, ale kto to nezažil ten to nepochopí, a ako si povedala nie sme v tom samé čo toto prežívame. Dúfam že sa mi to podarí neako vyriešiť. Ahojky.

roxy234

Ja ti uplne rozumiem, ale v poriadku to zial nie je :(. Napriklad ja najviac nemam rada ked idem spat najedena. Zvykla som si ist spat hladna a mam pocit ze ked sa najem a idem spat najedena ani nezaspim. To ze pijes vela vody to je super. Ja som tiez prestala pit vseky sladene napoje a pijem len vodu alebo caje ale kavu len sem tam. Ono zas vela kavy tiez nie je dobre pretoze kava odvodnuje. A voda je pre telo dolezita. Co sa tyka tych prehanadiel to by si mala obmedzit ak sa da. Najprv postupne az s tym prestanes uplne. Vies ono ti to moze priniest v neskorsom veku vela zdravotnych problemov a potom bude neskoro trieskat si hlavu o stenu aka som bola hlupa. Je pochopitelne ze manzel ta chce zobrat k odbornikovi. Ma o teba strach. Ono tebe sa to zda normalne ale vracat jedlo v poriadku nie je. Ja sice srasne sledujem co zjem ale tak daleko som zatial nezasla.
Robis nejaky sport? Mne to velmi pomaha. Uz 5 rokov behavam. Skus zacat tiez robit nieco kde nad tym nebudes tolko rozmyslat. Ked chces zhodit z brucha zacni robit brusaky alebo rozne cviky na brucho, vysledok sice nebude okamzite ale prehanadlom to nevyriesis. Skus si kazde rano ked vstanes povedat ze si chuda pekna a nepotrebujes sa trapit pre svoju postavu. Ja viem ze je to strasne tazke ale vyskusaj :)
Ja som si inak mysela ze som snad jedina ktora toto riesi konecne vidim ze je ovela viac dievcat ktore trapi to co mna, lebo z mojho okolia ma nikto nechape a vsetci si tukaju na celo. Tak ale verim ze spolocnou podporou sa nam to podari vyriesit :)