Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

fatima65

pri detoxikacii pomaha aj zeolitovy il, viaze na seba skodlive latky, je to cisto prirodny produkt, kupila som ho v eshope vitarian.sk a vola sa zeoforce

Slobodna

Various: mám 2 pripomienky- ten 1liter ráno vody je podľa mňa dosť vysoká nárazová dávka - obmedzila by som ju na 0,5 litra prevarenej vody. Pitný režim je síce dôležitý ale netreba to s tou vodou až tak preháňať, lebo si to odnesú obličky. Aj na vode sa človek môže stať závislý.
Tá druhá pripomienka sa týka pečiva na večeru a je jedno, že je celozrnné. Večera bielkovinovo-zeleninová alebo ak chceš zeleninová.
Mne sa v minulosti aj súčasnosti osvedčila prerušovaná hladovka buď v pomere 16/8 alebo 20/4 väčší počet znamená hlad a menší počet jesť - samozrejme zdravo. Nie som zástanca radikálnych riešení ako je napr. extremne dlhé hladovky a tento model mi vyhovuje.

pavlamud1

Zelený čaj je veľmi zdravý a aj prospešný na organizmus, ale ešte lepšia je chlorella na prečistenie a celkovo detoxikáciu tela. Ja som našla v lekárni tree3chlorella, ktorá obsahuje aj zelený čaj aj chlorellu a ešte iné látky a vitamíny :) Popri vitamínov je treba ale dávať pozor na to čo jete a nemyslieť si, že stačia vitamíny a máte zdravé telo ;)

Dano378

Ahoj skúšal si očistu čajom? Najlepší zelený čaj na toto je podľa mňa čaj Matcha ktorý má overené účinky a sám ho pijem vyše 5 mesiacov a cítim zmenu. Dá sa kúpiť na matchatea.sk za prijateľnú sumu. :)

silvia23_5

docs.google.com

prepáčte, ale možete mi prosím Vás vyplniť tento kratulililinký dotazník, ktorým zisťujem, do akej miery si ľudia všímajú environmentálne označenia na produktoch.
Ďakujem veľmi pekne! :)

Zajko33

Myslimn si, že je oveľa jednoduchší spôsob očisty, o ktorej swa môžete dočítať na strane www.naturalhelp.sk. Nielenže obsahuje čiste prírodné zložky, ale aj vitamíny, prebiotiká a iné minerály ktoré telo potrebuje pri očiste.

Lunam

Lunam,díky za koment. O tej ryži som to nevedel. A máš pravdu. Môj bývalý kolega začal ryžovú očistu, ale s bielou ryžou. Po pár týždňoch vyzeral dosť zle. Takže rozdiel tam je a veľký. Keď ryžu tak nelúpanú alebo pololúpanú.

GoFruit

Som vitarianka a mám ročného syna a konečne som zdravá. Mám to nastudovane, viem čo robím a viem že živočíšne bielkoviny nepotrebujem.ale už ani nikoho nepresviedcam.