Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

zuzi74

EV365 tu sa nepise o diete ale o ociste organizmu a pri kazdej ociste je dobre sa lahsie stravovat, nie prepchavat masom a sladkymi jedlami.

EV365

Keď chcete niečo odstraňovať musíte vedieť čo. Každá vec sa odstraňuje inak. Diétami si môžete zničiť zdravie.

zuzi74

Zbytocne budete uzivat akekolvek tabletky na detoxikaciu, ked budete jest kazdy den maso, konzumovat sladke, mliecne produkty. Pri kazdej detoxikacii treba dodrziavat dietnejsi rezim, vysadit horeuvedene zavislosti a az potom budu znatelne vysledky. Various to tu krasne popisal. Ja sama by som chcela mat taku pevnu volu a vydrzat to.
Ked som zacala uzivat indicke psylium, sama na sebe som videla, ake cistiace ucinky sa spustili na koži. Ale zial nedodrziavala som dietny rezim. Som totalny masozravec a tak mi upchalo creva, ze to zacalo vyrazat kožou. Pomohli protiparazitne tabletky na uvolnenie criev, tie fakt dobre precistili. Problem bol, ze som zhodila cez 2 kg. Pre niekoho je super schudnut, pre mna katastrofa. Mam skor problem pribrat, preto si az na taku prisnu ocistu netrufam. Ale verim, ze to zbavi cloveka alergii (mne sa polepsila slnecna alergia), ekzemov, akne a kadejakych inych problemov.

Danielkaa

Teda vy to berete opravdu hodně poctivě :O Ja se právě snazim dozvědět něco o očistě organismu a celkově detoxikaci a Vas názor je zatím musím říct nejradikalnejsi. Což samozřejmě neznamená, že špatný. Mě se třeba podařilo narazit na takovéhle www.greenworld-zdravi.cz detoxikacni produkty a moc by mě zajímalo, jestli skutečně pomáhají.

zuzulik454

ja som mala na pecen Liver Rescue, ale celkovo precistuje organizmus, citila som sa lepsie , mala som viac energie

Gima

Nedopustim na Psylium - indická vláknina prečisťuje čreva. Mám ju z lekárne. Dalej acidofilné mlieko pomáha pri preplnenom žaludku.