Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

xdanielax

No ja neviem teda, mne sa zdaju celkovo konzervovane vyrobky ako ta najhorsia moznost - i ked nevravim, aj ja obcas siahnem po tuniakovi :-)

Nemyslim si, ze je zle jest ryzu, ale potom nehovor, ze nejes varenu stravu, kedze aj tie ryby si upravujes tepelne.
A co sa criev tyka, ja myslim, ze surove ovocie a zelenina robia podobnu sluzbu ako ta ryza.
A zarad tam aj nejake semienka a orechy, nie?

a ako dlho sa takto hodlas stravovat? Navzdy?

Various

xdanielax
to mám z vedeckých článkov,kam sa ukladajú najväčšie množstvá dusičnanov a nežiadúcich látok. tiež som čerpal z knihy Normana Walkera.
Na tuniaku z konzervy vo vlastnej šťave nevidím nič zlé kedže je tam len tuniak a soľ.

xdanielax

mne sa zda okrem toho ne/varenia este zvlastne, kedze tak velmi dbas na tie skodlive latky v zelenine, (kt. su podla mna - ak uz su - tak v celej zelenine, nie len v jej casti) atd, ze kludne jes tuniaka z KONZERVY.

- mira

Ideš na to dobre. V podstate si pochopil, čo telo zanáša a to sa snažíš odstrániť. Odmenou je pre teba pocit sviežosti a ľahkosti. Aby ťa táto strava neomrzela , k ryži natural pridaj i ďalšie obilniny - ovos, pšeno, pohanku, kukuricu, jačmenné krúpy celozrnné cestoviny a iné formy a úpravy obilnín, semená a strukoviny, kvalitný olej. Keďže neješ živočíšne produkty okrem rýb a neješ chémiu, nemusíš piť toľko vody a zaťažovať si vylučovací systém. Po čase pouvažuj nad množstvom ovocia. Možno pocítiš, že priveľa ovocných kyselín a fruktózy v surovom stave ťa začne priťahovať k soli, chlebu  a vajciam, a to by nebolo dobré. Skús ovocie nahradiť zeleninou a skúšaj rôzne pestrí spôsoby úpravy, nezabudni hlavne na kvasenú zeleninu. Inšpiru sa tu www.jimejinak.cz

jarkaaa

ja mám odskúšanú 100%/nú Aloe šťavu bio bez konzervačných látok držala som to v chladničke a vypila som 1250ml to je jedna kúra a pocity z toho? tak nikdy som nebola unavená, práve naopak plná energie

modráčik

Som zastankynou prirodnej ocisty organizmu, a to kvalitnymi prirodnymi doplnkami vyzivy./Urcite nie farmaceuticke!/Neuveritelne pomaha nielen sa dobre citit, ale zbavit sa skodlivych latok a este KVALITNE ho aj vyzivit.Popritom klesne aj vaha/mame v tele 4a viac kg toxinov/a upravia sa zdravotne problemy.Robievam to na jesen a na jar.Ale, je to na kazdom z nas, aku cestu si zvoli.Toto mam odskusane a funguje to.A usetri more casu a starosti s pripravou...Ak by ste chceli poradit, velmi rada, cez meil...