Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

Various

.
prosím Ťa vysvetli mi podrobnejšie tú diagnózu C67(rakovina močového mechúra) s mrkvovou šťavou.Koľko navrhuješ ako optimálne denné množstvo? pýtam sa len kvôli tomu že čerpám z viacerých zdrojov,ale toto je pre mňa nová informácia.

.

2Various,
pokiaľ sa okamžite nevzdáš pitia mrkvovej šťavy(v udávanom množstve),diagnóza C67 je u Teba už viacmenej naprogramovaná...!!!

Various

natural ryžu si dávam hlavne kvôli vláknine.
čo sa týka tej šťavy ja sa riadim N.Walkerom a po osekaní mrkvy a 3násobnom scedení dostane max.1,5 litra. On odporúča 1-2 litre denne.
listová zelenina má najvyššiu koncentráciu dusičnanov, lebo tie sa ukladajú hlavne v listoch. takže keď nemám spoľahlivý zdroj tak radšej pomenej :-)
konzervy a všeobecne ryby pozerám skadiaľ je lovná oblasť, preferujem radšej oceán :-) žiadne slakovodné (okrem pstruha) a morské minimálne. Kedže pstruh neprežije v znečistenej vode tak jeho mäso je závislé na tým čím ho kŕmia.
A čo sa týka Tolleho mám prečítanú od neho jednu knihu. ešte čítam od Esther a Jerryho Hicksa, nejaké knihy od Osha, a od Jozefa Hašta Autogénny tréning :-)

GoFruit

Na myseľ prečítaj Eckharta Tolleho.
Mne tá ryža nepripadá vôbec dôležitá. Varené=mŕtve.
Konzervy sú škodlivé. Ryby sú dnes zamorene ťažkými kovmi. Ale si na dobrej ceste a už toto musí byť pre organizmus obrovská ulava. Este k tej mrkve - je to vela. Na remineralizaciu tí stačí liter. Mnoho ľudí má s pitím už aj menšieho množstva mrkvy problémy. Skús odšťavovať listovu zeleninu k tomu.

Various

xanielax
navždy určite nie,ale snažím sa nájsť harmóniu tela a duše. a harmónia duše podľa mňa úzko súvisí aj so stavom fyzického tela. a orechy som zabudol doplniť, nejaké tie semiačka chrústam.:-)

Various

Arman

dík za koment,to s tou mysľou a jej vypnutím je ako si správne povedal dôležitý bod. Je to úžasné ťažké,ale snažím sa robiť pokroky.
Tak ako povedal Osho
Keď myseľ utíchne,čas zmizne,pretože myseľ je čas. :-)

Various

iggzik
díky moc za vyčerpávajúci koment. to s tou škoricou a medom to určite checknem, niektoré body zasa prehodnotím a skúsim sa aktualizovať :-)

iggzik

mno jo, so zdravim stravovanim je to tazke =)
Aktualne som na tom asi iba nieco okolo 50eho dna a este stale neviem ako, co, presne, kolko..
Niekde som cital, ze co sa tyka konzerv tak pri tom trosku byvaju problemy z tym, ze takmer kazda strava obsahuje dake kyseliny, no a tym padom sa z tej plechovice dostane do toho jedla aj trosku sajrajtu...
cim viac citam o zdravom stravovani a pod tak iba nachadzam co treba a pod. a aby sme to naozaj vsetko dostali..
z druhej stranky, hovori sa, ze zeleniny mozes neobmedzene bo ma minimalnu kaloricku hodnotu, ale tam by som napr rad vedel tedyk, ona obsahuje dost stopovych prvkov, tie treba a robia dobre aaale niektorych ked je viac tak su zevraj nebezpecne tak ako to je,,??

1. som za, sam dodrziavam :)
2. s tymi mliecnymi by som tiez rad vedel, cim viac citam viac to zdrbavaju, aktualne davam iba tvaroh kvoli bielkovinam a obcas biely jogurt alebo acidko 1% no neviem, ci je to dobre x(
3. jop, pecivo nee,, jedine daky tmavy celozrny chleba raz za cas
4. alkehol a cigy to som vzdal uz pred asi piatimi rokmi ;)
5. rano si aktualne davam aloe vera s vodou, potom si dam uvarit skoricovy caj, ked dorobim dam do toho med s citronom a na polievkovu lyzicu trosku skorice s medom zmiesam a pijem caj, popri nom po kuskoch ten med so skoricou,, kukni si med so skoricou na nete ;)
6. neskusal som, este som sa ku kniham s bylinami dako nedostal,,, vela pismenok a malo casu pri robote =))
7. 3kg mrdkwe fiii.. to sa mi zda az mocky zas,, neviem sice ako presne to je s tym Vit A z nej bo je to tak selijak, sa mi zda ze ona dava karoten ci ako.,. no neviem proste ako to je ale nasiel som ze nadmerne mnozstvo Acka skodi,, hlavne telo ho dako nevie vyplachovat a tedyk ho skladuje a to potom nerobi dobrotu,, nieco v tom zmysle.. sorry za moje vyjadrovanie x)
8. suhlasim
9. zeleninu jo, ale nie som za to "neobmedzene" trebalo by checknut nutricne hodnoty, ake a kolko mineralov/stopovych prvkov a radsej sa krotit s daktorymi, bo u niektorych to pekne vystreluje na odporucane hodnoty...
10. ryzu som este nestudoval a ani nepapkam zatial tym padom
11. nad lososom som rozmyslal, mno aktualne mam pred vyplatou ;)- hlavne tedyk mal by mat omega3ky a jod co ma najviac laka na nom
12. zemle nejem, ne veceru si skor dam bud iba ovocie alebo iba surovu zeleninu, podla toho co som mal cez den..
13. maso obmedzujem, lekarka ma zdrbkala, ze to nemozem kvoli bielkovinam,,, radim checkovat trosku o bielkovinach,, aj ked buhvifakt kolko ich potrebujeme,, no nasiel som si potom ze soja, fazule, hrach a pod ma dost bielkovin, aj tvaroh takze odftedy maso berem obklukov.
14. pozitivna mysel - ok, pevna vola - mno tu je to tazko, bo treba si nechat aj okienko na kompromisy a hlavne na svete nieje nist 100% ...
15. vela vody, je ok aj ked sem tam potom budes casto mocit =)) co sa tyka tej filtracie/cistosti vody tiez by som rad vedel ako to fakt je, a ci treba tie filtrovacie kanvice kupit ..
16. citat obsahy =))) ta to nevis, ze papier vsetko znese ;) ale som za, ziadna chemia navyse v tele z hocjakej fabriky nieje dobra nech by ju aj sam pan B propagoval..
17. Ccko dodavat, tam niesom za, vo vela zeleniny a ovoci je ho habaduru na to aby si este podporoval aj dakych farmaceutickych nenazrancov. radsej si daj grep, alebo vytlac cely citron raz denne a vipi..
18. vlakninu tiez radsej zo zeleniny/ovocia, napr v mrke je zevraj a pri tom kolko jej pijes tak ti je to psillium asi na dve veci
19. suhlasim, aj ked ta bielkovinova zelenina neviem ako by dopadla bez varenia - soja, hrach, fazula, zemiaky.. ono skor asi tak, ze nemixovat pri tom vareni -> uvarit napr iba fazulu a jest ju tak a k nej iba cerstvu surovu zeleninu ..

a ako Arman spomina, suhlasim s jeho bodmi.

Plus dodavam, pri jedeni by sa nemalo pit. Pit najneskor 10 min pred jedlom cistu vodu ked caj aj skor, a po jedle aspon pol hodku nepit,, aby to neriedilo stavy v zaludku ked tam je jedlo..
A k tomu dychaniu, treba checknut spravne dychanie, naucit sa ho, tiez robit daktore dychacie cvicenia.
Co sa tyka mysle, treba sa ju naucit ovladat, o tom je uz dost knih a clankov, aj meditacia je dobra..

Vela zdravia Vam vsetkym prajem =)

arman

Este by som doplnil dalsie dolezitejsie body, nez 1-19 a to:
20: neprejedat sa
21: dobre pozuvat, to co sa zje
22: nejest v strese, ale v klude
23: jest jedlo plne pozitivnej energie (babka navari knedle z lasky - zjest radsej, nez sa cpat jablkami od nenavistneho pestovatela)

arman

Robil som vsetky body 1-19 + kopec dalsich, ale zlepsenie bolo len minimalne.
Dolezite je robit aj ocistu od parazitov, co mi pomohlo viac, nez vsetkych 19 bodov dokopy.
Potom druhy najdolezitejsi bod, ktory tam mas, je bod 5 (bez psyllia, ide o vodu), a bod 14, aj ked tu viac nez mysel pomoze skor mysel vypnut, dat ju do pokojneho stavu a nechat volny priebeh dychaniu a emociam. Dychanie je ta dolezita vec, pozitivne myslenie je len dosledok vnutornej rovnovahy, netreba sa na neho zameriavat.