Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

Lunam

pre: GoFruit

moja mama neje ziadne maso, iba obcas sardinky z konzervy, kedze ma vyse 60 rokov, je to pre nu prijatelne, kedze uz nie je v reprodukcnom veku.

Pri uplnom vegetarianstve, survej strave, makrobiotike musi clovek vediet ako na to. Moze niekde urobit chybu a skonci prinajlepsim s anemiou.

Nepises, ci jes ryby, ak ano tak, to staci. Mala som na mysli vegetarianov, ktory nejedia ziadne maso a ani ryby. Myslim si, ze clovek potrebuje aj zivocisne bielkoviny ak je v reproduckcnom veku. Podla Dr. Bukovskeho staci 200-300g do tyzdna, ja s tym suhlasim.

Lunam

pre: bingham

biela ryza sa nema jest z takeho isteho dovodu a vyrobky z bielej muky. Zo zrna sa odstrani supka je sa iba stred. Tym padom biela ryza nema plnu vyzivovu hodnotu. Biela ryza sa zacala konzumovat az po prvej svetovej vojne, bol to marketingovy tah. Biela ryza ma vyzsi glugemicky index ako celozrnna. Ak by si jedol mesiac iba bielu ryzu a nic ine, pravdepodobne by si skoncil v nemocnici. Ak by si jedol mesiac iba 1/2 - 3/4 roka staru celozrnnu ryzu, vyliecil by si sa z roznych chorob.

GoFruit

Kubáň prečo by si neodporučila? Skúsila si vegetarianstvo alebo vitarianstvo? Keďže neodporucas? Ja neodporúčam jesť mäso a mliečne výrobky, stravovala som sa nimi 28 r a následky na mojom zdraví boli úplne jasné.

Lunam

Ahoj sweet_lolitta

na tejto stranke je clanok o Makrobiotike
www.naturalway.eu

Prosim ta preco sa nesmu jest klicky? Ja jem rozne klicky kazdy den.

Lunam

Ahoj Various,

Co sa tyka zeleniny, zaujimava kniha je Rok v BIO zahradke od Jaroslava Pizla. Tam sa pise, ze v strede mrkvy (strzen) je 90% dusicnanov a treba odstranit aj cast tesne pod listami. U listovej zeleniny hrubsie zilky, stopky a hluby. Rozlozenie dusicnanov v koreni repy: 65% pod listami, 20% v strede, 15% spodok. Odporuca sa nezbierat zeleninu hned rano, pretoze vtedy ma najvyssi obsah dusicnanov, kt. v noci vo zvysenej miere nasava z pody, ale zbierat ju az po slnecnom dni v podvecer. Podobny vysledok sa dosiahne, ked aspon poslednu noc pred zberom sa osvetli pestovatelsky priestor svetlom zvycajnej intenzity...

Detox: ano, pre detoxe treba pit vela vody, kedze ide o to, aby sa skodliviny vyplavili z tela. Ak si ziskal tento detox z knihy Zdrave PH, pise sa tam aj, ze sa treba kupat v sode bikarbone (zenam neodporucam), tiez si pred sprchovanim treba vysuchat kozu na celom tele, tym sa tiez odstrania toxiny. Dalej treba ist na cerstvy vzduch, kedze aj pluca filtruju skodlive latky...

Detoxikacnych kur a tak isto nazorov na stravovanie je nespocetne mnozstvo. Podla mna si treba precitat zopar knih a najst si stravu, ktora organizmu najviac vyhovuje. Uplne vegetarianstvo a len surovu stravu by som neodporucila nikomu.

Various

díky Lunam,
no skúsim koment :-)
1.mám 190cm,a 98 kg.je to pravda s tou vodou,len názory sa tu zase rozchádzajú. ja som sa dočítal že pri očiste je to dôležité, aby sa nežiadúce látky a toxíny vyplavovali z tela. samozrejme to nepreháňať ako si správne poznamenala.
2.díky za tip.
3.po čase zavediem mäso naspäť do stravy,ale v min.množstvách.
4.to s tým maslom ma zaujalo.čítal som že je dobrý aj tvaroh s ľanovým semenom.
5.súhlas
6.používam len kvalitné C,zapijem šťavou
7.90% dusičnanov je v strede, oni tým mysleli osový stred mrkvy. tažko povedať jedny píšu tak druhý zase onak. chcelo by to seriózny výskum,alebo nejaké rozpisy o spôsobe hnojenia na etikete. neviem, človek už nemá garanciu ani na trhu,nekúpim si jarnú mrkvu s vňatkou, ktorá môže pekne vyzerať ale môže byť práve rychlená.
8.súhlas
9.súhlas
10.súhlas
11.súhlas

Díky za koment.určite to využijem.