Očista organizmu - výzva k diskusii

Príspevok v téme: Očista organizmu - výzva k diskusii
Various

Neverím na zázračné prostriedky formou čarovných doplnkov a chémie. Spravil som si svoju očistu organizmu po svojom a cítim sa skvele. A ani to moc nestojí.Tu je zopár tipov:

1.vyhodiť akýkoľvek priemyselne vyrábaný cukor zo stravy
2.vyhodiť mliečne výrobky zo stravy
3.minimalizovať množstvo pečiva v strave
4.nepožívať alkohol a nefajčiť
5.ráno vypiť min.1 liter vody,po polhodine ešte 2 čajové lyžičky psyllia a vodu
6.piť veľa čistého čaju zo šípiek (z lekárne 100% šípky, žiadna prímes ibišteku)
7.odšťaviť si denne z 3 kg mrkvy a 0,5 kg červenej repy - piť priebežne celý deň
Tu je pár mojich zásad(lebo to robím odstredivkou):
A,mrkvu ostrúhať, orezať 1/4 z konca a 1/4 z vrchu, to isté s repou(kvôli dusičnanom)
B,po odstredení precediť šťavu (ja používam látkovú detskú plienku)a opakujem to 3x, stále vypláchnem misku a tak dookola-kvôli prípadným nežiadúcim látkam viazanými v dužine
C,dostanem asi 1,5 litra šťavy
8.na raňajky ovocie, najlepšie jablká, ananás..a tak
9.zelenina neobmedzene celý deň (pozor na obsah dusičnanov a ich elimináciu-na nete sú o tom články)
10.2x-3x denne uvariť natural ryžu (pololúpanú) pozor nie lúpanú!-balík cca.1éčko
11.na obed rybu, veľmi dobrý je losos, resp pstruh (z Lidlu je dobrý)
jednoducho len nasoliť soľou bez korenín a opiecť na olivovom oleji zo všetkých strán
12.na večeru trocha pečiva,celozrnné drahšie žemle(striedmosť)s tuniakom vo vlastnej šťave a tak..so zeleninou
13.nejesť žiadne mäso (kuracie,bravčové,hovädzie)
14.pozítívna myseľ a pevná vôľa sú dôležité aspekty
15.veľa vody, nezabúdať na jej prísun
(nie minerálky)-filtrujem cez kanvicu
16.čítať obsahy pozor na chémiu v potravinách v obchodoch
17.ešte si dávam 2x denne ráno a večer vitamín C po 1000 mg (kvalitný s bioflavonoidmi)
18.2x denne psyllium s vodou nalačno(za pár éčiek v lekárni)
19.nekonzumovať varenú alebo pečenú stravu

To je niekoľko základných rád ako som postupoval. Chcel som lepší pocit, a podarilo sa aj keď som si musel odoprieť hlavne sladké. Prejavy mojej sennej nádchy ktorá ma trápila už 14 rokov, ktorú som neriešil sa čuduj sa svete eliminovala o cca.90%. Schudol som síce nejakých 10 kilo ale úplne sa to zlepšilo. Je to niekedy boj, lebo tie pokušenia sú všade, ale to trvá len zopár dní ako si telo postupne zvyká.Vedel by som sa tu rozpisovať o ďaľších veciach a svojej intuícii. Nie som žiaden výživový poradca, len sledujem svoje telo. Kedže som skoncoval pred 6 rokmi s fajčením, postupujem ďaľší level :-)

Dajte aj Vy zopár príbehov o Vašej očiste, ale takej ktorá nepozostáva zo zbytočne drahých doplnkov výživy.

bingham

sweet lolita..., preco ziadne tropicke ovocie, biela ryza a zemiaky ????...ako to zdovodnili v mudrej knizke, alebo casopise ???

sweet_lolitta

Ja som zacala s makrobiotikou (v nej sa neje nic rafinovane - teda CUKOR - ani trstinovy! - ziadna biela ryza, zemiaky, tropicke ovocie, margariny, chemicke dochucovadla...atd).

Snazim sa jest co najviac kvalitnych potravin - bio kvalita, alebo domacky vyrobene veci (zelenina, ovocie z trhu jedine). Jem vel strukovin (bio), celozrnne obilie (ryza natural, jacmenne krupy, ovos, pseno, bulgur z psenice a kuskus...). Jem aj ryby. Vela zeleniny a ovocia. Oleje len kvalitne - najcastejsie sezamovy panensky, mam aj tekvicovy, slnecnicovy, ci lanovy. Je ich tolko druhov a ludia si vedia kupit len slnecnicovy, ci olivovy...

Namiesto cukru si kupujem obilne slady (maju nizky GI) a pouzivam v kuchyni sojovu omacku kvalitnu. Tak isto si treba dat pozor na SOL - nedavno sa prevalila afera, ze sa predavala pod pojmom "kuchynska sol" sol, ktora bola urcena na posyp chodnikov... Ale nie len kvoli tomu, ale kvoli chemickym prisadam, co tam zvyknu dat. Najlepsia je morska a kvalitnejsia znacka.

Na to, aby mi nechybali mineraly jem v malom mnozstve morske riasy (v jedle nemaju prilis chut a rozvaria sa, clovek ani o nich nevie, takze nic strasne).

Musim uznat, ze s touto stravou som vydrzala uz cca 2 roky a viac, naucila som na nu skoro celu rodinu a aj znamych, a som rada, lebo som mnohym pomohla sa aj vyliecit. Takze len a len odporucam.

sweet_lolitta

hm, trosku extremna dieta na moj vkus. Chyba mi tam okrem cukru zo zeleniny a ovocia, nejaky zlozitejsi - polysacharid, aby mal clovek energiu aj do zasoby. Naco sa dzgat psylliom, ked mozem jest vlakninu z celozrnnych obilnin? Inak suhlasim s mnozstvom bodov (vyhodit maso - resp hydinu, ktora je zamorena hormonmi a prasa, ci kravu, ktore su v biednej kvalite, a radsej to nahradit bielou rybou, najlepsie cerstvou a nie mrazenou bez chuti). A tiez sa netreba prelievat stavami - vsetkeho vela skodi. Aj toho "najzdravsieho".

iggzik

k tej rakovine kvoli mrkve:
nejsom ziaden studovany Dr na vyzivu tak je to iba moj "laicky" nazor..
ako som pisal kusok dozadu jo je to vela 3kg mrkvy. Si zober do uvahy ze mineralky obsahuju hodne malo stopovych prvkov a tam neodporucaju pit viac ako pol litra denne.. a tu ked odstavis 3kg,, no 100g obsahuje okolo 6% z vacsiny prvkov, a veeeela carotene alpha a beta plus o tom acku 100g mrkvy obsahuje ~400% odporucanej dennej davky.. ak by si tam z toho dostal aj iba 30% tak to je pekny 30nasobok odporucaneho Acka na den, a spominal som, ze ten z tela nechce ist von a nerobi dobre ked ho je vela.
K tym ostatnym prvkom bolo 6% ak zobereme 30% sa do teba dostane tak to mas okolo 75% +/- no zas netreba sa dako alarmovat, telo neni sproste ako my ludia, a tak ked vie, ze to nepotrebuje dava to prec, teda aspon sa snazi.

Skor skoc k lekarke daj si urobit rozbor krvy na stopove prvky, a spytaj sa na to ci a kto ti vie zistit kolko toho Acka mas uskladneneho.

K orechom/semiackam, to su tukove a mineralne bomby tiez =) 100g niektorych orechov obsahuje tiez okolo 75% vacsiny odporucanych davok

1. No len treba sa aj zamysliet odkial sa beru tie odporucane davky ..
2. Telo pri straveni nezobere tiez vsetko co mu das..
..

Dalej k ociste organizmu "detoxikacii".. tam je nedobra vec to, ze toxicke latky boli v tele ukladane -> v tukovych bunkach aj v organoch, plus ako fajciar si musel mat toho hodne vela tak ked zacnes tie detoxky telo potom tieto toxiny a skodlive latky zacne znovu spracovavat a snazit sa vylucit s tela, co znamena, ze mu pritazia,, aj z toho ten "kolega" mohol dostat raka, ked vela neziaducich latok sa zacalo cez system vyplachovat a skladovalo potom daku dobu v mocovom mechuri..

co sa tyka "vyplachovania" neziaducich latok tak na to mame tri "masinky"
1. koza (malokto sa o nu stara x(( )
2. pluca (ako fajciar chudatka dostali zabrat...)
3. stolica a moc (si to potom odnasaju kedze vyssie uvedene niesu 100% stave)

- mira

Various, natural ryža a ostatné neobrusované obilniny sú moc dôležité kvôli dodávke pomaly pôsobiacich polysacharidov a B vitamínov, dôležitých pre prácu mozgu a nervového systému.Toto isto vieš a cítiš. Viš, že bez nich si myseľ neukľudníš.
Pretože cukor z ovocia prechádza veľmi rýchlo do krvi a do mozgu a spôsobuje búrlivú aktivitu. Táto po odoznení sa mení na apatiu a vyvoláva ďalšiu potrebu dodávky cukru.
Nech ťa netrápi, že je varená. Je lepšia ako pečený chlieb a presolené syry a jedlá, ktoré jedia ostatní na vyváženie surovej stravy. Varenie ryže ju neumrtvuje má energiu merateľnú v angstroemoch po dovarení v hodnotách okolo 10 tis, čo je jedna z najvyššách . Enzýmy z kvasených a iných zelenín bohato dostačujú na tráviace procesy, potrebné k rozloženiu potravy.

.

..vlastná skúsenosť..sliznica v moč.mechúri nie je z nerezu,navrhujem Ti(o povolenom množstve mrk.šťavy)poradiť sa s odborníkom na výživu dr.Bukovským.