Extremne potenie

slavi

aoj! taktiež mám problém s nadmerným potením. Už som vyskušala všetko možné, aj na endokrynologií som bola. Aj u doktorky ale som v poriadku,zdravá. často športujem, cvičím, snažím sa zdravo stravovať a nič. Rada by som skusila ten driclor, len neviem ako je to s používaním dlhší čas. Pls má niekto skusenosť aké to je napr. po roku?? dakujem

jaska

Ahojte,
ja mam rovnaký problém. už od malička. strasne sa potim na rukách, nohách a v podpazuší...už som vyskúšala aj ten váš driclor...ale vysledok bol taky, že ma to strašne štípalo a tak som s tým prestala :(...a teraz sa potim veselo ďalej...keď mám niekomu podať ruku ide ma poraziť...a nosiť čierne a biele veci ma už tiež nevadí...počula som že z podpazušia to ide odstrániť tak, že sa dajú vyškriabať chirurgicky potne žľazy a do rúk sa dá vstreknúť botulotoxín...viem, že pri podpazuší je to nastálo, ale pri rukách a nohách to je len na max. pol roka...ale ved by potešilo aj to...nevie náhodou niekto, kde by sa to dalo urobiť a koľko to asi tak stojí?...ďakujem za odpoveď

kika296

uplne vas chapem, ja mam tiez taky problem a ked prichadza chvila podavania ruk nieco hrozne,a tiez ma stve ze si nemozem obliest nejake pekne farebne tricko ako ini.

jjjjjj

to janka- skis driclor..uz tu bolo par diskusii o poteni a radili tuto vec..ja sa potim tiez stale...a predvcerom som to zacala pouzivat, a prvy krat v zivote mi nieco pomohlo...

janka

ja sa tiež potím a už mi to poriadne lezie na nervy. a hygiena je tiež u mňa prvoradá, ale už nič nezaberá. :( ale tiež si myslím, že to u mňa bude psychického povodu. akonáhle niekam idem a len výjdem von, už sa potím a doma nič. som z toho už zúfalá.

maros_

S tým potením to je fakt ťažké.... môžem potvrdiť. Extrémne sa potím či je zima, alebo leto. Najmä v nepríjemných situáciach, a čím viac na to myslím, tým viac sa potím - napríklad dnes som išiel v preplnenom autobuse... bolo teplo, ale nie zas tak, ja som sa samozrejme potil. A vtedy to prišlo, jedna kvapka z môjho podpazušia skončila na ruke chalana čo sedel podomnou a samozrejme to zaregistroval. Tak som sa začal hanbiť, že so mňa už nekvapkalo ale tieklo. Z toho usudzujem, že to u mňa bude asi psychického pôvodu. Hygiena, deodoranty a antiperspiranty sú u mňa samozrejmosťou, no akosi sa ten garantovaný 24 hodinový účinok nedostavuje :-D. Tento problém ma už trápi dlhšie, a chcem sa ho zbaviť. Dúfam, že mi vaše rady pomôžu. Ak máte niekto nejaký osvedčený recept, môžte mi ho napísať na mail.

miso

Tiež mám problém s extrémnym potením. Ako som si prečítal, väčšina z vás má problém s potením podpazušia, dlaní alebo nôh, ja sa ale potím celý, najmä však chrbát, tvár (čelo), brucho a zadok. Cestovanie v autobuse je pre mńa utrpením. Ešte som nestretol človeka, ktorý by sa potil tak, ako ja. Je to hrozné. Často sa mi stáva, že výjdem zo sprchy a už zo mňa znova tečie. Bol som u doktorky, endokrinológa, nič mi však nezistili. Neviem, čo mám robiť.