Úzkosť

kachitaa

Kto to je Navy?
Ja mam uzkost aj psych aj fyz. A je to pre mna des veru. Cim som starsia, tym som citlivejsia. Viem, ze to posuva dopredu, ale je to tazke, sakramentsky tazke dakedy. Docitala som sa, ze existuje tzv. anticipativna uzkost, teda dopredu sa obavame a to som cela ja. Zajtra je rano trh, tam som dostala prvy atak, odkedy zijem v zahranici. A odvtedy som na nom nebola. A planujem zajtra. Zvlastne je, ze kazdy druhy den mam zly den. Neviem, s cim to suvisi. Ja nastastie som dobry spac, tak aspon to spankom dohanam.
A zijem s priatelom, sama by som mala o zabavu postarane.
Mimochodom, Zuzanka, pozrela som si ten prispevok o lietani, co si napisala. Nieco podobne zazivam ja, cestujem ale vzdy sama. Co dost tazko znasam hlavne v lietadle, z ktoreho nejde vystupit. A mam pocit, ze to vsetci prezivaju ok, len ja som ta sibnuta.
Prave som spravila kokteil z ananasovho dzusu a zazvoru, je to vraj velmi dobre, tak skusam. Prajem vsetkym krasny dnik zajtra, drzte sa.
Vase uspechy su moje nadeje.

Veve

S priatelom je to zatial O.K.držíme sa.O trocha sa posunul a snaží sa si svoje fiananč.problémy vyriešiť.Nebude to mať ľahké ale snaha a ochota to napraviť je lepšie ako nič.
Dobre zatial končím.Paaaaaaaaaaa

tatiana26

VEVE ďakujem. Ja už som to pochopila, že čakať na účinky AD je v mojom prípade úplný nonsens a umrela by som skôr akoby sa dostavili :) Po piatich mesiacoch som sa konečne niekam pohla, to je fakt úľava :)

tatiana26

ZUZKA tebe sa všeličo ohľadne mňa zdá :) Ja mám Navyho rada odkedy som ho "spoznala", veľmi mu fandím a obdivujem jeho vytrvalosť a vôľu nevzdať sa. A vidím, že tebe nič neunikne

tatiana26

ADULÍK to neznelo moc pozitívne, to je mi ľúto, že ti nie je dobre... VEVE ahoj, ty sa máš ako? S priateľom ste na tom dobre? KACHITA aha, to som nevedela, že žiješ v zahraničí... tvoja úzkosť má podobné prejavy ako moja sa mi vidí, tak preto som ti to napísala. A ty žiješ sama alebo s priateľom? Lebo ja si teda neviem predstaviť žiť sama v týchto stavoch, to obdivujemm Adulík za to, že ako to zvláda. No ja za vodou nie som ani zďaleka, ale povedzme, že som vykročila... zdá sa, že správnym smerom. Všeličo skúšam, idem na to systémom pokus-omyl-nový pokus... najnovšie mám závažný plán so svojim zdravím, ale ešte to nemám riadne premyslené. Takže toľko, idem buvať, držte sa dievčatá a chlapci. Dobrú nocku

Veve

Táni som rada že ti je už o niečo lepšie a že sa nesústreďuješ len na AD.Tabletky pomôžu ale nie celkom.Musíš k tomu dopomôcť.Je veľa možností ako sa zbaviť úzkosti.Ale najdôležitejšia je to že ju príjmeš ako súčasť svojho života.Ono sa potom bude ľahšie vyrovnávať s úzkosťami.
Mne je tiež o niečo lepšie ale nie celkom.Včera som vyskúšala Rivotril a cítila som sa po ňom divne.Takže s tým rátam že budú nejake nežiadúc.účinky.
Tak sa tu zatial majte.

zuzanka65

Tánička, ale ja som mala celkom dobrý deň, nerob si starosti. A nepreháňaj, neriešim nič stále.
Sunnie, veď ty tiež študuješ v zahraničí v cudzom jazyku a píšeš normálne. :-)
Tu nejde ani tak o pravopis, ale o to čo píše. Na otázku mi neodpovedala.
S Monikou a Táňou si jednoducho nerozumieme, čo sa dá robiť...
Monika, ty máš problém, mala by si sa s niektorými vecami najskôr vyrovnať vo svojom vnútri, možno odpustiť svojej mame a potom vyrovnaná a spokojná skúsiť dávať lásku nejakému dieťaťu. Pre dieťa je najcennešia šťastná mama, či už je vlastné, alebo nie. Myslím, že ešte nie si celkom pripravená a nie preto, že berieš lieky.
Táni, tebe gratulujem, všimla som si, že si sa posunula ďalej, predtým sa mi zdalo, že odmietaš Navyho teórie.
Dobrú noc vám prajem.

tatiana26

LENČOK až Veve mi teraz pripomenula, že aj ja som ti chcela niečo k tomu povedať. A tuším ma aj predbehla :) Keď budeš vedieť istú diagnózu, tak potom to rieš... Ale keď to bude ono a on bude odmietať toho doktora aj akékoľvek vyšetrenie, tak aj by som mu to celé pekne, pokojne po lopate vysvetlila... potom by som spravila scénu... a potom by som sa s ním normálne rozišla. Lebo s ľuďmi, ktorým nezáleží ani na mojom ani na ich zdraví už nemám čo riešiť...

kachitaa

Tatianka, dakujem za radu. Oco je pre mna prvou osobou, za ktorou unikam v mnohych veciach. Ale ta zavislost mi nateraz nehrozi, byvam ste v Spanielsku a som nutena chodit vsade sama. Skor som sa viazala na priatela. Ale aj to budujem. Mna povzbudil clanok o tom, ako sa do toho vsetkeho treba vrhnut, prezit si ten strach a pockat, kym odide, lebo nebude mat zivnu podu. Uzkost velmi limituje a rozsiruje svoje hranice a ja si viem take veci vymysliet. Strasna som v tomto. Chcem sa naucit nove techniky, poznat samu seba a pokrocit v poznani. A hlavne sa snazim dobre jest, pred styrmi rokmi som schudla 11 kil za polrok (povodne som nemala ani 60), doslova ma nervy zozrali. Teraz si davam pozor, cvicim a jem spravne.
Ako fungujes ty? Uz si skoro za vodou?

adulik

Ahoj,TANI, no chodim tu malo, citam to tu denne,vacsinou tak vecer, napoly uz vacsinou spim, ..injecie su za mnou, no je mi kedy ako, ale da sa...dakujem...mam ter vela prace v robotke, tak to tu poriadne nestiham, ale snazim sa...drzte sa mi vsetci...dobru noc