Úzkosť

Kachita

Velmi mudro napisane, misiak. :)
Ja sa necitim vobec vynimocne, ze tieto stavy mam v zahranici. Tazsie ich znasam doma na svk. Ale to sa vzdy meni, je to len o nasej hlave. O nas. Ako sa k tomu postavime. A nikto to z nas nema lahke. Sunnie, ja teraz dakedy az zasnem ako som bola schopna s tymito atakmi prezit skolu, dokoncit ju a pekne to zvladnut. A dovod bol jednoduchy,MUSELA SOM! A teraz nemusim vela veci, nerobim ich a citim sa este slabise. Takze o tom to je. Lebo ked cuvnes co i len o krok, PP ti ukradne vsetko co jej ustupis. V konecnom dosledku ak bojujeme, tak nas tato pliaga posunie vpred.

tatiana26

MIŠKO prepáč, ale tá veta, že s PP sa dá naučiť žiť veľmi ľahko, to je akože hrozná kravina... Za prvé ju nemáš, takže vôbec nevieš čo je to za peklo a za druhé naučiť sa s tým žiť je ťažký a dlhý boj, ktorý niekedy straaašne unavuje... hm, miško nie všetko funguje na lusknutie, fakt nie... ADRIANA ja som nefungovala niekoľko mesiacov vôbec, ani len na nákup, ani len so psom. Musím hľadať a skúšať, nespoliehať sa na AD, oni to nikdy nevyliečia, iba budeš môcť fungovať, kým ich budeš jesť... ale zmeniť treba život... seba... myslenie...

Kachita

No tazko povedat ako to znasam, lebo mam stastie moct pracovat z domu, takze v tomto to mam lahke. Na druhej strane je zvladat tie ataky doma sama ked nemas sa s kym porozpravat a dost tazko to znasam. No vsetko ma svoje plus i minus.

misiak

sunie,inu moznost nemas.nieco zabrat musi a aj zaberie.
mozno keby sme zili v minulom tisicroci,ked sa umieralo aj na nadchu,tak by si to zrejme mala tazsie,ale v dnesnej dobe ked su lieky takmer na vsetko tak sa nemas coho bat.veda brutalne pokrocila a liecit sa da takmer vsetko.daju ti spravnu protilatku a hned bude lepsie :)
moja sestra je farmaceutka a ta neklame :) maju tam lieky na vsetko :D
sunie a ty to ako zvladas chodit do prace?ved aj ty pracujes s PP a este aj studujes ak sa nemylim :) bohuzial ked je clovek prinuteny,tak musi robit a to je ten spravny liek na psychicke poruchy.kazdemu je zrazu v robote lepsie ako doma lebo nemysli na blbosti.
a zvladla by si to aj v zahranici,keby nebolo na vyber.
ako sa hovori, na vsetko sa da zvyknut,aj na sibenicu :D
ked clovek podlahne pocitom prestane zit.vtedy uz cloveku nieje pomoc ked rezignuje.aj rodicov to prestane bavit starat sa o dieta,aj celu rodinu.preto zaklad je neuzavrat sa do seba nezamknut sa di izby,neprestat chodit von,do roboty a pod,lebo ked tomu clovek podlahne tak uz nieje pomoci.
Nechcel som aby to vyznelo negativne,ale kazdy je strojcom svojho stastia a zaklad je nikdy sa nevzdat.
lebo nas zivot,za nas nikto neodzije.
zijeme si ho my a nikto iny.

sunie

kachita,ako zvladas v takychto stavoch pracu a este v zahranici?
misiak,to je na dlhsiu debatu,dufam ze sa dostanem na speci vysetrenia kde zistia co mi vlastne je + prirodna liecba. verim ze uz nieco zabere.

misiak

kachita,ale vela sil to stoji iba na zaciatku.postupne zoberies PP ako sucast tvojho zivota a nebude ta nic stat sili,lebo sa nebudes musiet premahat.
vtedy sa vyliecis s PP ked si ju pripustis ako sucast zivota.vtedy ta uz potom neprekvapia ziadne zle stavy,lebo uz budes vediet ze to nic nieje :)
vzdy sa musis premahat len na zaciatku.postupom casu to uz bude samozrejmost.ani si to neuvedomis.ver mi,viem o com hovorim :)
misiak sa malokedy myli :D

Kachita

Je pravda, ze s PP sa da naucit zit ale stoji to vela sil, velmi vela. Ja tiez niekedy nevladzem a pripadam si ako stary clovek, co nic nevladze. Ja mam tiez nizky tlak, ale nerobi mi problemy. U mna priciny PP neodstranim lahko pretoze jedna sa o trvale zdravotne problemy. Ale je pravda, ze aj tie sa daju pekne zvladat. A nemysliet na buducnost. Sice, clovek ked sa len zamysli, co budem robit a ako prezijem, ked sa to zhorsi, tak potom je velmi tazko odstranit uzkost a toto je moj pripad. A do toho aj problem s rodinou. Ale co uz som sa naucila, ze nic nie je take strasne ako sa zda. Ked mam ist vencit psa, trasiem sa, je mi zle, neviem sa upokojit, vyjdem vonku a nie je mi najlepsie, ale celkom to zvladam a niekedy velmi pekne to prejde a nic sa nedeje. Ale ten pocit, ze viem ze tam mam niekde ist a este som nesla, a co ak, co ak, co ak..... toto je velmi zle. Strachu sa najlepsie zbavis tak ze sa mu vystavis. A on pocase zmizne. Ale stoji to vela sil.

misiak

lady dakujem.
pisem vzdy to co citim :)
niesu to len slova,ale realita :)som rad ze sa ti pacia prispevky.
Adrianka 12 dni to necakaj zazrak.este potrebujes 2.dni :D hovori sa ze 2.tyzdne trva kam pride ucinok.u niekoho to je skor u niekoho neskor.
ked vies ze uz raz pomohli tak nieje co riesit.pomozu aj 2.krat.a ked bude lepsie a vysadis tak pomozu aj treti aj stvrty.
oplati sa skusat ich vysadzovat,samozrejme pod dohladom lekara lebo mozno raz zistis ze ich vysadis a nic ti nebude :)
zalezi od toho aku mas PP.niekto ju znasa lepsie,niekto horsie.niekto nevie dychat,niekomu bije rychlejsie srdce,niekomu sa toci hlava,je to rozne.
ak nemavas nejake hrozne fyzicke stavy,tak urcite nebudes brat lieky dozivotne.
ako povedala katkaxxx lieky pomozu ale ostatne je na tebe.preto nezaskodia aj nejake sedenia a cvicenia.
takze hlavu hore baby,idu vianoce,treba sa tesit a nie trapit sa :)
peknu nedelu zelam

katkaxxxx

adriana, moze a nemusi to byt na cely zivot a 90% zalezi od teba. lieky ta nevyliecia a tento problem vdaka nim nezmizne, potlacia ti priznaky, vydrzis nejaky cas bez nic mozno ok, ale ak neodstranis to co ti PP sposobuje tak mozes lieky brat stale.

adriana

ďakujem za podporu misiak, lieky beriem len zhruba 12 dní, predtým som sa liečila tiež, v apríli t.r., to prišlo prvý-krát, vtedy som bola za psychiatričkou a začala som s liečbou, ale keďže mi bolo po pár mesiacoch dobre, lieky som vysadila
a to bola zrejme chyba, takže začínam liečbu vlastne odznova, dúfam, že ak budem brať lieky pravidelne tak bude dobre, aj keď tá predstava, že je to už na celý život?