Úzkosť

misiak

kazdy mame v rukach svoj zivot a je na nas ako s nim nalozime.kazdy sme iny a prto niekto pomaha,niekto zabija,ale aj ten najhorsi vrah sa moze zmenit k pozitivnemu.to je pravda.
tak dufame ze kazdy nalozi zo tivotom najspravnejsie ako sa da.
dobru nocku.chcel som ist hajat ale zistil som ze davaju moj oblubeny film Vykúpenie z väznice Shawshank.
tak neviem dokedy vydrzim hore a ako budem zajtra fungovat v robote :)

zuzanka65

A Čo veci spustilo
Priateľ prešiel popri mne na ulici bez toho, aby sa mi prihovoril.

B Presvedčenia vzťahujúce sa na A
1. Ignoruje ma. Nemá ma rád.
2. Napokon môžem ostať navždy bez priateľov
3. To by bolo strašné.
4. Aby som bol šťastný a cítil sa hodnotný, musia ma mať ľudia radi.
5. Som Som nepriateľný ako kamarát, preto musím byť ako človek bezcenný.

C Reakcia
Pocity: Bezcenný, deprimovaný
Správanie: /plné vyhýbanie sa ľuďom.

Iný človek môže mať inakšie myšlienky.

A Čo veci spustilo
Priateľ prešiel popri mne na ulici bez toho, aby sa mi prihovoril.
B Presvedčenia vzťahujúce sa na A
1. Neignoroval ma, možno ma nevidel.
2. Možno nad niečím premýšľal.
3. Ak môžem, chcel by som mu pomôcť.
C Reakcia
Pocity: znepokojenie.
Správanie: išiel na návštevu k priateľovi, aby zistil, ako sa má.

tatiana26

KACHITA skús si to hodiť do googla, je tam toho dosť o tom. Ja som tu kedysi dávala link aj na test na to, ale nemôžem ho teraz nájsť, ak sa ti chce, tak sa tu skús pohrabať, ja už idem buvať :) dobrú

zuzanka65

Neviem či som písala niekedy, že som zdravá. Ak, tak možno len "zdravá". Veľakrát som písala, že sa mám fajn, to áno. Viem, že sú ľudia, čo sa vyliečili, lenže keď sledujem aj iné fóra, niekedy mám pochybnosti, hlavne, keď si prečítam, že niekto sa lieči 10 rokov, alebo, že sa to niekomu vrátilo po 4 rokoch.
Tak ozaj neviem, ako dopadnem, som bez liekov 13 mesiacov. Dnes je mi horšie, inokedy je lepšie.
Pre mňa je dôležité vedieť, prečo mi je horšie, myslím, že to viem, len to nedokážem práve teraz vyriešiť.
Miško, ak sa cítiš dobre, tak ok. Ak si myslíš, že nepotrebuješ meniť myslenie, v poriadku, je to tvoj život.

tatiana26

Zuzka a uvádza tam aj nejaký príklad? Lebo akože moc mi to nesedí, keď si to premietam na akékoľvek situácie... pocity vyvolávajú iba myšlienky? Pocit nie je vyvolaný samotným zážitkom?

zuzanka65

Študujem tú knihu, čo som o nej už písala. Wayne Froggat: Šťastie je vaša voľba.
Citujem" " Americký psychológ Dr. Albert Ellis, pôvodca Racionálno-emocionálnej behaviorálnej terapie, bol jeden z prvých, ktorí systematicky dokázali, ako presvedčenia determinujú pocity a správanie ľudských bytostí. Rozpracoval model ABC, ktorý to názorne ukazuje."
A Čo veci spustilo- udalosť, zážitok
B Myšlienky o danej udalosti
C Pocity alebo správanie
A nezapríčiňuje C
A vyvolá B
B zapríčiní C

misiak

a moje vyhrazanie?to nebolo vyhrazanie.jednoducho som citil ze sem nebudem prispievat.lebo som sa nechcel zbytocne rozculovat.ale clovek mieni pan boh meni :)
inak ja som veeeelmi stastny ze som plny energie a ze som uz dlho sam sebou.
aj ked uz niesom take domace zvieratko ako som bol pred mesiacmi,ale radsej budem normalny a zdravy ako dobrucky a chory :)
uz aj manzelka si zvyka ze niesom ako domace zvieratko,aly myslim ze je rada ze som ako predtym.uz aj pivecko mi kupila,aj ked to nieje zdrave,ale je rada ze mi chuti.
lebo ked som sedel doma tak som sice posluchal ale videla ze som nestastny a to ju trapilo.takze asi tak na zaver.
dobru noc damy a pani.este dopozeram sedem s.r.o.sice sam trepu ale niekdy to stoji za to :)

alexx_le

Prepáč Zuzanka, mrzí ma to, ak si to nebola ty, tak beriem všetko spať, a vlastne to tým pádom nepatrilo tebe :) nevšimol som si ten nick, nabudúce si dám pozor. pekný večer prajem :)