Úzkosť

tatiana26

:) tak idem sa pokúsiť odpovedať všetkým Katkám, ktorých nám tu stále pribúda :) Takže Tobi, frontin ti dal asi kardiológ predpokladám, lebo mne ho tiež dal, keď som k nemu prišla s tým, že mi preskakuje srdce a búši a vynecháva... prečítaj si príbalový leták, ale myslím, že to nie je priamo na spanie, ale upokojíš sa a zaspíš lahšie snáď. Ale neriešila by som to takto. KATKA27-keď sa ti rozbúcha srdce a sprav predovšetkým to, že si to nebudeš všímať a sledovať to, skús to proste odignorovať a fungovať ďalej akoby nič... čím viac pozornosti tomu budeš venovať, tým viac to tvoju myseľ bude baviť takto sa s tebou zahrávať. Infarkt nedostaneš, to si buď istá. Dýchacie cvičenie - sú popísané v mnohých knihách, ale popíšem ti teda to moje, čo mne poradila doktorka a funguje mi, volá sa 6-3-6-3, najprv si upokojíš dýchanie a potom začneš sazhlboka do brucha nadychovať a počítaš do šesť, potom na tri zadržíš dych, na šesť pomaly vydychuješ a na tri zadržíš dych a tak dokolečka dokola, presne tak ako to tu ja dokolečka dokola stále píšem :) Dôležité je dýchať do brucha, daj si naň ruku a musíš cítiť ako sa dvíha a klesá. KACHITA ja by som to zatiaľ nepripisovala liekom, uvidíš zajtra, aj to potrvá ešte dva dni, tak je jasné, že lieky ti nesadli, ale zatiaľ to môže byť čiste náhoda. Aké lieky berieš? Cipralex? alebo sa mi to už všetko mýýýýli... No šumivé magnézko má oveľa rýchlejší účinok ako tabletkové. Je lepšie užívať tabletkové, ale šumivé si treba dať ako prvú pomoc. Uf.

kachitaa

ahojte, no ja som dnes mala zly den, dnes som si zvysila davku seroxatu ako mi lekarka kazala a mala som strasny den, uzkost, obavy, zvlastne myslienky nutkaveho typu no fuj, teraz sa citim o cosi lepsie ale ta obava ze ma to caka zajtra je hnusna, ja osobne tie fyzicke priznaky zvladam velmi pekne, ale tie myslienky a psychicke priznaky uz horsie, no musim byt silna. a rada vas citam aj ked mam teraz pomenej casu.
katka27 ja som si akurat dnes obstarala tu knihu, co spominas, este jednu mam objednanu a trufam si este na dve, predsa len je dobre vela o tomto citat a nepoddavat sa tomu.
Zajtra chcem este zohnat magnezium, len neviem ktory typ ci tabletku alebo sumivu tabletku. popravde, sumivym tabletam neverim, mi to pride take nevstrebavatelne, ale neviem preco.
a vratim sa aj k mojmu denniku, dlhsie som tam nic nenapisala. tak sa drz

katarína27

ďakujem Vám..
vy ma tu vždy viete ukľudniť, pochopiť, za to som vám veľmi vďačná. veľmi som sa totižto vyľakala, lebo takúto noc som ešte nezažila. o chvíľu si idem spraviť do magnézium, lebo v letáku je písané, že sa ma užívať len 1 šumivá tableta denne. tak som čakala, že si ju spravím až tesne pred tým ako pôjdem spať.
a milí moji, ešte by som sa vás opýtala, poznáte nejaké overené tipy, ktoré vám zaberú keď sa vám strašne rozbúcha srdce? viem, že užiť tabletku, ale to ja by som už ako poslednú cestu volila.. nejako by som sa to chcela naučiť zvládať, ale najlepšie by bolo, ak by som začala celkovo zvládať stres. idem si kúpiť knihu s touto tematikou. pravdepodobne tú, ktorá sa tu spomínala: "Ako sa zbaviť stresu a depresie bez liekov". hádam mi niečo dá. ale chcela by som sa naučiť nejaké dychové cvičenie, pretože pravdepodobne ho neviem správne používať, keďže mi to nikdy nezaberie. alebo to relaxačné CD čo tu niekto spomínal, alebo hocičo iné. len sa dokázať v nejakej situácii uvoľniť. ak by ste vedeli, budem vďačná:)
a ešte posledné k Vám.. jedna téma je tu založená, kde sa pýtajú na liek passedan a potom tam napísali, ževraj z toho existujú aj prírodné kvapky, ktoré pomáhajú pri týchto stavoch napätia, úzkosti, ale aj konkrétne na búšenie srdca. napoznáte? či to zaberá? chcem si nejaý takýto prírodný preparát ešte zaobstarať.. alebo potom som počula aj z radu Energy, vraj vynikajúco vplývajú na psychiku a sú čisto prírodné. tak teraz neviem ktoré. ak by ste vedeli poradiť, budem rada.
a na záver - som veľmo veľmi rada, že som Vás stretla! ste mi veľlkou oporou, hocikedy, keď sem napíšem, vypočujete ma a VŽDY mi poradíte.. nepoznám Vás, ale ste skvelí ľudia a želám Vám zo srdiečka len to najlepšie!

tobi

bola som sa trosku prejst s polovickou a tobim..aaa je mi trocha lepsie..inac aj ja som Katka je nas tu naozaj vela..zvlastne..?beriete niekto frontin? lebo neviem ci to zabera aj na spanie..

katka30

Ahojte vsetky Katky aj aj ostatni.......tusim je tu najviac katiek:-)))) Katucka 27 tieto stavy pozna kazdy, moj priatel sa dokonca ma az zacal bat, pretoze ja som pri tychto stavoch nemohla komunikovat a ani nic robit, isla som do sialenstva. Akurat vcera som dost silno pocula srdce pri pozerani telky, ale som sa tomu pousmiala a viac som to nepocula, v hlave mi dookola isla myslienka: NIC SA TI NEMOZE STAT.
Som rada tanicka, v poslednej dobe pises dost pozitivne, uplne ma ukludnujes, ver mi.
Prajem Vam pekny zvysok dna, Katka

sunie

katarina27 mne (a myslim ze hocikomu s touto diagnozou) sa to tiez stavalo a este niekedy stava, to mas pocit ze udrela tvoja posledna hodina a si zrela na infarkt. pomaha len predychat alebo od unavy uz predsa len zaspis. ale su to fakt stavy na zblaznenie.

tobi

katarina27, chcem ti povedat, ze v sobotu v noci som zazila to iste do bodky..myslela som, ze sa zblaznim bola som totalne bezmocna..a zaspala som az na druhy den, a to po injekcii co mi dali na pohotovosti..inac u mna je to uzkost a depresia, vratilo sa mi to po roku..a od soboty sa stale nedokazem uvolnit.. od dnes som zacala brat lieky, ktore to liecia..dufam, teda verim, ze uz bude len dobre.. a stale mi je zima a hlavne pri tych uzkostiach...a vecer ked mam spat..so spankom som zacala mat problem uz davnejsie..

tati

ahojte vsetci!ja som vcera mala volno a zazracne som sa citila uplne uzasne,bez akychkolvek stavov. Zvlastne je,ze som sa zacala citit ovela lepsie hned potom ako moj priatel odisiel na 2 tyzdne na dovolenku:-(dnes som bola na druhom sedeni u psychologa a tiez mi nahral relaxacne cd,ktore mam kazdy den pocuvat.monik9 drzim ti palce!