Úzkosť

agaven

bond ano jedla som magnezko to prestalo zaberat dallej blblo tak dali neurol potom frontin a teraz kardiolog isoptin lebo od 2005 možno aj od taj tetanie tak aj šelest mam horšiu a čosi meral a tlak bol zlý blbol 135/85 potom 90/60 z lahu hned na sed ale aj ansilan tan ma upokojuje to mi dal neurolog pomaha na tetaniu a pov,že neurol a front. su ..no lie ansilan v tala dlho vydrži je to prvda jem len jednu denne a stači front. a neuro so uživ 2 krat denne no ahoj

anonym-xy

Mala by som jednu otazku. Trpim anxiozne depresivnou poruchou a doteraz som uzivala AD zo skupiny SSRI. Stav sa mi zlepsil, ale trvalo to nejaky ten cas. Teraz sa mi zas pohorsilo a lekarka mi zvysila davku a pridala nieco zo skupiny benzodiazepinov. Chcela by som podotknut, ze jeden den mi je uplne super a iny nemam chut zit. Chcela by som sa spytat, po akom case bude ucinkovat aj ten druhy liek v kombinacii s tym predchadzajucim, aby ma uz nechytali stavy toho typu ze na druhom svete je lepsie. A ked uz pride ako sa s nim co najlepsie vysporiadat.

katkaxxx

kachita dakujem, to je vyborny napad :) budem ho este lamat.. koniec koncov - mam na to este minimalne 3 mesiace ;) len ja by som radsej asi takeho mensieho - aby som si ho mohla bravat do roboty a do skoly (vo viedni na univerzite bezne vidno vnutri ludi so psami, dokonca aj na prednasky s nimi chodia! :) ) - proste aby nebol sam doma ked budeme v praci alebo v skole a tak.. no nejak sa to budem snazit vymysliet. tak si teda pekne oddychni! :)

katkaxxx

ahoj barwuska.. povedz nieco viac o sebe.. aky typ uzkostnej poruchy mas? liecis ju? moze byt pre teba zaujimave si prelistovat aj strany dozadu, vela sa tu toho popisalo a kde-tu sa najde nejaky ten tip alebo rada :) drzim palce

barwuska

Podávam len tak správu o sebe do sveta. keď mi uzkost vzala moznost seberealizacie a strach mi potajomky ukradol radostne chvile zivota a pridruzene fobie a myslienky ktore nahlodavaju vsetky sfery zivota sa usadili dot hlboko vo mne....asi bolo nacase...zacat s tym nieco robit.... teraz je to take iste... len uz viem co a ako, niekedy sa podari zazit aj par stastnych chvil a vtedy sa az cudujem, aka prudka zmena to moze narusit...neviem no vysielam signal rozharanej frekvencie... umenie cloveka je v tom ze sa dokaze chytit aj na inu, nez je jeho vlastna....tak cakam ze mi dakto daco napise...lebo ja neviem, neviem co...nemam slov

kachitaa

katka, nejdem do Smizian ale na opacnu stranu ako su Hrabusice a tam je dedinka menom Pila :)
inak, ja mam havku a ked si vezmes z utulku odrasteneho psa, teda od dvoch rokov vyssie, tak sa nemusis bat ze ten byt bbude nicit. to zvyknu steniatka. a mohli by ste to aspon skusit a dohodnut sa s utulkom ze to skusite ako sa bude to zvieratko spravat a prinajhorsom mu najdete novy domov.
no budem na vas mysliet, ja mam velke sympatie k ludom co chcu pomahat hoc aj takymto bytostiam.

katkaxxx

kachita, dakujem :) aj ja velmi dufam ze sa mi to podari.. my mame dvoch psikov u rodicov, ale ja som sa musela odstahovat k babke, takze s nimi az tak nie som.. o par mesiacov asi budeme byvat s priatelom (ak sa nebudem prilis bat urobit toto rozhodnutie, lebo si neviem predstavit co by na to babka povedala) - on totiz kupil byt a prave sa ma dostavat tak do 3och mesiacov. aj on by chcel psika, len podla toho co hovoril by nechcel do noveho bytu zobrat psika aby sa to vsetko ponicilo :( ja ho chapem z tohto pohladu.. ale ked..pomoct takemu krasnemu malemu zivotu je cennejsie ako nabytok. ale nebudem ho do toho tlacit. dufam vsak ze postupne zmeni nazor. 80 eur - fuha tak pod slovom "drahy" som si nemyslela ze sa skryva az takto vela eur... kachita obdivujem tvoju bojovnost a odhodlanie, zelam ti nech pekne napredujes a nech sa to len lepsi. a pekny vikend v smizanoch ;)

kachitaa

katka, tak zobrat si psika by bolo velmi krasne a slachetne a urcite by to aj tebe tvojej uzkosti pomohlo, ver mi. ja mam havku, trosku nervoznu terierku ale uz sa skludnila a je to jedno zlate zvieratko. havka z utulku by som aj ja chcela casom, predsa len tie duse odtial su take vdacne a niet nad bastardika, moja zivotna skusenost vravi ze niet lepsieho psa ako miesance. tak budem drzat palce aby si este mohla toho havka si zobrat. budem na teba mysliet
dakujem za povzbudenie, v spanielsku sa za jedno sedenie plati kolo 80 eur, a kedze ma psychiatricka povzbudila aby som to robila sama, tak to skusim a asi si tu knihu radsej kupim skor ako mi ju vypredaju. a skusim nadabit na niekoho kto sa tomu venuje aby som mala nejakeho vodcu, ak by sa dalo.
ja som este na slovensku a este nejaky ten cas pobudnem, davam sa do poriadku, hladam aj pracu a informujem sa. pretoze casom by som sa rada na svk vratila, to je moj sen- psychologicka mi ale poradila pockat na kludnejsie obdobie aby som si zbytocne este viac neublizila.
teraz idem na vikend do slovenskeho raja, velmi sa tesim. takze sa odmlcim.
mam teraz trosku tazsie stavy, ale ono to este kolise, musim sa dostat do pohody. verim tomu ze to dosiahnem. musim.
tak sa mi drz moja. pa

katkaxxxx

ako casto chodim na terapiu? to je rozne.. zo zaciatku to bolo castejsie, bud kazdy tyzden alebo kazdy druhy, teraz je to tak kazdy treti, dokonca teraz som bola naposledy 22.decembra a termin mam 22.januara... ale myslim ze taky standard je raz za dva tyzdne, aj ked mne to pride aj dost malo.. tak ale terapia nie je vsetko, treba sa tomu venovat aj mimo terapie, dostanes vzdy nejaku ulohu na ten medzicas medzi terapiami :)