Úzkosť

tobi

monik9, ty si to naozaj dobre napisala-musime lahsie zvladat stres atd..presne to ja nezvladam, ale chcem-musim sa to nejako naucit, lebo viem,ze len vtedy mi a nam vsetkym sa bude lahsie zit..budeme sa lepsie citit bez stavov...

tobi

katkaXXX tak krasne si napisala..ja tiez mam take niekedy napady, ze umriem, tiez ked ma nieco zaboli tak uz si namyslam..proste sa dost pozorujem-ale ja tooo nechcem..a pred 2 rokmi sa mi narodil syncek, tak mam vacsi strach o seba a blizkych...myslim, ze aj ta mrcha sa dost prejavila aj po porode, bola intenzivnejsia..ako sa zbavit tychto hnusnych myslienok? tychto stavov?

tobi

bond2001, monik9 ja sa tiez dost bojim ist vonku, lebo mne sa to pred par rokmi stalo na ulici..teda vacsinou mi busilo srdce ked som niekde isla sama..ale teraz sa mi ta mrcha vratila po roku, ale aj pocas toho roku som nechodila sama von..radsej som isla s priatelom asyncekom na aute..a nejak som sa tomu branila, ze to preto, ze mam strach, ze to pride na ulici..ked to prislo, tak som mala pocit,ze ludia na mna pozeraju..potom sa mi to raz stalo doma, tiez som sa bala byt sama..no a teraz bolo dobre rok..a je to tu mam strach ist von-hrooozne by som sa toho chcela zbavit no neviem ako...uz to trva dlho..chcem normalne fungovat, chodit von s malym..a toto mi brani..

katkaxxx

adka verim ze sa ti to podari :) ide o to, ze tu uz mame nejake skusenosti, tak vieme poradit, ale kedysi sme sem tiez zavitali po prvykrat a museli nakopavat nas ;) ja si pamatam svoje zaciatky s tanou, milosom, zuzkou12345 (ktora mimochodom kde je, ze nam nenapise? :O )atd atd, bolo vas tam viac co ste mi pomohli a za to vam dakujem..lenka a ty co mas nove? dlho si sa neozvala..

bond 200

SI ZLATA KATKAXXX clovek nemusi ist ani psych.velmi tu viete pomoct ,teda ja ked sa necitim ako by som mala tu ma stale niekto nakopne!! Som rada ze si mi toto napisala a viem ze tej pliagy sa zbavim len ked jej budem celit adufam ze sa mi to podari !!!!diky adka

monik9

tu misku som napisala dva krat se mi zdalo totizto ze mi to predtym neodposlalo.....lieky nevyliecia tuto chorobu a je to jedno ci su prirodne alebo su to Ad-cka,musime na tom popracovat hlavne sami,vsetko je len pocit to nie je ziadna choroba ako rakovina,musime sa naucit zvladat emocie,stresy,fobie

monik9

miska na teba som natrafila uz aj v inej teme a tam si tiez ponukala nejake produkty,ty si medicinsky reprezentant teda diler alebo mas vlastne skusenosti

katkaxxx

Adka... v prvom rade si vyprosim vetu "KATKAXXx viem ze som hlupa" pretoze hlupa vobec nie si a taketo oznacenia na vlastnu osobu su zivnou podou pre uzkost, takze prosim s tym prestat :) a suseda ma v niecom pravdu - ludia s uzkostou vnimaju vsetko podnety omnoho silnejsie ako ludia ktori uzkost nemaju. preto mame aj tendenciu viac sa pozorovat - parkrat ma uz tiez prepadol pocit ze co ked mam rakovinu :D a to len kvoli nejakej blbosti co ma chvilu bolela.. proste hluposti. Adka snaz sa aby sa cely den netocil len okolo toho co citis a ako ti je. pozeraj sa okolo seba a dopraj si nejaku radost, napr si kup nieco co by ti urobilo radost.. alebo chod niekam kam si sa velmi tesila len si na to doteraz nemala cas atd.. dopraj si oddych a radost pre dusu a skus odpriamit prilisnu pozornost od seba samej..

monik9

miska na teba som uz natrafila v nejakej inej teme a aj tam si ponukala nejake produkty,si nejaka dilerka alebo ako sa to teraz hovori ze medicinsky reprezentant alebo mas nejake vlastne skusenosti??

katkaxxx

Adka este nieco - ide o to ze co si s tym obchodom asociujes a treba to proste rozobrat a uvedomit si realnost resp. nerealnost toho coho sa obavas.. ja mam napr zase taku vec ze ked si predstavim sanitku alebo to ze by som v nej sedela tak sa mi hned roztoci hlava... raz som sa v nej viezla ked si mama zlomila nohu a pamatam sa ze aj vtedy mi to bolo neprijemne... a rozmyslala som ze preco a asi to bude preto, ze si so sanitkami asociujem nebezpecie, bolest, utrpenie a smrt a to su veci ktorych sa bojim a som strasne nestastna ze su na svete :( ale ono to ma este prvotnu pricinu predtym a tou je pre mna slovicko "smrt" nebudem uz rozoberat do detailov ze co a ako ale ja sa proste strasne bojim smrti alebo ak by som dostala pocit ze nechcem zit alebo podobne, tak proste to je pre mna horor ak by nieco take bolo.. ja si proste nedokazem uvedomit ze clovek moze mat rozne pocity a niekedy moze naozaj dostat chvilkovy pocit ze ma vsetkeho dost a ze ho to tu nebavi. pretoze pocity su rozne.. a problem nastava vtedy ked su dlhodobe.. lenze nejaky takyto chvilkovy pocit raz za cas dostane kazdy.. ja som ho dostala asi 2x v zivote a aj to som sa trapila kvoli tomu neviem kolko dni este.. neviem sa zmierit s urcitymi pocitmi a myslienkami ktore su pre druhych ludi normalne a potom si ich vycitam.. a tam sa opat dostavam do svojho detstva z ktoreho plynie u mna toto robenie zaverov.. proste Adi je toho strasne vela a ty uz ani nemusis vediet preco to je a tak, ale s pomocou psychologa si myslim ze by si na to mohla postupne prist a zacat to odstranovat. lebo ja tiez viem ze mi sanitka neodhryzne z nosa alebo ze v nej neumriem lebo som zdrava,ale strachu z nej sa mi zbavuje tazko.. takze v tomto smere ta chapem. len treba s tym nieco robit. treba sa vystavovat tomu coho sa bojis. ja som to spravila uz s mnohymi vecami tak a je to min. o 80% lepsie.. drzim palce