Úzkosť

katkaxxx

som rada ze som pomohla :) kokso tak taku armadu som ja fakt nemala :D inak hrala som za germanov :D ale tak no, zase nespat kvoli tomu by sa mi nechcelo :) ja som to hrala tak denne asi hodinku dokopy. ved to.. ze ty ju tak lubis, ze sa az bojis.. vymyslas katastroficke scenare.. ja toto velmi dobre poznam.. tiez som mala take pocity aj predstavy.. boze a to s tym priviazanim na lozko som mala aj ja :D a potom som dostala taky pocit ze keby som tam v tej situacii tak bola ze by som citila taku beznadej ze by sa mi nechcelo zit a z toho som dostala opat uzkost ze boze ako som mohla pocitit ze by sa mi nechcelo zit a tak dokola :D boze moj, ja nechapem kde berieme tie blbosti...:) aj so zuzkou12345 som si o tom raz pisala.. sme mali ten spolocny strach z nozov.. ja som schovavala noze do zasuviek, nemozhla som ich mat na ociach, lebo som sa bala ze co ked sa nieco stane :D a zistila som ze akonahle som ich prestala schovavat ale som ich tam pekne nechala, tak som sa aj pekne krasne prestala bat :) btw ja uz som mala vselijake haluze.. pamatam si ze v 15ich som sa trapila tym ze co ked by mi bol niekto ked som bola mala ponukol drogu a ja by som si ju bola zobrala.. a uplne som sa uz videla ako narkomanka niekde pri smetiakoch bezdomovec v hroznom stave a tak.. proste taky hrozny pocit.. alebo ze co ked by som bola sa stala alkoholikom..atd atd.. a aj viem z coho som to mala :) nastastie uz viem ze je to straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna konina :D :D len ma skor mrzi ze som mrhala svojim zivotom a sa kvoli tomu trapila.. vies a o par rockov sa pozreme opat dozadu a budeme sa sami na seba hnevat ze sme premarnili mesiace ci roky zivota s takymito hlupostami ktore riesime teraz. preto sa na ne treba co najskor vykaslat :)

misiak

katka dakujem.naozaj mi je teraz velmi lepsie ked si toto napisala.ano myslim traviam, a kedze ma to uz nudilo tak som poslal dnes do utoku 70000 sekier a 17k teutonov :D utok dorazi o 20-30 tak som zvedavi ci sa zasmejem alebo ma porazi :D
arma co budujem mesiace padne za sekundu :) aj ja som vyhral skx3.vtedy som par noci nespal.mal som nocnu pri dive :)
dakujem ze si ma povzbudila.mas pravdu ze sa nic nestane ,ale bojim sa toho.milujem svoju manzelku ale ked si predstavujem ako ju skrtim tak ma to ubija.neviem ako ma to mohlo napadnut.ja sa velmi bojim nemocnice.nikdy by som tam nechcel lezat.ja sa mimo mojej postele bojim spat hlavne teraz.
a preto ma to zas premaha,lebo som zacal rozmyslat nad tym ako som v nemocnici priviazany k posteli aby som si nic nespravil,ani nikomu druhemu.

katkaxxx

ahoj misko, asi hovoris o traviane vsak? :) no ja som prave dohrala na s6 a vyhrali sme, postavili sme div :D ale teraz k teme.. tie myslienky o ublizeni druhemu alebo sebe - to som mala (aj sem tam este mam ale odkedy chodim na terapiu je to neporovnatelne) aj ja, je to hrozna hlupost.. a plynie to pravdepodobne z toho ze sa az tak obavame o svojich blizkych ze to zavadzame do takychto krajnosti.. misko ja som toto prezivala uz ako 15rocna.. to bolo nieco strasne.. bala som sa byt sama doma alebo len s mojim psikom ze co ked sa nieco stane, co ked nieco urobim.. tak som sa bala ze som radsej s havkom isla von a tam som cakala na otca kym pride domov.. to boli tak nechutne stavy ze nechcem v zivote aby sa vratili. tiez som to rozoberala s priatelom aj s psychoterapeutom a ide o to ze taketo myslienky napadnu aj inym ludom.. vezmi si kolko hluposti ta napadne cez den.. napr ked sa s niekym rozpravas.. nenapado ta niekedy ze napr ked sa s niekym rozpravas tak ze co ked by si zrazu zacal napr jacat ako sialeny alebo si si predstavil toho druheho v nejakej hlupej situacii atd. lenze to ako pride do hlavy, tak to zahodis. a tak aj ostatnych ludi napada vselico aj napr ze co ked by som niekoho zabil, ake by to bolo, alebo co ked by som seba zabil.. proste ludia premyslaju nad hlupostami.. lenze my sa toho samozrejme musime tak zlaknut, ze nas to uplne ovladne a bojime sa co sa stane. pritom je to hlupost pretoze sme pri rozume a vieme ze nic take nechceme aby sa stalo a je to len hlupa obava ktora nam nestoji za to aby sme si kazili zivot. viem ako sa citis. ja som sa uz tiez velakrat citila demotivovana. a tiez velakrat akurat ked som si myslela ze som na najlepsej ceste, tak prisiel opat nejaky strasny pocit.. nesmieme sa nechat odradit a byt vytrvali.. nemozme cakat zmenu tak rychlo ked sme si tak dlho pestovali nasu uzkostlivu povahu a okolnosti nas k nej tiez tlacili. misko vies ze su to hluposti a ze sa nic nestane. ano je to neprijemne, ale zabudnes na to len tak, ze sa na to vykasles a nebudes na to spominat.

misiak

katkaxxx ano velakrat som sa snazil najst pricinu a napada ma iba jedno.
nebol som spokojny z zivotom aky zijem.
v ten den ako sa to stalo som bol na pive,a bolo mi do placu.bol som sam lebo som cakal kamarata a vtedy som si uvedomil ze to je to co nechcem.
tusil som ze sa nieco stane.prisiel som domov a pustil jednu hru.taku zavislost.vtedy sa mi zacalo zle dychat a bol koniec.ovladla ma panika a strach.
viem pricinu,chcel som zmenit moj trapny zivot.
spitomin mi pomohol na fyzicke priznaky.tie uz nemam vobec.bral som ho 3.mesiace a uplne pomohol.ale na tie myslienky nepoznam zas navod.
je to strasne.
zas ma napada ze co ak si budem chciet nieco urobit,ale to by som este prekonal,ale v noci som mal pocity ze co ak budem chciet ublizit aj manzelke.strasne pocity.odvtedy som zas mimo.
uz ma to nebavi.

tatiana26

Ahojky, tu som, tu som, tu som... nemáme v práci ešte zavedený net odkedy sme sa presťahovali a už nemám net ani doma odvčera, takže môžem písať len od našich. A keďže som tu len na skok, tak vás nestíham ani čítať, ale čítala som si maily... a teda prepáčte, ale mala som 5 mailov na požiadavky na cédečko. Žial to teraz nie je reálne, lebo nemám ani cédečká, ani počítač ani napalovačku nikde, takže nie som schopná to zrealizovať momentálne. Tie dve, čo som sľúbila, posielam, pa, držte sa

bond 200

VEd to je to tobi ze kym sa to clovek nauci zvladat.Ja som uz 2 tyz.bola v pohode a teraz znova uzkost ,uz som si myslela ze to preslo .Neviem ale ked je cloveku lepsie v podvedomi ma strach ze sa to znova vrati tak si som si to znovu privolala.Ten pocit uzkosti co mam ma tak vycerpa ze som z toho unavena cely den. adka

katkaxxx

tobi a prosim vypusti zo svojej hlavy veci typu "neviem, nedokazem, nezvladnem, som hlupa, ludia sa pozeraju" a podobne, pretoze je to hluposti a je to k nicomu.

katkaxxx

tobi "ked to prislo, tak som mala pocit,ze ludia na mna pozeraju.." - nerozumiem o co ide. ved nech sa pozeraju. nech sa kludne pozru. je to ich problem, nie tvoj. neries to, ved to je hlupost :) no napady mame vselijake, len je dolezite si uvedomit ze tie napady su vlastne blbost :)) a ako to odstranit? :) nuz.. to sme uz velakrat rozoberali.. pozitivne myslenie, literatura, terapia, postavenie sa svojmu strachu zoci-voci, aktivny relax, sport, proste treba sa venovat svojej dusi a nezaoberat sa hlupostami (lahko sa hovori ale tazsie sa vykonava, ja viem ;) ) a je tiez velmi dolezite zistit pricinu tychto tazkosti. lebo to je akoby si liecila slepe crevo len obkladmi na tom bolestivom mieste. proste ked sa nevylieci pricina tak sa priznaky budu vracat.