Úzkosť

marcelina78

Monza, ja nechapem teda, preco jednemu tie lieky pomahaju, druhemu je ste horsie?? Nechapem ten princip, ved su rozne liecebne latky, ale princip posobenia ma byt rovnaky, ako to, ze cloveku je po nich este horsie? To ich ma vyskusat 30 druhov? Tolko ich je na trhu. Monza, vyskusaj ESTROZIN od Diochi, pozri na webe, ja som neni v prechode, ale napravuje to hormony zenske a vraj velmi pomaha pri prechode, uzivam to, liecitelka moja povedala, ze je to nadlho kura, balenie vystaci na mesiac. Hormony su potvory, mam s nimi problemy cely zivot tak striedavo a teraz este aj hypofyza a vlastne tam sa tvori aj serotonin , aj hormony nadoblieciek vedia pekne potrapit a ked sa netvoria ako maju, ovplyvnuje to velmi nase emocie, tak sa sa okrem diochi detoxikujem aj Joalis pripravkami, je to na dlho, nestoji to malo, ale skusam vsetko, uvidime co to urobi...

monza

marcelina, ináč odkedy som vysadila coaxil už nie som tak nervózna, trvalo dva týždne kým som sa dostala do normálu ako tak. Neurol 3x1 tabletku nezvládám, to by som len spala, dennodenne šoférujem, nedá sa toľko brať. Beriem denne iba pol tabletky, ale nie som na tom najlepšie. Mám dr. volať ako sa cítim. Potom uvidím, čo mi zase nasadí. Ale vieš, chce ma najprv poslať na magnet.rezonanciu.

marcelina78

Monza a ten neurol ti zabera? Nedala ti nic ine? Preco? Tiez mi je z toho do placu, zasa ta nervozita a pritom priserna unava, zle od zaludka, akasi stale kysla chut a cim mi je horsie, tym viac fajcim, stale cosi robim, neviem posediet v klude a oddychovat...Uf, uz nech mi konecne cosi pomoze a nech je konecne uz lepsie a lepsie...
Inak kamoske tiez bolo zo vsetkeho zle, nakoniec jej doktorka dala Rivotril kvapky, nieco ako neurol a brala to rok,potom uz len podla potreby, potom jej to preslo a dnes je v pohode uz roky hovori, ze jej je dobre. Lenze ja kym som nebrala AD, dali mi xanax a vobec mi nezaberal, nic to nerobilo, ani 3 denne, ja neviem, ja som imunna asi uz voci vsetkym liekom, stracam doveru v lieky...

monza

marcelina, aj mne bolo po dvoch týždňoch dobre od coaxilu a asi po mesiaci sa mi všetko zhoršovalo, preto mi dr. vysadila coaxil. Zatiaľ som na tom neurole. Možno ani tebe nesadol tento liek.

marcelina78

Ludkovia vcera som zachytila v telke, ze kazdy desiaty slovak ma zalozenu kartu u psychiatra, ci uz vsetci beru lieky neviem..Je toho strasne vela a pribuda, ale aj tak mi to nejak nepomaha, ze nas je tolko...Mna zas chytili uzkosti, strachy, mesiac beriem lieky, sice len polku tablety, myslela som, ze uz sa pomaly stabilizujem a zas to prislo, som z toho zufala...

tati

zuzi, ja som tiez zdrava ako ryba ;-))) ale mojim najvacsim strachom je,ze by som sa jedneho dna mohla eventualne zblaznit...takze tento clanok mi dodal sebavedomie,ze tie obcasne pocity na zblaznenie sa nemusia automaticky rovnat zblazneniu v skutocnosti ;-))) inak aj ja by som velmi chcela vediet,ze kde su korene nasich 'problemov'...ci je to fakt len chemicka nerovnovaha v mozgu,alebo genetika,alebo detstvo&dospievanie, alebo dramy v zivote, povaha....ci vsetko dohromady?

[zruseny22]

Neviem čo mám robiť, mám neznesiteľnú úzkosť:-((( Už som si dala aj tbl., ale nezabrala:-( Zamestnávam sa, ale ani to nepomáha:-(

Elderane

Chodievam ku psychologicke s GDA (generalizovana uzkostna porucha)..viacerych veci som sa uz pomaly mojim myslenim zbavila, uz sa nebojim, ale mam este fyzicke priznaky, aj ked uz miernejsie, ale mam, a najhorsi je unava. Som vkuse unavena a ako keby opita. Psychologicka sa pytala, ci nechcem antidepresiva, nie preto, ze mam depresie, ale aby sa mi doplnili a obnovili tvorby hormonov ako serotonin, lebo som vraj po 3 mesacnej uzkosti urcite v tomto smere vycerpana... ale neviem ci chcem. Ci to nejak zmaknem sama (hlavne ta unava je obtiazna popri skole, lebo nemozem si odpocinut a citim sa ako duta a vymleta), vstavam neoddychnuta. Neviem ci AD nie su len biznisom farmaceutickej lobby, ci sa to da zvladnut aj prirodnymi pripravkami a ci nie su navykove a nebude to po vysadeni AD este horsie. Ako hovorim...smutok ma uz neprepadava, snazim sa zmenit myslenie, mysliet pozitivne, ucit sa asertivite, ide len o tu unavu. Navyse beriem HAK. Neviem co s tym...poradte mi prosim ti, co mate skusenosti.