Úzkosť

marcelina78

Pisala som jednej uznavanej jasnovidke Livii, popisala som jej co ma trapi, ako by sa dalo toho zbavit, predsa len niektori ludia maju dar a vidia viac "za horizont" ako my "obycajni"...
Navrhuje mi regresnu terapiu, co je hypnoza, len neviem, trosku sa bojim takychto veci, neskusali ste nieco take?

marcelina78

No veru ste ma nabudili, mala som ist na kontrolu stitnej, lieky som nebrala, tak som tam ani nesla, reku ked je len trocha zvysena, moze to byt tou psychikou..Skusim si dat pozriet krv, ci sa polepsilo..
Monza to je super, ze teda sa to poriesilo aj bez AD, verim, ze uz bude len lepsie:D
LAURINA, tiez zdielam nazory TATI, ono tomu vzdy predchadza dlhodobe vypatie, stres, vycerpanost u mna az syndrom vyhorenia, bolesti hlavy..Neriesila som to, myslela som, ze to prejde, davala som si Sedatif homeopatiu, lenze potom uz ani ta nezaberala a uz to bolo...

monza

Ahojte, v každom prípade podľa mňa toto všetko robí nerovnováha nejakých hormónov. Marcelina Ty vieš, presne pred týždňom mi nasadili Hormonálnu substitučnú liečbu, a zo dňa na deň je mi lepšie, ustupujú úzkosti, som kľudňejšia, nemám závraty,nebúši mi srdce, trávenie sa mi upravuje. Ale ešte nemám nič vyhraté, ukáže čas.
Zvýšená funkcia štítnej žľazy vie poriadne potrápiť, máme v rodine, vyústilo to v operáciu, a teraz je dobre. Bola stále veľmi nervózna, jedna ruka pracovala proti druhej...

tati

marcelina,moja endokrinologicka ma tiez vzdy odbije a najradsej by ma videla uzivat antidepresiva,ale preco potom ked zadas do google 'anxiety and hypothyroid' tak ti vyskoci stovky clankov, ktore tvrdia,ze to spolu suvisi a forum s ludmi, ktory roky trpeli uzkostou a panickymi atakmi a az potom, co prisli na to,ze maju problem so stitnou zlazou a nastavili im spravnu davku liekov sa zrazu citili lepsie...
laurina,ja si myslim,ze tvoje priznaky nie su z chvilkoveho ale dlhodobeho stresu...ja mam presne to iste - trasiem sa a je mi na vracanie a psycholog mi povedal,ze to je somatizacia stresu, kedy uz telo reaguje na problemy duse,pretoze si ich prilis dlho ignorovala a neriesila ;-)vzdy si povedz,ze ked sa ti nieco stane, tak tam urcite bude niekto kto ti pomoze a ked odpadnes,tak ta urcite niekto zdvihne a 'vzkriesi' ;-))) mne to pomaha....

marcelina78

TATI mne zistili zvysenu funkciu, ale neberiem nato lieky, nechcem, ale endokrinolog velmi uznavany u nas mi vravel , ze stitna zlaza az taketo problemy nesposobuje, tak neviem uz....
LAURINA, poznam to o com pises, vzdy som rada cestovala, to vzrusenie z cesty, zmeny a teraz mam problem ist aj nieco vybavit do mesta, alebo na navstevu, pri pomysleni niekam ist na dovolenku, hotovy horor, uz len pomyslenie ist a potom nasleduje to vyhybave spravanie, aby som nikam nemusela a odkladanie...
Mam pocit , ze mam stres uz zo vsetkeho tiez,je to nechutna choroba, ci ako to nazvat, cloveku to zmeni uplne osobnost a zivot, kazdy den len prekonavat tie strachy a blbe pocity...

Laurina22

Ja sa obavam,ze mam podobny problem ako vy tu vsetky...

Zacalo to asi pred rokom,ked som mala niekam ist,zacala som mat hrozny strach co ak mi tam bude zle,co ak odpadnem,co ak...Pritom nie som nijak vazne zdravotne chora...

V poslednej dobe mi pride zle od zaludka ked ide noc.Lahnem do postele,zacnem sa potit,je mi zle,mam vnutornu triasku a som zrazu strasne unavena.

Minule som neskoro vyplatila splatku a odvtedy ma prenasleduje pocit co ak mi pride upomienka,exekutor(aj ked to je hlupost),co ak sposobim niekomu problem,opat triaska,pocit na zvracanie....

Mali ste aj vy take priznaky?Alebo myslite ze je to len z chvilkoveho stresu?

tati

a prave som sa docitala,ze znizena funkcia stitnej zlazy, ktoru mam uz 6 rokov moze sposobit toto:

“Mind” Symptoms of Underactive Thyroid Disease

Early stage:- forgetfulness, confusion, difficulty in concentrating, insomnia, depression, feeling low or anxious, inability to cope well with stress or shock.
Later stage:- panic attacks, paranoia, severe depression and/or anxiety and very severe insomnia leading to the possibility of hallucinations especially after stress and/or insomnia.

If a person with an underactive thyroid is not given a thyroid test, they may be misdiagnosed as experiencing depression, anxiety, psychosis or other psychiatric disorder.

marcelina78

TATI akoby si hovorila za mna ten tvoj posledny prispevok....Tiez mam dobre rodinne zazemie, vsetko co potrebujem, dobrych ludi naokolo, len ten pocit pokoja a stastia stale neprichadza, stale ma valcuju obavy a strachy, neprijemne pocity telesne a psychicke, blbe myslienky, nech sa snazim ako chcem, citam pekne duchovne knizky , kde su rozne navody, ako zit radostny zivot , fajn ma to upokojuje, len sa mi nedari podla toho zit.. dnes mam strasnu nervozitu, uzkost chvalabohu nie, potim sa,unavena, ledva vnimam, mam zvysenu teplotu, dufam, ze ide len o PMS /zeny hadam poznaju :D /.....

tati

marcelina, ja to tiez mavam....vacsinou mi pomoze ist na zachod a nechat si stekat studenu vodu na ruky a zapastia...ja teraz momentalne zapasim s nekonecnym pocitom strachu ktory mam od rana a ktoreho sa neviem zbavit ;-( ako fakt tej svojej psychike nerozumiem...ved mam uplne VSETKO, nic mi nechyba, ziadne starosti, financne problemy, rodinne problemy, moj priatel mi dokonca hovori,ze ini ludia mi mozu zavidiet a ja sa citim ako troska miesto toho aby som si uzivala spokjne zivot ;-(

marcelina78

Mavate to aj vy , ze niekam idete napr. na navstevu, ste ako tak v pohode, zdrazu na navsteve pocas debaty pride taky strasne divny pocit, ze nestihate vnimat ludi co hovoria, nemozete sa sustredit, len citite ako to prichadza na vas, na odpadnutie, nervozita, chaos na zblaznenie v hlave a pocit, ze musite uniknut, lebo sa zblaznite, jedine co pomoze odist a rozdychavat, fuj nechutne, dnes sa mi to stalo...