Úzkosť

AnonymK

Ahoj Katka...Veľmi pekne dakujem za podporu...nesmierne vela to pre mna znamena...ten psychiater je velmi dobry..aj on by mi najradsej nasadil pravidelnu terapiu..lenze on je v BA..takze sa to zatial neda riesit takto..az ked pridem byvat k ocovi..aj ja by som radsej isla na tu terapiu..lenze som 9tacka takze este chcem ostat u maminy do konca sk.roka...nechcem aby bola sklamana z toho ze s nou nechcem byt..cenim si tvoje odporucania... od stvrtku mame prazniny a idem k ocinovi do BA a pojdem aj k panovi doktorovi a porozpravame sa..velmi pekne dakujem za podporu.dneska som sa s ocinom rozpravala a tiez mi povedal ze by som si mohla najst nejaky sport.jedna moja kamartka chodi na tenis takze to idem skusit aj ja.dufam ze to zvladnem :)

katkaxxx

Ahoj AnonymK, prosim netrap sa, proti uzkosti je pomoci, neviem kto je ten psychiater u ktoreho si bola, ale dufam ze to nie je len niekto kto vie predpisovat lieky, pretoze Xanax pre teba nie je riesenie. Zmierni priznaky v pripade ze ta prepadne uzkost ale neriesi problem. Dlhodobym riesenim je odhalenie toho co ta vovnutri trapi, preco uzkost vznikla a preco pretrvava. Tiez ma zacala uzkost trapit uz v detstve, presla som odvtedy celkom dlhu cestu a dnes uz o sebe vela viem a viem co mi toto trapenie sposobilo. Je jasne ze si toho v rodine vela zazila, tiez mam za sebou vela zleho, tieto veci davaju cloveku podvedomy pocit neistoty. Prosim informuj sa u psychiatra ohladom psychoterapie - velmi by ti pomohla napr kognitivno-behavioralna terapia, mam ju tiez za sebou - vrelo odporucam. Cim skor zacnes na tom pracovat tym vyssia sanca na uspech, si este mlada a preto to treba chytit pekne do ruk uz hned teraz, o to lahsie sa ti s tym bude pracovat. Dalej su strasne dolezite relaxacie, sport a hlavne vyhybat sa stresu a byt v klude. Ak by si potrebovala kontakt na psychiatra resp psychoterapeuta ktory robi tuto kognitivno-behavioralnu terapiu, tak ti mozem dat kontakt na miesto kde som tuto terapiu absolvovala ja - naozaj mozem len odporucat. Netrap sa, si este mladucka, verim ze proti uzkosti zabojujes a ze tvoje starosti odidu. Vedela by som ti poradit vybornu literaturu na tento problem ale je v anglictine - neviem ako si na tom s anglictinou... viem ale ze ostatni tu urcite poznaju nejake dobre knizky v slovencine, tak oni by ti vedeli zase dat tip na slovensku literaturu. Velmi ti drzim palce a neboj sa, uzkost je svina, ale da sa s nou velmi dobre pracovat, da sa velmi dobre liecit a zo zivota sa este budes urcite velmi tesit, uvidis :) Predstav si co vsetko ta caka - studium, laska, spoznavanie zivota.. Neboj sa, bude dobre, len treba sa pustit do riesenia pricin problemu a zacat pracovat na myslienkach a pod. :) Velmi ti drzim palce :)

AnonymK

Prajem všetkým dobrý deň.Mám 14 rokov.Môj problém je úzkosť a panika..Začalo to nedávno.Spočiatku som sa každý deň trápila nad kadečím...Začala som mať strach že sa stane niečo mne,mojej rodine.Bála som sa všetkých chorôb každého divného pocitu v žalúdku.Minulý rok som skončila v nemocnici s príšernými bolestami zaludka..absolvovala som vsetky vysetrenia vratane gastrofybroskopie..ale vsetko bolo negativne...dovtedy som bola vesela kopa...a dobre som sa ucila...ked bolest presla dostala som sa postupne do normalu..ale prednedavnom som zacala mat zvlastne pocity..zacala som sa bat ze sa ta neskutocna bolest vrati.V mojej rodine sa toho velmi vela udialo.Zomrel mi ujo z ocovej strany na rakovinu.A potom ju zistili aj ujovi z maminej strany..A zrazu som zacala mat strach ze co ak ju dostanem aj ja..co ak ju dostanu moji rodicia,alebo sestra.Cele leto som bola zavreta doma...stale som sa nad tymto trapila a ani von sa mi ist nechcelo..Stale ma naplnali strasne pocity.Potom zase bol klud.Bola som stastna a dobre som sa ucila.Ale neskor sa to zhorsilo...Zacala som mat uzkostne pocity.Z nicoho nic ma prepadla strasna uzkost a panika...chcela som konat...neviem co..ale mala som chut utekat a utekat az nakoniec sveta..Jednoducho vzdy ked pride ta uzkost mam strasnu paniku v hlave.Moji rodicia su rozvedeni a byvam s mamou a nevlastnou sestrou v malom u babky.S tatinom sa pravidelne stretavam aj ked sice byva v BA..vzdy ked sa da idem k nemu na vikend a tak.Aj s mamou mam super vztahy.Financna situacia v rodine je dobra..Len tato uzkost...strasne ma to trapi..uz to nechcem zazit..chcem sa tesit zo zivota..chcem splnit svoje sny...ale ked pride uzkost jednoducho nie som schopna nicoho..nemam chut na nic...len bezcielne chodim po byte..a cakam..cakam ci uzkost zmizne..tatino ma teda vzal k psychiatrovi.Je to celosvetovo uznavany psychiater..Porozpravala som mu vsetko a predpisal mi Xanax..ale neberiem ho pravidelne..povedal ze si ho mam dat ked pride uzkost..lenze ona pride z nicoho nic..necakane..kym trva je to ten najhorsi pocit na svete ...takyto neprajem nikomu..aj dnes som mala 1 takyto moment...zase to bolo strasne..uz odrana som sa citila tak..zvlastne...akoby cast mojho ja odisla..vsetko akoby za mna riadil autopilot.Neuvedomovala som si co robim..akoby naozaj nieco zo mna odislo..no a potom prisla spominana uzkost priam panika...teraz v tejto chvili chcem byt s ocom..ked som pri nom citim sa bezpecnejsie..istejsie...mama robi tyzdnovky a zatial sa o mna so sestrou stara babka...ked je mama doma a mam uzkost a objime ma,..neviem ale ocino to vie so mnou lepsie...ubezpecuje ma ze vsetko bude v poriadku a stale ma drzi a pusti ma vtedy ked uzkost pominie...lubim obidvoch mojich rodicov rovnako...nabuduci rok idem na strednu do BA a budem byvat u oca...lenze viem ze ked budem v BA bude mi chybat mama..Najradsej by som sa hned teraz zbalila a isla za ocinom..chcela by som aby ma zase objal a ubezpecil ze vsetko bude ok ked to na mna pride..ale nechcem aby si mamina myslela ze ju nelubim a nechcem a trpim pri nej pretoze to tak nie je..a trochu sa hambim ze v mojom veku zazivam to co zazivaju dospely.psychiater a aj ocino s maminou mi poradili aby som si nasla nieco comu sa budem plno venovat a budem stastna..proste nejaku zalubu..odmalicka rada navrhujem domy..chcemi byt architektkou..ked raz zacnem kreslit neviem prestat..ale aj napriek tomu sa uzkost stale vracia...chcela by som si najst aj nejake ine zaluby ale v meste kde byvam toho vela nie je...takmer nic...neviem co dalej..prosim poradte mi nieco..uz nechcem zazit taketo obdobie a pocity ake prezivam teraz...neviem co dalej...neviem co mam robit.Uz sa mi nechce nic..Rano vstanem a neviem sa dockat toho kedy si lahnem znovu do postele a zaspim a zabudnem na vsetko..Vacsinu mojho casu som travievala rozmyslanim o buducnosti..vtedy som bola stastna..lenze ta uzkost ma na tolko poznacila ze uz ani nechcem rozmyslat lebo mam strach ze to znovu pride..A v tychto dnoch ma prepadaju hrozne myslienky..Nieco take ako ,,ako to ze vlastne zijem,, alebo ,,preco som stale tu ked som si predstavovala nieco ine,, ,,akoby naozaj cast mojho ja odisla..a ja sa v niektorych chvilach nepoznavam..pytam sa sama seba ,,kto som?,, ...pomozte mi...uz to nezvladam ..dakujem

monza

ahoj, Marcelina, coaxil som brala 7 týždňov po 3 tabletky. Ďalší týždeň som brala 1 tabletku a potom nič. Bola som z nich nervózna, a tá nervozita a ťažoba na hrudníku ešte trvala asi 2 týždne.Sem tam som si musela dať neurol.

Ty sa máš už lepšie? Aké lieky berieš teraz?

Ináč od tých ženských hormónov sa ešte necítim najlepšie, zo začiatku bolo dobre. Akurát nemám pocit búšenia srdca a o 50 % sa mám lepšie. Pretrváva situácia, keď sa s niekým rozprávam, vybavujem, som v strese, tak to nezvládam, hneď sa mi točí hlava a mám sťažené dýchanie.Naďalej ma bolí hlava.

marcelina78

MONZA chodis este sem?
Opytam sa, ten Coaxil, co ti nesadol si tusim brala 2 mes. a potom si to prestala brat naraz zo dna na den?

tati

marcelina, robila mi to pani Mgr....ale coho bola magistrou, to ti fakt neviem povedat.ona sa zaobera vecami ako regresna terapia a rozne ine 'spiritualne' techniky, ale vystudovana lekarka urcite nebola.

tati

marcelina ja som skusila regresnu hypnozu a bol to dost husty zazitok...v tom case ma to nakoplo a dodalo mi to odvahu spravit vec, ktoru som sa bala spravit, takze to nieco pozitivne prinieslo, ale ako vidis, uzkosti ma to nezbavilo ;-)))

Laurina22

Baby dakujem,ze ste mi poradili.Ono,taketo problemy ma aj moja matka,ale ona uz parkrat skoncila na pohotovosti a dokonca navstevuje psychiatra.

katkaxxx

Ahojte, ahoj tobi :) citam ze vas viacere trapi stitna zlaza, dajte na to pozor - chodte pre istotu na vysetrenia, moze byt ze ta potvora vam to zhorsuje.

ja som taka nemastna neslana.. v skole, v praci, v zivote a tak vsetko ok, neni ziadny problem... len ma najviac trapi klasicky spätne ze co som to mala za pocity, preco som taka a taka som so sebou nespokojna :( a trosku ma otravuju telesne priznaky.. som si pred par dnami spomenula ako som raz nechutne odpadla a bojim sa toho ako certa a taka som cela nejaka ze staci ze ma niekde pichne a uz mam pocit ze co ked umrem alebo co. a neznasam ked mi tak preskakuje srdce - ze buch buch buch BUCHBUCH pauza buch buch buch.. vtedy vzdy dostanem na 3 sekundy pocit ze no zbohom.. ale tak to su take veci, co ma az tak netrapia... ovela viac ma trapia tie blbe pocity, ktore sice teraz ani nejako moc nemam ale ma trapia z minulosti, aj ked mnohokrat ide o strasne hovadiny ale nejako stale si to neviem v tej hlave ulozit.. stresov ako vzdy kopa - dalsie vazne ochorenie v rodine :( rodinne vztahy totalne na prd a tak...

niekedy sa na seba hrozne hnevam ze musim byt taka precitlivena - staci ze sa prudko ochladi a vonku sa zmeni pocasie a ja uz sa hned citim nejako "inak" lebo je to nezvyk a normalne si musim na to "zvyknut".. fakt si uz niekedy pripadam ako svihnuta ze furt nejake sprostosti riesim... nuz, kazdy sme nejaky a hlavne je ze sa s tymito vecami da pracovat, len musi byt clovek hlavne v kludno prostredi a mat dobre zazemie a tak. a tiez sa na seba hnevam ze vobec nesportujem, napriek tomu ze by som mala :/ stale sa neviem k tomu nejako donutit, nejako zacat... ok, je pravda ze mam teraz pred menzesom.. ale aj tak - niekedy mam taku naladu ze ma strasne mrzi aka som... na druhej strane som so sebou velmi spokojna a v podstate velmi sebavedomy clovek, ale stve ma ze na strane druhej som tak velmi zranitelna a ze musim pod chvilou riesit nejake nezmysly...

marcelina na hypnozu pozor - moze pomoct, ale na SVK je len naozaj veeelmi malo ludi co to robi, mozno par v republike... na vestcie a jasnovidectvo si davaj pozor, aby ta nejako nedoblbli.. moj nazor je taky ze nic take neexistuje a ze tito ludia len zarabaju na dovercivosti druhych, ale kolko ludi tolko nazorov, tolko nabozenstiev atd.... nejdem ti do toho kecat, ale davaj si pozor aby ta nejako nedoblbla.