Úzkosť

agaven

ved som napisala a prestanete s tym ako s fajcenim a potom sa pribera ale ja jem ad ale som nepribrala no každa sme ina

sunnie

zuzka ty garantovane rozprudis debatu :) ano niektore veci su trosku mimo temy ale ber to tak ze aspon sa aj chlapci nieco priucia o menstruacom cykle a babskych naladach :)

sunnie

nesuhlasim. odkedy som zacala brat AD tak som pribrala a to sa stravujem stale rovnako, dokonca by som povedala ze zdravsie a dietnejsie, urcite sa neprezieram ani nemam vselijake chute. a odkedy lieky nebieriem som zase schudla. poznam ludi co pribrali po AD aj 20kg za par mesiacov, takze to urcite suvisi s liekmi, aj moja lekarka mi to potvrdila. na druhu stranu zase niekto moze naopak schudnut, kazdy organizmus je iny.
este som nepocula ze z fajcenia sa pribera, prave naopak priberies ked prestanes fajcit...

agaven

tatianka maš pravdu viete kedy sa pribera ked fajčite no cigatety dobre a prestanete s tym bože žere sa potom až až a sladke no a potom sa potavite na vahu a bože ale ako napriklad ja sice som sa s toho dostala a prestala cigaretovat ale postupne som aj zmenila stravu a chudla nie razom ale postupne a schudla som ale je pravda každe telo je ine a odbornik nie som

agaven

tati ja si myslim že no ked budeš s nou rozpravat možno časom prejde ak sa utiahne to je signal že je niečo s nou potom aj doktor ale ani ten nemusi pomoct a s nej nevitiahne nič da jej lieky to tieš neni riešenie ale ako odreagovat ju ako pod von kino diska na kavu atd može možno aj to pomoct

zuzanka65

Zdravím ťa Tánička, ako ti je?
pre mňa si nerob starosti, som tu a píšem, ak chcem niečo povedať, nemusíš so mnou súhlasiť. Vyvolávať konflikty ozaj nechcem, ale na druhej strane, keď napíšem, tak sa tu trochu rozprúdi debata. Rada by som bola, keby sa hovorilo o zvládaní úzkosti a paniky, nie o menštruačnom kalendári, no občas sa to vymkne, čo už.

zuzanka65

Tati, ja si myslím, že záleží na tom, čo tvoja kamarátka omieľa stále dookola. Ak má výčitky a chce si ublížiť, tak tu by bola asi odborná pomoc namieste. No možno je len v šoku a do toho tie hormóny, nasilu ju aj tak nikam nedostaneš. Skús jej dať čas, aby sa s tým vysporiadala, vraj je to hlavne psychická záťaž taký potrat, možno si potrebuje usporiadať veci v sebe, možno aj poplakať a vyrozprávať sa, ťažko je takto radiť, keď neviem, čo je jej problém, o čom hovorí. Ak si nechce ublížiť a bude to pokračovať ďalej, potom ju skús nahovoriť na odbornú pomoc.

tati

ahojte!katkaxxx ja som mala ten isty pocit ked mi moj hypnoterapeut povedal,ze ho uz nepotrebujem.normalne som sa zlakla co bez neho budem robit!posledne sedenie mam nabuduci stvrtok.tak uvidim...mozem dat do placu otazku,ktora sice nesuvisi s temou,ale rada by som poznala vas nazor?kamaratka bola pred 2dnami na potrate a mam taky pocit,ze nie je v poriadku.donekonecna omiela to iste,aj niekolko hodin.mam to brat ako prirodzeny prejav po vsetkych tych hormonalnych zmenach,ktorymi presla,alebo ju mam silou-mocou dotiahnut k nejakemu odbornikovi?mate s tym niekto skusenost?

tatiana26

MILOŠ úplne súhlasím opäť :) Zuzka diskutuj na tej svojej lepšej téme o tom, čo ťa zaujíma... Naozaj nerozumiem, čo okrem konfliktov to chceš dosiahnuť... LUKÁŠ noveď som ti písala, že to poznám a že je to súčasťou úzkostných stavov a ty sa to zase pýtaš :) BABIKAA serlift je rovnaká účinná látka ako sertralin, ktorý beriem ja a zaručene sa z neho nepriberá. AD samé o sebe nespôsobujú priberanie, tam ide o to, že niekto má v depresii sklon sa prežierať a potom je pre neho pohodlné to zvaliť na lieky...

katkaxxx

ahojte ludia, teraz som par dni necitala - mam toho kopec, skola, robota atd atd. v skratke - mam sa fajn, paniky ma celkom obchadzaju a ked pridu, tak su v podstate minimalne. Uz mi aj konci terapia - uz budem mat len jedno stretnutie - terapeut mi povedal ze vo mne vidi obrovsky pokrok a ze mam uz tie spravne vedomosti a zbrane aby som s tym vedela bojovat. povedal mi tiez ze je to aj otazkou casu.. proste tie veci sa v hlave hromadili dlhy cas, takze este aj dlhodobo praktizovanim a pouzivanim "zbrani" ktore mam, sa to bude zlepsovat a zlepsovat. mam radost a zaroven mi bude za nim luto :) bol velmi fajn a predsalen ked sa s niekym rok delite o starosti, tak toho cloveka aj zacnete mat radi :) povedal mi vsak ze kedykolvek budem mat problem alebo pocit ze sa potrebujem o niecom porozpravat, tak si mozme dohodnut stretnutie :) Zuzka a Milos, nehadajte sa uz jak male deti, mam vas rada oboch a kazdy ma v niecom pravdu a v niecom nema, nechajte to tak prosim. Prajem pekny den :)