Úzkosť

tobi

ahoj TANI, tak to som naozaj nevedela,ze hemoroidy maju psychosomaticky povod...ze to moze suvisiet s mojou PP a uzkostou..ale vies teraz ma toto trapi a neviem co a ako, ci ist na to vysetrenie..a musim si nejako upravit stravu, no ani neviem ako...inak aj mne dnes rano krutilo v hlave ale potom to preslo...pa

zuzanka65

Fida, čo ešte robíš okrem brania AD? Prepáč, že sa pýtam tak priamo, tým chcem vlastne povdať, že to nastačí, že je to málo, len čakať, kedy AD zaberú.
Chodíš na terapie? Relaxuješ? Cvičíš?
Vieš, ja som v počiatkoch brania AD vôbec nerozmýšľaľa nad tým, či mi je horšie, alebo lepšie. Bola som utlmená zo xanaxu, ale musela som sa starať o dcéru, vodila som ju do škôlky a odtiaľ som chodila na psychiatriu "cvičiť", to som povedala dcére, že chodím do nemocnice cvičiť, ona vedela že som chorá, ale mala vtedy len 5 rokov, tak som jej to nevysvetľovala. Poobede som šla po ňu do škôlky, vrátila som sa domov, doma bol otec chorý na rakovinu a mama, čo sa o neho starala, nemala som byt ani prácu, tak som riešila jedno aj druhé a do toho AD, tak som si ani nevšimla, či mi je dobre, alebo zle, stále som bola v pohybe, možno po tých dvoch mesiacoch som cítila, že sa akosi neviem zastaviť, tak som bola za mojou lekárkou, že či to nemám z AD, tak mi znížila dávku a v tom čase som už xanax nebrala.
A čo ty, čo robíš celé dni? Chodíš do práce, si na PN,máš deti? Neviem či si to už nepísala.

fida

čawko všetci, aký bol dník? ja sa stále cítim blbo, tie AD mi akosi nepomáhajú, beriem ich už tretí týždeň..ale stále mám pocit, že mi je každým dňom horšie a horšie, inak ešte ma príšerne bolí krk aj hlava..miestami mi hlava aj trpne-neviem, čo to má znamenať, ani tablety od bolesti nezaberajú, som ako oťapená
inak Damaxy....díky, že si napísala, píšeš že AD zaberajú pomaly, ale je normálne, aby mi od nich bolo stále zle?? na začiatku..teda po týždni som bola u lekárky..povedala som jej, že sa cítim blbo..tak povedala, že to mám vydržať, ale užívam tie AD už 3-týždeň..a stále to není lepšie-má niekto podobnú skúsenosť, aby vám bolo tiež tak dlho zle od AD?

tatiana26

TATI no vidíš ako si šikovná, zahnala si tú mrchu :) stačí len neuveriť tým myšlienkam, ktoré sa nám vtierajú do mysle a nedať im priestor. TOBI vravíš, že si v pohode a príde niečo iné..ja si nemyslím, že to je iné...hemoroidy majú tiež psychosomatický pôvod, čiže ja by som to neoddeľovala, je to len iný prejav. Ja som si dnes asi po mesiaci dala polku neurolu. Od rána som sa len motala a taćkala, čo sa mi tak hlava točila. A je to presne ako Damaxy písala-telo mi hovorí, že pŕŕŕ tatianka, zase ideš šialeným tempom. Tak som prišla z práce a mám voľný večer, trochu upracem, uvarím, upečiem, počítam, možno aj telku pustím :) Ja robím tieto veci raz za čas - myslím to upratovanie najmä - a vtedy je to pre mňa taký relax, lebo sa teším ako tu zas budem mať pekne čistúčko:)

tobi

ahojky TATI moja dnes sa masaz nekonala,lebo som nesla...bola som u svojej obvodnej lekarky, lebo ma teraz pre zmenu trapia hemeroidy..teda mam problem uz dlhsie, ale stale to bolo ok..aj terat sa mi to vratilo po dvoch rokoch a mam prblem pri stolici..ma to boli...ach jaj ked som takto v pohode tak pride nieco ine no nie? a predstav si, ze ma moja obvodna poslala na take neprijemne vysetrenie-si vies predstavit ake...no este som sa nesla tam objednat, snad sa to da do poriadku, dala mi aj lieky detralex, tak uvidim...takze na masaz idem zajtra...a ozaj aj ja som uz od vcera myslela na agaven..agaven ten caj valeriana je super, normalne spim..ale nemam ten s chmelom, iba obycajny...tak sa opatrujte pa, Katka

agaven

dik som tu len nestiham som na inej teme asi tak no 6 den nejem ten liek nemam frontin ale ansilan na uskost atd len davam magnesko horcik ale dnes som si dala stvrtku mam jes 2 krat dene jednu na srdiecko ale dala som si dnes len stvrtku inak už nejem ani tie len až ked boli a to až moc nechem uživat ten ansilan je taky ako aj neurol a frintin ... je pravda že pomahal ale mne po 8 mesiacoch prestavaju učinkovat preto mi ch obmienaju ale je mi dobre nemem triašku ruk zatial ani nohy netrpnu pijem aj nasilu aby to bolo aspon liter aj cosi a nie ako som len 1/2 litra a aj s kavou dobre držte sa

tati

tobi aka bola masaz?:-)ja som vcera varila veceru v tej 'nenavidenej' kuchyni a opakovala si v duchu co napisala tanicka,ze to len podvedome ocakavam,ze to tam na mna pride,priatela som poprosila,nech sa zatial venuje svojim veciam a nezavadzia,pustila som si prijemnu hudbu a...vsetko bolo v poriadku!ziadna uzkost neprisla:-)tak som taka spokojna sama so sebou a dufam,ze aj ostatni sa maju dobre!
tobi HC znamena Hlohovec....
ozaj a kde je agaven?

damaxy

Tome je dobre, že si sa podelil o svoj pocit, ono sa to chvílkami vracia,ale len vtedy ked potrebuje upozorniť - pribrzdi.Jedno obdobie, ked som už mohla sama ísť z domu, som si chodila zahrať volejbal. Po ňom bol v telocvični aerobik. Raz som ostala, a asi v polovici cvičenia prišli na mňa tie blbé pocity. To znamenalo, že som prektočila mieru. Takže nič sa nedeje, len treba ubrať. Fakt sa nič nedeje, len človek vo vás vám šepká ešte spomľ, ešte mi daj trochu času, ešte nevládzem. Počúvajte svoj hlas, hovorí vám, čo ano a čo nie.:)

TOME

Ahojte... mne je zas dost biedne.. nejak som sa zas nechal strhnut... chodim s tym mizernym pocitom uz poslednych par dni ... ataky su len slabulinke.. ale velmi neprijemne... :( ...Tak ako som si myslel ze mi je dobre.. je mi teraz zle... Ale pred chvilou som bol s priatelkou .. a bolo mi dobre.. tak ma to teraz posilnilo :) ..drzim vam vsetkym prsty a presne ako pise damaxy ... uvolnite sa trosku a nechajte sa rozmaznavat.. :) urcite to pomaha ...