Úzkosť

monika99

bolo to pisane vseobecne,nic nepomaha len nemysliet nato,vobec si to nepripustat ale samozrejme to ide az po ukonceni liecby-liekmi,hladina serotoninu sa musi dat do normalu a potom to uz zalezi len na osobnom pristupe kazdeho cloveka,ak pochopi ze to nie je skutocne ze to je len blba myslienka este v zarodku ju zabije,ma vyhrane,chce to cvik.......

katkaxxx

monika ak to patrilo mne - pod jednym linkom je relaxacia a pod druhym sa pise o cviceniach na kognitivno behavioralnu terapiu, takze obe sluzia nie na zaoberanie sa uzkostou ale jej odstranenie :) mam tu terapiu uz za sebou a viem ze pomaha :)

monika99

netreba sa nad tou chorobou vobec zamyslat,nedat jej priestor v mozgu ani len jedinou myslienkou inak neodide...

katkaxxx

nasla som nieco co by vas mohlo zaujimat, je tam vela materialov o uzkosti aj inych veciach na stiahnutie - www.kbtinstitut.cz
a tu - nezabudka.unas.cz by mala byt nahovorena relaxacia panom Chudikom :)

monika99

Ahojky,dlho som tu nebola tak dneska mam chvilu cas tak som sa sem kukla fakt po dlhsom case......Takze stale mate ataky,no ja som mala jeden,dva ale bolo to len chvilkove,uz s tym viem paradne zatocit a atak hned potlacit.....Inak sa mam fajn......

katkaxxx

Ahojte :) ja som si dnes na vas spomenula pri prilezitosti ataku ktory som dostala rovno pocas aerobicu :) viem, nie prilis romanticke :D ja som neni moc "atakova" skor ma atakuju myslienky a ani nepamatam kedy naposledy takyto atak bol, ale proste mi prislo zle akoby od srdca a taka slabost rovno v najvacsom zabere brusakov a strasne som sa zlakla ze dostanem infarkt :D tak som povedala cvicitelke ze sa idem napit ze mi je nejak blbo a potom som to uhrala na nedostatok tekutin nech nie som trapna :D ale tak v podstate to bolo aj tak.. nemala som v sebe ani liter vody, vcera riadne stresy, dnes detto a mam den pred kramami, takze asi vsetko dokopy, ale poviem vam, nebolo to nic prijemne. dosla som domov a pokracovalo to, pretoze priatel sa akurat balil (odcestoval na vikend takto predcasne domov) a ja som sa strasne zacala bat ze co ked mi pride zle a on tu nebude atd atd, zacala som dost zrychlene dychat, tazko od srdca :D no a ked ma zacal ukludnovat ze mi nic nie je atd, ze sa len bojim, tak to preslo :)ale fakt nic moc - citila som sa podobne ako vtedy na pohotovosti ked som myslela ze odpadnem :) samozrejme ze ma aj napadlo ci si nedam neurol - ale bohuzial alebo nastastie si ho dat nemozem lebo beriem taky liek na znizovanie prolaktinu (urobili mi hormonalny profil a zistili ze ho mamm mierne zvyseny - vraj to byva zo stresu alebo nespavosti a tak) no a ten liek sa bije s mnohymi dalsimi.. a vo vedlajsich ucinkoch su take uzasne veci ako "akutna psychoza" atd.. dokonca pisu ze si maju davat pozor pacienti s psych. ochoreniami..no tak si viete predstavit ako som panikovala ked som ten liek brala prve dni :D kazdy den som sa zaprisahavala ze si ho uz nedam, no a tak som si zvykla za par dni a nic mi nerobi :) tak teraz sedim za pocitacom a povedala som si ze si spravim taky postelovy vecer, zoberiem si comp do postele a budem oddychovat :) citala som vas tak zbezne dozadu, tak zhruba viem ako sa mate, sunnie takto oneskorene blahozelam a zelam vela trpezlivosti a radosti :)

Kachita

Tak potom napis, co ti povedala psychiatricka, veru nemala by si mat kazdy den nieco, len tak raz za cas. Ja tiez rozmyslam, ze zavolam tej mojej. Sice taketo konzultacie na dialku nie su najlepsou alternativou ale aj tak budem rada, ked sa vyjadri k mojim otazkam.
Tak sa drzte vsetci.
A Tatianka, este ti napisem mailik. Tolko slubujem, nos mi narastie ako Pinocchiovi :)))))

tati

a ja som dnes cely den rozmyslala,kedy preboha som tu na tomto fore oznamila,ze idem varit sparglu:-)a to patrilo tebe tani...v maji idem domov a v juni na tyzden s priatelom do monaca.ale uz som spat pribrala vsetko co som predtym vdaka uzkosti schudla,takze ak ma to znova schyti,mam z coho zhadzovat:-)tesim sa na tvoj email!