Úzkosť

katkaxxx

Zzuzzana - ja mam skusenosti s liecbou len pomocou terapie. Absolvovala som kognitivno-behavioralnu a pravdepodobne skusim este psychoanalyzu. Parkrat v zivote som si dala neurol 0.25, ale to nebolo nic.. absolutne ziaden ucinok, rovno som sa aj na to vykaslala. okrem toho som skusala len nejake prirodne bylinkove veci ako napr persen, alebo este magnezium si davam... ale AD som nebrala nikdy. myslim si vsak ze ide aj o zavaznost stavu.. mne bolo podla testov povedane ze mam lahsiu formu uzkosti (co sa mi v tej dobe ale fakt ze nezdalo, lebo to bolo sakra tazke obdobie) tak mi terapeut ani lieky nedaval a isli sme na to len s pomocou terapie. su vsak aj taky psychiatri, ktori ti hned po prvom buseni srdca ci problemom s dychanim predpisu kilo liekov - to bola tiez moja prva skusenost - jedine co mi vtedy psychiater povedal ze ked chcem tak mi da lieky. a ani slovo o terapii, proste nic. tak som potom na vlastnu past patrala po inych moznostiach a dostala som sa k terapii a som spokojna. nie som uplne zdrava a mozno ani uplne nikdy nebudem, ale je to neporovnatelne oproti zaciatku, pretoze s tym ako sa citim teraz sa da zit. a tiez viem ze ked sa v cloveku roky hromadia veci tak nemoze cakat ze odidu za rok prec. su to roky prace s myslienkami a pocitmi. drzim palce :)

Katka30

ahojte vsetci....uz som tu nebola hadam aj dva mesiace......stale na liekoch a stav kolisavy, sama od seba som vysadila nocny xanax a rispen, pretoze som spala uz niekedy aj 14 hodin, strasne ma tie lieky unavuju a som malatna. ale co vy sa ako vsetci mate? Urcite je tu vela novych ludi, chcem vam len povedat, ze myslim, ze som lieky dostala v pravej chvili, inak by som tu uz nebola. Casto na to myslim, to sa neda opisat a stale mam pocit, ze kazdu chvilu to zase na mna pride. Keby sa mi chcelo aspon dobre si poplakat, to uz hadam nebolo aj rok, som ako utiahnuty pes v bude a caka co mu kto hodi:-)))) ale uz asi trepem:-)))

Roman72

zdravim vsetkych, mate prosim niekto skusenosti s rivotrilom alebo xanaxom ? skusal som xanax najmensiu davku (hlavne na moju vahu) 0.25 1 az 2x denne, ale uz po cca 2 tyzdnoch som si ich vysadil, a zdalo sa mi, proste pocity na zufanie - na odpadnutie, silne potenie, hyperventilacia.
bol som uz na tom celkom v pohode, ale posledne dni som bol na urgentke 2x.
nie som velmi za lieky, ale niekedy proste su potrebne. darmo v hlave nechcem mysliet, tie pocity pridu a uz len predychavam. uz to mam 4 mesiace. tiez uvazujem o hypnoze, ma s tym niekto skusenosti ? zopar ludi z tohto oboru poznam, ale trosku sa toho obavam.

katkaxxx

caute baby, som rada ze vam tie materialy padli vhod :) ja sa kurirujem cely den som oddychovala, teplota klesla ale pre zmenu sa pridava kasel a nadcha :( proste chripka ako ma byt :(( dobru noc

Kachita

No dnes rano som zacala s peknou uzkostou, pustila som si hudbu, piesne ma vzdy vedia naladit na zivot, nie na trapenie :) A potom som sa sla naobedovat a zabudla som na uzkosti. Nie je dobre byt casto sama :)

tatiana26

Katkaxxx tie materiálny KBT sú maximálne perfektné... uf, to mi fest pomôže aj v práci, ďakujem cicuška... KACHITA tak Chudíka už máte všetci, Katka sem dala link, šikulka je to :)

Kachita

No ja napodobne som velmi ale velmi narocna voci sebe. Mam pocit, ze lasku si musim zasluzit a ked sa mi jej aj dostane, tak mam pocit, ze ju musim mnohonasobne vratit. Netusila som, ze tieto veci nam skodia. Vdaka za info.
Aspon viem, s cim pracovat.

zzuzzana

Tati super, dufam ze sa ti bude darit aj nadalej. Ja prave cakam na terapeuta tu to trva straassne dlho..Ale lieky brat nebudem tak som bola zvedava ci ma niekto skusenosti s liecbou len pomocou terapie.Dakujem za odpoved :)

katkaxxx

tati asi si si ma pomylila - ja som nedavala link na praska.. to asi niekto iny. a tych narokov na seba sa treba zbavit, ja s nimi este tiez bojujem ale po terapii je to omnoho lepsie :) dakujem ti, dobru noc :)