Úzkosť

tobi

ahojky zuzu 12, podla mna by si mala zajst za psychologom alebo psychiatrom...moze to byt z uzkosti alebo PP...ja som si tiez niekedy davno, ked som nevedela co mi je..myslela ze je to z chrbtice...pa, kata

zuzu12

Ahojte chcem sa aj ja opýtať, cez 2 mesiace pociťujem divné stavy... búšenie srdca,alebo ako keby mi nepravidelne bilo, mám závraty,potia sa mi ruky, som nesústredená.. minule som šla do Tesca, začala sa mi točiť hlava, zle sa mi dýchalo.. toto sa mi stalo asi 3x odvtedy mám strach ísť do hypermarketov... Neviem na koho sa mám obrátiť, bola som aj u svojej obvodnej lekárky.. tá sa však domnieva že to mám z krčnej chrbtice... Mám navštíviť psychológa??? alebo psychiatra??? Zuzu

tobi

ahojky, zzuzzana tie priznaky co si popisala mavam aj ja, a co mi prekaza najviac to palenie na hrudi a plytke dychanie...mimochodom to dychanie mam hoc kedy, asi ak pride uzkost...teda ak sa mi uz tazsie dycha viem, ze je to uzkost, citim taky zvlastny pocit na hrudi akoby ma nieco dusilo...ale tiez sa uz snazim si dat len magnezim ked to prichadza, lebo niekedy som hned siahala po frontine, ze si dam skor ako pride atak...a zzuzzi, tiez som mala stale pri atakoch busenie srdca, ale teraz je to ako kedy, raz tak raz tak, sa to meni...papa, kata

zzuzzana

No ja som prvy mesiac ked som este myslela ze to je nieco fyzicke pregooglovala vsetko a vsetko na mna sedelo.Uz to teraz nerobim lebo viem ze sa len viac vystresujem :)
Suhlasim s Tome netreba sa kontrolovat a proste si to nevsimat, aspon u mna to funguje najlepsie. Ked si to nevsimam a zacnem nieco robit tak to prejde.

TOME

to striedanie priznakov je aj u mna... teraz mam napr ten ´´knedlik v krku´´ :) ...Nejak som si uz na to vsetko vykol a uz ma to nerozhadze.. netreba priznaky sledovat.. lebo si ich privolate.. napr... Busenie srdca.... ´´aha , uz je to tu zas ´´.. pride nervozita a namiesto toho aby busenie ustalo samo sa vyplasite ... treba to brat trosku s kludom.. a hlavne ... NEKONTROLOVAT SA :)

zzuzzana

fida no u mna sa to strieda, ked si zvyknem na jeden priznak pride druhy a vystrasi ma...no hlavne mam akoby plytke dychanie, takze sa snazim dychat viac a potom mi je este horsie :) zavraty, zimnica, niekedy trpnutie ruk, tlak/bolest/palenie na hrudi, a najviac mam problem s pocitom niecoho ako knedlika v hrdle, a celkovo bolest krku..doktorka mi povedala ze to je vsetko z tej uzkosti.Ale ja mam skoro stale len jeden z tych priznakov nie vsetky naraz.. A strieda sa to asi tak ze niekedy mam v kuse len problem s dychanim a stale nieco citim v krku a potom to prejde a citim sa zase na odpadnutie par dni a tak podobne.

fida

aha..a aké máš teda fyzické príznaky??? to asi nikto s úzkosťou nemá problém so srdcom..len ja:-(( bože, nech už sme všetci fit

zzuzzana

Tome to su magneziove tabletky a jedna ma 1000mg..a ma sa to brat raz denne, tak snad to je ok :) Tu sumive magnezium kupit nemozem to predavaju len v tabletkach.

Fida no neviem raz dobre raz zle, ale mne to zacalo asi v januari, brala som asi 2 tyzdne xanax na vecer ale to mi vobec nepomahalo akurat som potom spala dlho tak som to prestala brat lebo ja mam v pohode spanok aj bez tabletiek. Idem na terapiu skoro a tabletky sa brat nechystam zatial.So srdcom problemy nemam, nemam ani busenia srdca. Mala som uplne na zaciatku asi 3 krat ked som mala panicky atak ale odvtedy to nemam akurat uzkost a ine fyzicke priznaky.

TOME

az 1000mg ??? neni to nejak vela? Niekde som cital ze clovek by mal denne prijat okolo 300mg magnezia v strave... Ja som zo zaciatku tiez bral asi 3x denne sumive ale to bolo dokopy 750mg ... a ked som bral viac prehanalo ma z toho...