Úzkosť

Kachita

Ahojte :)
No vsetci sme na tom asi rovnako, ale najvacsia zahada je, ako si kazdy v casoch ataku mysli, ze je sam jediny s takou chorobou, ze urcite zosalie a podobne. Ja sama som dnes v lese na prechadzke lesom nieco podobne zazila. Mne casto atak udiera....hm, vlastne mne udiera vsade. Raz tam ci onam. A dnes si vybral zivanie. Strasne zacnem zivat, neviem poriadne dychat hlboko a stale zivam, a nevladzem, len by som spala a mam pocit, ze sa mi istotne zastavi srdce, nevladzem ani vetu povedat. A pri tomto vsetkom som schopna viest ako taky rozhovor a nikto si to ani nevsimne :)
Ale tiez casto mavam navaly tepla, alebo lahke nohy, proste mam pocit ze vzlietnem a je to take silne, ze priam tomu verim a je to take divne. Velmi divne.
A vsetko cudne a alarmujuce co sa mi deje, je dosledkom PP a nechapem, ako stale jej viem naletiet. No chce to trening. Ale tazko sa tvarit ze sa nic nedeje a rozumom, mozgom to zvladat ked je to prave mozog, co ma poruchu :))))
Ale u mna je najzaujimavejsie, ze ked mam atak, som si ista ze som jedina a ze mi niet pomoci. Ach jaj :))))))

Inari

hej tobi, na wcko beham skoro pokazdom prehltnuti sliny :)), ale vazne, aj to je priznak, viem, ale je to aj tym ze ked som brala tabletky, chcela som vela pit nech sa nejak precistim takze pijem a pijem a beham a beham :) a ked na mna prichadzali mdloby a bolesti hlavy, vzdy pomohol pohar dva studenej vody, akoby ma to prebralo a vratilo spat

tobi

ano inari, tu slabost v nohach mam aj ja pri ataku a chodim aj vela curat)))zvlastne, kolko priznakov ma ta mrcha...

tobi

jaaaj ale so rada, ze som asi pred 4-5nasla tuto temu a konecne po 9 rokoch sa dozvedela co so mnou vlastne je)))lebo dovtedy som si myslela,ze som vazne chora, lebo naokolo kamosky boli zdrave v pohode a myslela som, ze som sama s takym problemom...mam vas vsetky rada, cmuuuuk

Inari

no presne aj mne uz bolo tolkokrat najhorsie a vzdy to nakoniec dopadlo chvalabohu dobre ze sa snazim pokial je to mozne ignorovat ked to na mna ide..hovorim si ze nojasne zas, nic sa nedeje..niekedy to zaberie, niekedy sa sama zacnem nabalovat myslienkami az sa akosi zacyklim a je zle..slabost do noh, neviem ci to mate aj vy ale akoby v oblasti panvy ..neviem presne popisat mam strasny pocit slabosti a prejde to do noh..a ked sa vylakam a rychlo postavim ze si pobezim po vodu abo na wcko podlamuju sa mi kolena a od kolien dole mam strasne slabe nohy..no, aj take mam :) a hej aj ja som sa docitala ze my tymto postihnuti mame casto priznaky psychickych chorob, ale to je vsetko len o panike a uzkosti, tak si to vzdy pripomeniem ked myslim ze prave zosalievam:) a fakt pomoze ked sa rychlo niecim zamestnate. ked sedim v robote a nieco v tichosti robim, staci mala myslienka a som v tom, no tiez staci ze niekto ku mne pride a zacne sa nieco riesit a ani neviem ako a zlo je fuc :)
zvladneme to, nesmieme sa pozorovat, uz vieme co to je, co vsetko sa moze stat, ze to vzdy nejako ustojime, bude lepsie, verim tomu :)

sunnie

ale dost bolo cierneho humoru, ja uz tu pomaly klimbam nad klavesnicou takze vam prajem kludnu noc a sladke snicky, papa

sunnie

tobi dakujem, este raz aj ostatnym.
ano, neprijemne su hlavne tie hnusne pocity - u mna je to najcastejsie unava/otapenost, vnutorne napätie, derealizacia + pocit na vracanie. aspon ze nemam strach z obchodov, lietania, ludi a tak. ale uprimne trosku sa bojim toho ked budem s malym potom sama doma ako to budem zvladat.

tobi

ale ked sa v pohode byt niekedy neda.. vsak...?sunnie ale u mna to bolo aj tak,ze som mala poporodnu depku, ale som nikam nesla a snazila som sa ju prekonat sama...(((a pritom som ani nevedela vtedy co je PP a uzkost a ze tie stavy mam s toho..proste som si myslela aha tak zasa na mna prisli tie stavy a bala som sa ich, lebo som nevedela co to je...a to busenie srdca som mala aj na zaciatku tehotenstva, lebo to bolo zrazu nieco nove, a mala som pocit,ze som chora a nie tehotna, proste som nevedela co to bude ako to bude, aj ked nunko som hroozne chcela a tesila sa))))no a prisiel atak- co som vtedy o nom fakt ani tusenia nemala, tak som sa zlakla viac koli babu a mala som taky atacisko,ze ma odviezli do nemocnice, a si ma tam nechali, lebo com mala to hrozne busenie a vyssi tlak arychle pulzy...

zzuzzana

To akoby zvieranie hlavy a divne tlaky poznam aj ja, myslela som si ze som jedina :D
Ale ked tak nad tym rozmyslam tak pre mna najhorsie niesu ani tie fyzicke priznaky lebo uz viem ze sa mi nic nestane, lebo hlava sa mi tocila stokrat predtym a nikdy som neodpadla, hrudnik mi stokrat zvieralo a nikdy som sa nezadusila..mne najviac vadi ta derealizacia, lebo vtedy mam strach ze zosaliem a co potom :) Ale googlovala som si to a vraj tp patri k uzkosti a zosaliet sa z toho neda tak som spokojnejsia :)
Tobi mne to niekedy trva aj cele dni ale pomaha ked robim nejaku cinnost, napr beh alebo joga.