Úzkosť

Inari

dakujem zzuzzana, trocha je lepsie, uz som doma, len mi je z toho nanic..ja sa vtedy naozaj citim ako pomatena, chodim po izbe a opakujem ako sa strasne bojim.. brala som citalopram, nebolo mi z neho dobre, mam v sufliku :) sertraline, uz som to tu asi aj spominala, ale nechcem zas zazivat co predtym, aj ked viem ze tieto mozu zabrat..neviem co mam robit..keby som mala nieco na ukludnenie, ako niektori z vas pisu, presne v takychto pripadoch ked je naozaj zle, ale nic take nemam, GP mi predpisal take ktore maju upravit cirkulaciu a srdecny rytmus ak som spravne pochopila (ze to beru aj hudobnici napr. pred vystupenim ak mavaju velku tremu- su to beta blokatory) no to sa mi nezda velmi vhodne pre mna..tak len magnezko

zzuzzana

AlexFizz Ja som strasnas viem ze by sa nemalo fajcit ani pit kava ale ja s tym vobec neviem prestat. Vtedy ked sa citim fakt zle fajcim najviac

zzuzzana

Inari je mi luto, ze si mala taku tazku noc a den..Dufam ze sa uz citis lepsie? Ja sa tiez neíekedy citim ze urcite zosaliem a odezu ma na psychiatriu, ale to je len prejav uzkosti. Nezblaznis sa neboj :) Beries nejake lieky alebo chodis na terapiu?
Dufam sa ti uz je fakt lepsie.

AlexFizz

A ozaj, nerobilo mi dobre, ked som bola velmi hladna. Ale ani prilis najedena. Aj toto treba udrziavat ,,tak akurat", aby sa organizmus nevycerpal hladom a clovek sa nezacal cely triast. Moze sa zlaknut a to uzkosti neprospieva!

AlexFizz

Ahojte, pri uzkosti je dobre brat magnezium (ake davky, poradte sa asi v lekarni, ale vyssie), nemala by sa pit kava a fajcit by sa tiez nemalo, lebo to ovplyvnuje kardiovaskularny system a to nerobi dobre. Dalej je fajn si zistit, ci netrpite nedostatkom B vitaminu. Treba sa udrziavat v pokoji a harmonii, zlepsit si kondiciu jemnym cvicenim.
V case uzkostnych stavov som prestala pozerat napr. horory a podobne nasilne fimly, zhorsovali mi stav. Skor som sa snazila absorbovat co najviac prijemnych podnetov, ktore mi sposobovali pocit radosti alebo mi udrziavali naladu.
No pomohli mi lieky, Cipralex, antidepresivum, jemne. Nemam ani vedlajsie ucinky.

Inari

Ahojky, dnes sa citim zas strasne zle. Vcera som sa cele poobedie snazila dat dokopy. Konecne som vecer zaspala a stala sa uplne hlupa vec-prebrala som sa na pocit ze niekto vedla mna stoji a strasne som zakricala..bol to moj priatel, prisiel z poobednej. Normalne by som sa zasmiala ale mna zacali palit ruky a chrbat a dostala som atak. Asi spojeny so vsetkym s cim som sa snazila vysporiadat cez den. Cela som sa triasla, plakala, natahovalo ma..a dokola som opakovala ze sa bojim, ze som asi zosalela..neviem ci to je uzkost, co to vlastne je, ked si na to pomyslim je mi strasne..nevedel chudak co ma so mnou robit lebo som ho obvinovala zo vsetkeho co sa mi stalo..tak ho lubim a napriek tomu mam pocit ze najhorsie stavy dostanem ked ma nahneva..a pomaly vytaca kazda hlupost..isli sme sa nakoniec o pol druhej v noci prejst a nejako som sa upokojila..v noci som moc nenaspala, kazdu hodinu som bola hore zato sa mi snivalo kopec velmi zivych snov a rano som sa zobudila so zalud. nervozitou, cela stuhnuta a hned som bezala vracat..je mi nanic, v praci som vsetko nejako ustala, zato taraz sa citim akoby ma presiel vlak..bolest hlavy, tuhy krk, strasne pocity pri pomysleni co sa v noci so mnou dialo..a neviem sa zbavit myslienok ze ma odvezu na psychiatriu..strasne sa bojim..najhorsie je ze aj priatelovi prislo rano zle, este to mi chyba aby sme sa obaja navzajom dotoho dostavali..je mi to velmi luto :(

monika99

Ahojte,tak som sem nakukla....Bola som par dni dozadu na ocnom vysetrení a co sa mi stalo? Uzkost jak hrom ked mi pani doktorka zasvietila takym ostrym svetlom do oka,hovori sa ze uzkost vyvolava ostre svetlo a mne sa to stalo....ja som uz uzkost nemala a uz neberiem ziadne lieky a ani tento krat som si nic este zatial nedala....uvidime,snad to opat pominie.....

zzuzzana

To vyzera tak ze vsetci viete z coho tie uzkosti prisli..ja neviem :( u mna to prislo bum a bez nejakeho dovod, bez stresov a problemov predtym..
pomohla vam terapia zistit priciny? lebo mne s blizi termin a neviem o com tam mam rozprtavat okrem toho ze nemozem dychat a ta :!)

sunnie

btw. niekedy tak rozmyslam ze ako zvladali uzkosti a depresie ludia povedzme pred 100 rokmi ked sa o tom poriadne ani nevedelo a neboli ani ziadne lieky. druha vec je ze ich mozno nemali z coho mat...ktovie.

sunnie

aj ja som studovala vo W a popri tom aj pracovala, bolo to fakt perne. odvtedy nezvladam cestovanie busom :) vlastne tam ma zacali chytat prve paniky, plus ostatne problemy do toho.