Úzkosť

Mattoo

Ahojte. Uz asi 5mesiacov trpim derealizaciou mam pocit, ze vsetko sa mi iba zda. Tento pocit mam nonstop. Mam 17r. a ked si predstavim, ze mi to ma trvat cely zivot tak mi je z toho zle. Uz vazne neviem co mam urobit aby som mal akotake zlepsenie. Dakujem Vam za rady.

Kachita

Tatianka, ja som vo sne skoro cely den, malokedy mam pocit, ze vnimam realitu normalne, stale akoby som sa na svet pozerala spoza skla a ked mam dobre hodiny a vnimam svet ako ked som este bola mala, teda vsetko normalne, je to taka radost :) Ale stale stale mam derealizacie. Najmenej to vnimam doma, alebo v priestore uzavretom ako dom. Akonahle idem po ulici je to tazsie, tazko sa mi vnima ulica a musim sa namahat aby som si vsimla auto a aby som si uvedomila ze to auto, co ide proti mne, ide proti mne naozaj a ze to nie je iba taky film. A velmi ma deti predstava mat deti v tychto stavoch. hoci, viem uz aj v pohode soferovat. Aj v tychto stavoch.
A to zivanie, ked tak v excesoch zivam, to je znak uzkosti?????
To vaaaaazne???
Lebo to je pre mna strasne cosi, mam pocit ze dycham moc a moc a nic. Len zivam a nie som schopna pohybu, akoby mi srdce kolabovalo.

Inari

moze to suvisiet s tlakom..moozno

inak niekedy mam pocit ze cokolvek kdekolvek ma pichne to mozem zvalit na tu mrchu..ze tak si zvyknem na rozne prejavy ze ked naozaj nieco vazne pride budem to uspesne ignorovat

tatiana26

Neostré videnie, problém so zaostrením, niekedy sa mi ani čítať nedá, pocit, že sa mi akokoby idú skrížiť oči... to všetko mávam... to pichanie nie, ale určite to s tým súvisí, lebo psychika proste nabúra celý systém tela :) taká je to šikulka...

Inari

zzuzzana v brightone a tak isto bola grilovacka, slnko a pohoda,az ku koncu sa to zacalo kaslat ale nastastie som to ustala a nic nikomu nepokazila :)

ako vo sne, to poznam, dnes som s tym vysla na priatela ze zas ta derealizacia a sa mi zacal smiat ze aa mame tu novy termin, vela citas na tom fore :))viem ze to musi zniet prenho prehnane, samej mi ten pojem pride dost psycho, tak vravim ze jednoducho som ako vo sne. a je jedno aky to ma nazov,je to tak.
mate to niekto tiez s tymi ocami, taka bolest podobna pichaniu niekde v pozadi a mam pocit ze nacas horsie vidim, tak zahmlene..tie priznaky sa menia po par dnoch, clovek si zvykne na jeden a pride dalsi :(