Úzkosť

madeleine

Som neskutocne vdacna za tuto stranku a tuto temu. Kym som "neprebrowsovala" a nezistila, ze "kamosku" menom uzkost ma X dalsich ludi, myslela som si, ze mi totalne preplo a ze som zrela do blazninca. 3 roky dozadu som bola nonstop vysmiata, nic som neriesila. Potom sa mi zacalo obdobie neustale zamyslania sa nad milion vecami, akoby vyssi level. Ked vidim kolki z vas tu prispievaju, napada ma, cim to je, ze si "nevieme dat sami sebe pokoj", preco nas prenasleduju nezmyslene myslienky, ktore sa nas drzia ako kliest a aj ked sa clovek snazi mysliet na ine, nie a nie sa ich zbavit? Moj najvacsi problem je ked sa nudim, nemam nic zmysluplne na robote, nieco co by ma pohltilo, aby som sa aspon na chvilu nezaoberala sama sebou. Je tu velmi prijemna atmosfera...vdaka vsetkym :)))) drzte sa.

misiak

zblaznit sa je siroky pojem a takpovediac nezmyselny :)
vies to nejak definovat?co je to zblaznenie?
ja sa napriklad obavam ze si ublizim a v poslednej dobe sa bojim ze ublizim tym ktorych milujem.
ale zblaznenie? ved clovek ked chce spravit nieco zle tak si to ani neuvedomi.
len my si vsetko uvedomujeme a myslime ze sa stane to coho sa najviac bojime.
to je cele.nieje sa coho obavat lebo sa to nikdy nestane.su to len nase myslienky ktore stale sledujeme.
kazdy clovek ich ma,len to tak neberie ako my co sme spoznali uzkost.
po case sa nahle zisti,ze do slaka sme taky isty :)

jankacik

ahojte

moje novinky...
asi tri styri dni som bola v pohode a zas to na mna vyrukovalo vsetko.j pravda,ze som po rozchode a zas v novom vztahu a podobne a este stale to nemam vsetko ujasnene ,ked vsetko je tak zlozite.
mali ste niekedy komplex vdaka uzkosti , ze si napriklad nebudete moct najst partnera ,ze to nebude vediet pochopit a bude vas povazovat za blazna???

inak uszkost nieje len strach zo smrti ale aj strach zo zblaznenia a to mam ja nikdy som nemala strach zo smrti iba z toho ze sa zcvoknem.

moje prejavy,ked je velmi zle tak nechutenstvo a az histeria zo strachu,pocit na vracanie,caste tocenie hlavy ,niekedy trasenie

takze tak uz to trva skoro 4 roky...

ako s tym fungujete vo vztahoch??

monika99

pokial sa necitis zdravotne zle a nemas ziadne ine priznaky len ten strach tak to je skor k psychologovi..
treba si kupit magnezko,mozem doporucit medunkovy caj ktory okrem ineho je dobry aj na plet,vyskusat po pripade guajacuran,novo passit-volne predajne v lekarni

monika99

tak to zrejme nebude uzkost v tvojom pripade skor pojde o fobiu alebo nieco take...
uzkost sa prejavuje hocikedy nezavisle od situacie ktoru prezivas..ano aj trasenie ruk k tomu patri,ale skor ide pocity odpadnutia,dusenia,strach zo smrti
beries nejake ad od lekara?? persen je volne dostupny

monika99

z coho konkretne prameni ten strach?? ja som sa jeden cas bala chodit sama von hoci len smeti vyniest lebo ma stale prenasledovala myslienka ze co ked odpadnem a to som este nikdy neodpadla,je to len v hlave....ale u teba moze ist aj o soc.fobiu alebo nieco podobne ake ine priznaky mavas???