Úzkosť

jujula

ahojte, velmi by som od vas potrebovala radu:( ak mozete, prosim poradte mi..
mam 18 a je to nieco vyse roka co zijem s priatelom sama v byte, sme na seba dost naviazani. teraz sa stalo to, ze moj priatel odisiel na tyzden a pol prec, do zahranicia a ja to velmi tazko znasam. cez den je to v poriadku, snazim sa byt medzi ludmi, ale najhorsie je to v noci. druhu noc som nedokazala zaspat, strasne sa mi rozbuchalo srdce, mala som akoby tie uzkostne stavy. potom som sa uplne rozplakala, ze co bude dalej, na to mi srdce busilo este viac a co je este horsie, zda sa mi, ze mi akoby preskakovalo, tak zvlastne davalo udery, akoby dvakrat dalo, potom raz nedalo. strasne som sa vylakala, uplne som si myslela, ze sa nedozijem rana. lenze z tych dvoch prebdenych noci ma hrooozne boli hlava, fakt silno a u mna je typicke to, ze ked nespim, mam hned nasledujuci den busenie srdca. uz som z toho uplne chora, strasne sa bojim, ze umriem a este ked som aj sama doma (mozno zbytocne panikarim, ale fakt mam strasny strach, ze to srdce tolko toho nezvladne a zradi). pocas dna sa snazim pit caje na upokojenie, aj pred spanim, na noc som si dala benosen, ale bol mi nanic, vobec nezabral. ja uz neviem co si dat, aby som utlmila to busenie kvoli ktoremu nemozem spat a aby som sa aspon raz poriadne vyspala, lebo som z toho uz uplne unavena:( prosim vas, poradte mi. dakujem mnohokrat!!!!!!

tati

jeeej tobi,ako sa mas?uz mas po tom 'vzrusujucm' zazitku s rektoskopiou ;-)ja este stale uzivam okoubaku a thuju.su to homeopatika a ako som uz spominala,odkedy som to zacala uzivat,citim sa neuveritelne dobre.neviem ti povedat,ci za zlepsenie skutocne vdacim len homeopatikam,mozno to suvisi aj s rocnym obdobim.vsimla som si,ze najneprijemnejsie stavy mam okolo vianoc a v zimnych mesiacoch.aj minuly rok v takomto case som na uzkost uplne 'zabudla'...takze uvidim....a co sa stalo s priatelom?nieco vazne alebo len take tie klasicke pletky?ja som sa s tym svojim skoro raz rozisla na ceste do monaka,lebo sme kvoli nemu zmeskali lietadlo,a to mi vzdy tvrdi aky je on spolahlivy :-)

katkaxxx

Ahoj serlift, nechce sa mi verit ze doktor by ti na zaklade bolesti hlavy povedal ze mas ocd.. musela si mat este nejake priznaky na zaklade ktorych to diagnostikoval. no a ten mechanizmus ze si niekde nieco precitas a zacnes sa bat ze sa to stane je typicky uzkostny model rozmyslania :D aj ja som taka, ze ked si nieco hrozne precitam tak si musim hned predstavit ze co ked by sa to stalo atd atd az sa v tom zacyklim :D treba sa to odnaucit, starosti bokom.. serlift su tu na zdravie.sk aj nejake fora pre ocd, len nevime ake maju navstevnosti, tu sa toho asi zomelie viac.. dobru noc vsetkym!

serlift

Budem iba rada ak tu naozaj niekto je s Ocd a podarilo sa mu dosiahnut uspesne zvladnutie tejto poruchy,nech mi da navod ako......Dakujem.
Inac sa mam ovela lepsie ako pred 2 mi rokmi,ale chcem to uplne vyhnat z hlavy.

serlift

Ahoj Katkaxxx.Tak mne to diagnostikoval moj psychiater asi pred 2mi rokmi.Vobec som nemala toto,isla som ku nemu s tym,ze mam stale bolesti hlavy a bola som uz z toho zufala,lebo vsetky ine vys.boli neg.Ja som sa fakt bala,ze mam daky nador alebo cosi.Potom mi povedal,ze mam ocd,dal mi do ruky brozuru,kde ked som si cestou domov precitala priznaky.......bola somsokovana.Najviac som sa,ale pozastavila nad tym,ze maju pocit niekomu nieco spravit a ci mi uveris ,alebo nie odvtedy mam tieto myslienky.Potom som sa vselico nacitala,aj zle a zacala som sa na seba prilis sustredit.Na svoje myslienky.Potom samozrejme,ze to pride.Niekedy lutujem,ze pred 2 rokmi som tam sla,mozno teraz by mi nic nebolo........ktovie.

tobi

ahooojte, ako sa mate? TATI moja, ako sa mi mas? TANI? ja sa mam vcelku fajn, teda dobre, az na par problemov s priatelom...ale co sa tyka PP a uzkosti som na tom ovela lepsie, aj ked sama s tobim som sa zatial vybrala do mesta sama asi 3 krat...ale aj na tom zapracujem...ataky ma obchadzaju, chvala bohu :o) TATI co je to ten okoubak a thuj ci ako?

tobi

Ahooooojte uz som tu hroozne dlho nebola...nieze by som na vas nemyslela, ale akosi som sa tu nedostala, je mi uz lepsie ovela lepsie :o) aj ked mam problem s priatelom...a vy ako? TATI moja, ako sa mas? a co je to ten okoubak a thuj ci ako ...? TANI ako?

zuzanka65

Na tom linku sú moje prípevky aj pod inou prezývkou, ale ak je tam dáka zuzka, tak to som ja, vtedy som ešte nevedela, ako sa prihlásiť a môj prvý príspevok je z 23.11.2007.