Úzkosť

tobi

...ahojte...tak a mne sa asi ta mrcha vracia :( booze bolo mi supeer uz asi dva mesiace som na tu mrchu ani nepomyslela...a ona sa ku mne zase nejako vkrada...nechapem, citila som sa fajn, stasna...spokojna...a..uz asi 3 noci zaradom som nemohla zaspat pre tazke dychanie...myslela som, ze je to od chrbtice...no, neviem :( som s toho na nervy, zufala...a mam strach, ze zase do toho spadnem...ako sa mate vy...?

zuzanka65

Táni, viem, že je to ťažké, ale zase si trochu vpredu, vieš už o tých liekoch, neboj sa zvládneš to, u teba to asi chce trochu viac času. Aj keď ťa nepoznám, len z toho čo viem o tebe, čo si tu písala, myslím, že tvoj organizmus už bol tak veľmi zaťažený aj inými chemikáliami(liekmi), nie len ADčkami, že sa nečudujem, že ti vyšli takéto výsledky. Zbav sa tých liekov(pod lekárskym dohľadom) a teš sa z každého nového dňa, len si tak ži a netráp sa. Aj toto, čo ti teraz píšem, je ťažké, sama to vždy nedokážem, ale pomáha to, veď čo iné nám otáva, ako žiť, kým sa dá a to čo najlepšie, ako vieme.

tatiana26

Ahoj Zuzka, pekné meno pre havku :) že pozdravujem dcéru :-)

Ja ti neviem Zuzka, ja to skúšam, hľadám tú prvotnú príčinu, ten spúšťač, ale nech robím čo robím, tak to nejako nejde u mňa... pokúsim sa to viac sledovať, lenže keď ja mám úzkosť takmer celý deň a blbé stavy niekoľkokrát do ´dňa, tak to asi nebude také reaktívne ako u teba... v minulosti by toho bolo hodne, asi sa s tým neviem vyrovnať...možno ani s niektorými vecami, ktoré sa teraz dejú...ani vyrovnať, ani ovplyvniť a to je ešte horšie...viem, môžem zmeniť svoj postoj k nim, ale ide mi to ťažko...ach...tie ádečká ma fakt jedujú...

Dnes som bola na biorezonancii, neviem, či vieš, to je taký prístoj, ktorý premerieva funkčnosť orgánov, mám rozhasený celý vegetatívny systém a okrem iného to vie premerať aj to, či sú lieky pre teba vhodné...zhodou okolností som mala ten ixel, ktorý teraz najnovšie beriem a vyšlo to hrozne zle...kázal mi ho hneď zahodiť, že mi riadne škodí...tak som si ani nedala večernú dávku...som z toho už zmätená zo všetkého

zuzanka65

Táni, ak chceš vidieť foto, nájdi si na azete Scarlet1404, má svoj fotoalbum, v ňom len jednu fotku z telefónu, zatiaľ viac nemáme.

zuzanka65

Táni,áno, už ju máme, Scarletku, to je výmysel mojej dcéry, aj mačke dala meno že Nina. No je to super, v noci som o štvrtej čistila kobrec, lebo naša yorkshirka nevydržala, alebo možno zmena prostredia jej narušila trávenie, ešte aj ráno ju prehnalo, a teraz som ju pre istotu zobrala na dlhú prechádzku, ani nepamätám, kedy som bola len tak na prechádzke hodinu. Behám s handrou celý deň, ešteže nie som v tomto začiatočník, inak by som už bola na nervy, lebo táto malá 1,5 kilová nezbedníčka nemá žiadne hygienické návyky. Ale nevadí, niečo z nej vychováme. Veď to poznáš, tá radosť za to stojí.
Táni, keď ti nie je dobre ani po AD, bude to zrejme niečo hlbšie v tebe, čo ťa stále trápi, že sa z toho nemôžeš dostať. Mne veľmi pomáha, keď sa mi priťaží, nájsť príčinu, uvedomiť si to a potom je to vždy ľahšie prekonať. Aj dnes mám za sebou jednu situáciu, ktorá vyvolala, i keď veľmi slabé fyzické príznaky, čo som mávala pri panickom ataku, tzv. hrču v krku. Vlastne to trvalo nie len dnes., ale asi dva dni dozadu a súvisáí to s tým psíkom. Moja mama, napriek tomu, že ja mám svoje roky, je aj dnes ku tomu čo robím, alebo poviem veľmi kritická. Tak podvedome som sa obávala jej reakcie na psa, že som mala úzkosť hneď, ako som ho kúpila. Lenže to je blbosť, aby som sa v mojom veku bála reakcie mamy, nie? Takéto traumy z detstva si nesieme v sebe niektorí po celý život, no keď viem o čo ide, tak mi je vždy lepšie.
Ide o to, že hoci mám dva dni stisnuté hrdlo, čo je u mňa prejav úzkosti, vždy to mám, keď si len na niečo nepríjemné spomeniem, nepanikárim, hľadám tú myšienku, čo to vyvolala, poviem si , áno to je ona, to je to, čo mi to vyvoláva,a potom to obyčajne samo prejde, ďalej sa tým nezaoberám. Skús aj ty pohľadať tie myšlienky, alebo veci z minulosti a vyrovnať sa s nimi. možno ti to pomôže. Nemusíš to tu ani písať, ak nechceš, len daj vedieť, či to u teba tiež zaberá, ak to skúsiš. Možno v tom je tvoj problém a zbytočne berieš ADčka, ktoré ti aj tak nezaberajú. Aj Tati pomohla hypnóza, odhalila veci možno hlboko ukryté, každému pomáha niečo iné, jednému hypnóza inému ozaj dobrý psychológ, mne pomáhajú knihy, veď som to tu už písala. Tánička, držím ti palce, aby si to všetko v pohode zvládla, keď myslíš, že skončiť s AD, tak skonči, ale len po porade s lekárom, lebo tie stavy pri vysadzovaní Ad sú ozaj hnusné.

jujula

inka, si zlata, ze sa pytas. ano, zo vcera na dnes sa mi podarilo pomerne lahko zaspat, pozerala som dlho TV a potom som si nechala rozsvietene, plus som si pred spanim dala jeden Benosen a cajik. tak snad to uz pojde k lepsiemu.

tatiana26

Zuzka tak už máte toho hava? Čo to je zač? Ako sa volá?
Viem, o čom hovoríš, lebo viem ako mne pomohol tento môj wilko... akurát sedí pri mne a vrtí chvostom :)
mňa na tom teší ten pocit zodpovednosti, že akokoľvek mi je na zdochnutie a cítim, že ledva prejdem okolo baráku, tak proste musím ísť, lebo ten havo je na mňa odkázaný a to ma nakopne...

Tak premýšľam, že sa idem zbavovať AD-čiek, lebo toho času beriem dvoje...jedny, ktoré sa mi doktorka bojí vysadiť a druhé, ktoré skúšame, či mi zaberú...ja myslím, že nezaberajú ani jedny...že to, že mi je lepšie sú len moje naučené reakcie a postoje...teda podotýkam, že lepšie tak cca o 15%...lebo fakt to nie je bohviečo

zuzanka65

Jujula, ja neviem, nie som odborník, ale môj názor je, že to treba začať riešiť čím skôr. Jasné, že lieky nie sú trvalé riešenie, veď hovorím, že len na začiatok. Nepoznám ťa, ale určite to zvládneš aj bez liekov, tú možnosť má každý, len sa tomu treba venovať, niečo si prečítať, rozmýšľať. Nemyslím si, že z toho vyrastieš, môže sa to zhoršovať, lebo napríklad ja som nikdy nemala z ničoho strach a stalo sa mi to v štyridsiatke.
No môžem sa mýliť, možno ti napíšu aj iní ľudia svoj názor, hlavne mladší a takí, čo tým prešli a sú už za tým.