Úzkosť

misiak

keituska no myslime na sex stale :)teda sudim podla seba :) ale aj lasku vieme obcas dat v podobe sexu :D
srandujem ved laska a sex idu k sebe.
ano zijem s manzelkou a aj preto som to vsetko zvladol.bez manzelky by to bolo tazke a velmi jej preto dakujem.
tak alkohol uvolni cloveka ale netreba to prehanat.
ked si das 2 pohariky vinka alebo par piv tak ti to neuskodi skor to cloveka uvolni.
len ja som to tento vykend troska prehnal.
vcera rano som bol po opici isiel som na 5 budvarikov potom som si dal s navstevou asi liter vinka a zakoncil som to 6 plznickami z borovickami a to uz nieje len poharik :D ale uz je lepsie :D
takze asi tak.
mna povzbudila a vyliecila aj robota.v robote sa citim dobre nemam cas mysliet na blbosti aj ked som prisiel o funkciu.hajzli ma zhodili :D
ale aspon plat mi nechali.
ako sa hovori kazdy je strojcom svojho stastia tak sa nebudeme trapit :)

Keituskaaaa

ALEX dakujem ti.. prosim ta ty mas kolko rokov?A byvas sama?Nemas nikoho?Obdivujem ta,ze to takto zvladas uz roky,mne praveze robi zle ked mam byt 8hodin v praci s niekym zatvorena,nedokazem robit na plny uvazok,esteze nemusim platit najom,za to dakujem...inak takto s ludmi v meste sa bavim normalne ked idem niekam si nakupit,ale nezvladam to pracovne...rada by som pracovala z domu,ale ako na to:(( ty nepracujes vobec?
MISIAK to naozaj kazdy muz mysli len na sex?A co laska?Co je to vlastne laska potom?Ja potrebujem len sem tam objat a povzbudit,citit,ze ten clovek je tam pre mna,ale som taka sama...ty s niekym zijes?Kolko rokov to uz takto zvladas?Pracujes?Ja radsej nepijem...naposledy sa mi tak zatocila hlava ze som odpadla na zem a odvtedy ani kvapku,len raz som mala 2drinky ale to boli pri mne 4kamarati a auto k dispozicii keby nahodou nieco...

misiak

ahoj mimka.
no beriem ho uz cez rok.vobec ma neobmadzuje aj ked mam povolenie ho hocikedy vysadit :D
je to bezpecny liek a nemam ziadne vedlajsie priznaky.
myslienky?myslis myslienky typu co ak?
uz to nejako neriesim :D
ale obcas pridu samozrejme ale uz ich nevnimam.
ak myslis tie obsesie ze co ak niekoho zabijem a tak tak to uz nastastie skoncilo.
akurat pred par dnami som mal horsie vecery co je paradox lebo vecer som sa zvykol citit dobre.
z nicoho nic som mal strach ale to po dlhej dobe a pokial sa budem zle citit raz za mesiac ako napr nedavno tak to beriem :D
cas robi divy :D

mimka_

ahoj mysiak.dlho si sa tu neukazal.aj ja som na seroxate a chcem sa spytat ako tebe zabral.mala som polku a teraz po pol roku tristvrte.s chodenim po vonku a po obchodom nemam próblem uz sa ani nepozorujem ani x-krat do dna tlak nemeram,neumieram,len ma nicia nacasy stale myslienky. jak si ty pisal ze si mal myslienky ohladom zeny a tak, tak ja ohladom malej no a take hluposti ako si na tom teraz a ako dlho si na liekoch

misiak

ahooj zuzanka.
dakujem pekne.uz je to nastastie lepsie uz zaludok aj papat pyta :)
dnes si urcite alkohol nedam :D ved sranda musi byt.
a ty sa pochval akoze sa mas?

zuzanka65

Ahoooj Misiak. Zdravim ta a prajem vsetko len to najlepsie. Je mi luto, ze sa citis zle, ale vsak to prejde. Narodeniny mas nastastie len raz za rok, tak si teraz daj trochu pohov od pijatiky a bude... Inak, gratulujem, a drz sa.

misiak

alex a keituska nenechajte sa nicit vztahmi.
chlapi su svine a myslia len na sex (ani ja niesom iny :P)
mne je teraz zle ale ja pricinu viem .
od piatku som chlastal 2 dni v kuse :D
mal som totiz v piatok narodky a teraz trpim.
nevladzem vstat s postele a hryzu ma papierove psy :D tak to nazyvam.
alekto si zato moze? no predsa ja sam :D
aj som si zabudol dat tie 2 dni lieky.beriem seroxat a bojim sa ho vysadit :)
vsetko prejde dievcata len si toho nedavajte vela na plecia.a akoze nikoho nemate komu sa vyrozpravat?
ved naco je toto forum?
ked som sem zacal chodit pomohlo mi to vyrozpravat sa.
boli sme tu ako jedna rodina.doteraz som ostal v kontakte s ludmi odtialto.
takze tak.
nebojte sa nic.vsetko prejde viem to z vlastnej skusenosti.
obcas pridu aj horsie dni ale zaklad je ze tych lepsich dni bude viac :)

AlexFizz

Ahoj, Keituska,
no u mna je to tak, ze cca od 13-tich rokov som mala rozne uzkosti, v puberte to ale malo podobu socialnej fobie, uzkost a panicke stavy prisli az postupne po 20-tke, po 23-jke. Prvy predpanicky stav a skor take ,,somatizacne" stavy (cize uzkost sa mi prejavovala ako slabost, nevolnost) som zazila tiez ako odozvu na nepohodu vo vztahu, a najma na fakt, ze som bola s vtedajsim priatelom v zahranici, plne na nom zavisla financne, vobec si ma nevsimal, moje potreby etc. (take to predrozchodove ,,chcem sa s nou rozist, len neviem, ako" spravanie z jeho strany) - tam som mala prvy predpanicky stav. Potom porozchodove, to som mala tiez. Ale vyrazne symptomy mam az posledny rok-dva. Vyrazne symptomy uzkosti. Ako som pisala, resp. pytala sa nizsie, tam aj svoje symptomy priblizujem, najtazsie su u mna az take derealizacne stavy, ked mam strach a pocitujem vyraznu osamelost, vtedy to ma nadych paniky z osamelosti, z opustenosti, ale aj z bezmocnosti.
Co sa tyka liecby, chodievala som k psychologovi este asi, ked som mala 21 (vtedy som to nazyvala nizke sebavedomie, lebo som sa kvoli socialnej fobii nevedela uvolnit medzi ludmi etc.), neskor som sla k inej psychologicke uz s uzkostou, aj ked stale som mala dojem, ze ide o socialne ladenu uzkost. Po uzkostnom ataku pri jednej prezentacii v skole som zasla za psychiatrickou a ta mi diagnostikovala nielen SF, ale aj generalizovanu uzkostnu poruchu. No:) (paradny profil inak mam :D) -- ako vidis, snazim sa z toho celeho si utahovat trosku, pomaha mi humor. Okrem toho, pomahala mi aj terapia, ale tak dostala som sa do bodu, ze konat, nie chodit na rozhovory, plus uzivala som aj liek - Cipralex, ale ten som tiez teraz vo februari vysadila - inak bol fajn. Co sa tyka pohladov na cloveka u lekarov, nemam zle skusenosti, a ked, tak voped pocitam s pripadnymi rozpakmi na strane personalu :) - ale neboj, oni su zvyknuti na rozne problemy tohto typu a nie vsetko je hned hlboka patologia! U mna napr. ide o reaktivne stavy - cize uzkost stupa za istych okolnosti (teraz nezamestnanost a pocitovana osamelost; mam uzky socialny okruh, ale neznamena to, ze mam dostatok spolocnosti pri mojich nezamestnanych dnoch a podobne).
Takze ak sa da, skus sa nechat odporucit k lekarovi, porozpravate sa, uvidis, ako to budes vnimat; pripadne mozes ist aj za inym lekarom (v ramci moznosti, vlastne, neviem,ako to tam mate, ja som z BA, viem, ze tu je to volnejsie). Co sa tyka byvaleho, skus si najst sposob dopravy,ktory by bol nezavisly od jeho pritomnosti (medzimestske spojenie, ak sa da). Pocit nezavislosti od osoby, ktora nie je prave prijemna, moze pomoct. Drz sa!

Keituskaaaa

Ahoj Alex.Uz som zvazovala navstevu psychologicky ale u nas v meste nie je,je asi 25km odtialto a sama sa bojim autobusom,a moj byvaly neviem ci by ma vozil :( najskor ale musim mat listok od obvodnej k psychiatricke lebo ta u nas je a ta by ma odporucila... ale stale to odkladam,mam strach,... aj minule ked som bola tak sestricka sa na mna tak divne pozrela,ako keby som bola blazon ked mi doktorka predpisovala elenium(taky slabsi odvar proti uzkostiam) u teba to ako bolo?Odkial si prosim ta?Kolko rokov uz s touto pliagou bojujes?Prisaham,radsej by som mala fyzicku chorobu ako toto,je to prekliatie,peklo na zemi...

AlexFizz

Keituskaaaa, ahoj! Tvoj príspevok - tvoje prežívanie je mi veľmi blízke! Mám rovnako úzkosti, a tiež sa mi vracajú také predpanické stavy (takže ja osobne opäť lexauríny situačne), a tiež zo samoty a z pocitu (hm, alebo skôr z faktu..), že nemám nikoho, s kým by som mohla skutočne hovoriť. Máš to veľmi ťažké, ešte aj tá situácia s bývalým, ale nenechaj sa zlomiť niekým takým; prepána, také necitlivé a hrubé správanie (že si trápna) je absolútne neadekvátne. Zvažuješ návštevu terapeuta? Minimálne kvôli určitej podpore a vyrozprávaniu sa by bolo fajn za niekým zaskočiť (teda, toto mám z vlastnej skúsenosti, ja som to tak riešila svojho času, mám dobrú skúsenosť s týmto typom riešenia problému úzkosti).