aký šport pre dieťa?

Príspevok v téme: aký šport pre dieťa?
mama2006

Rada by som sa informovala na športy pre deti. Môj syn má 5 rokov a od septembra chodí na karate. Celkom mu to ide až na to, že keď dorobí čo má už sa krúti a venuje sa úplne niečomu inému. Jeden jediný zo všetkých sa tam vykrúca a keď majú sedieť in si síce sadne, a vydrži sedieť asi 10 sekúsnd. Čo by ste navrhovali, nechať mu karate alebo ho dať na niečo iné? Je dosť živý.
Ďakujem

gabona1

Šport pre dieťa treba zvážiť podľa jeho predpokladov, či je dieťa rýchle, obratné, štíhle, silnejšie. Či má vytrvalosť...atď. Ja mám troch synov, jeden je futbalista, druhý tanečník a tretí je ešte predškolák, je trošku silnejší, rád papá, atlét z neho nikdy nebude. Preto sme volili momentálne plávanie a vodné pólo. A to ho aj baví...

kometajana

tiež máme syna, ktorého je veľmi tažké udržať 5minút na jednom mieste, takže to poznám. My máme domček, tak sme mu na záhrade spravili také menšie domáce ihrisko, kde má basketbalový koš, trampolínu a futbalovú bránku :D niekedy sa tam zabáva aj pol dňa :)

Jaja15

Asi akýkoľvek šport...kludne ho nechaj aj na tom karate, ak to trénerovi nevadí...v prvom rade ho to musí baviť..synovi kamarátky pomohlo pri hyperaktivite plávanie...

lenana6

Tiež odporúčam trampolínu. Tam nechá dieťa (aj keď sa to nezdá) strašne veľa energie a z vlastnej skúsenosti možem povedať, že to je zábava, ktorá dieťa neomrzí ani po rokoch

spinka

"Jeden jediný zo všetkých sa tam vykrúca a keď majú sedieť in si síce sadne, a vydrži sedieť asi 10 sekúsnd"

Ja by som navrhovala disciplinu :-))

Inak to, aky sport, musis vediet ty... Ake mas moznosti okolo seba a co ho bavi... to iste aj doma pozorujes s cim sa raz hra a co by sa mu hodilo...Daj ho na tanec, ak nevie obsediet, navyse ako tanecnik bude neskor magnet pre zeny :-))

gabrielmar

na basketbal, ja som kupil pred dvomi rokmi synovi basketbalovy kôš, začalo ho to baviť a tento rok už chodí na basketbal, snad z neho niečo bude