aký šport pre dieťa?

Príspevok v téme: aký šport pre dieťa?
mama2006

Rada by som sa informovala na športy pre deti. Môj syn má 5 rokov a od septembra chodí na karate. Celkom mu to ide až na to, že keď dorobí čo má už sa krúti a venuje sa úplne niečomu inému. Jeden jediný zo všetkých sa tam vykrúca a keď majú sedieť in si síce sadne, a vydrži sedieť asi 10 sekúsnd. Čo by ste navrhovali, nechať mu karate alebo ho dať na niečo iné? Je dosť živý.
Ďakujem

olivka1987

Tak tam ale podľa mňa ani nemajú moc nejakú možnosť komunikovať, hlavne ak by ste zostali napríklad pri tom plávaní, keď tam budú nejaké hry tak to nemá inú možnosť len sa s ostatnými rozprávať a potom to už pôjde prirodzene uvidíš :)

Gaspura

My sme sa rozhodli tento rok pre plávanie. Máme doma dvoch školou povinných a šport ako taký ich moc nebaví tak sme premýšľali, že čo by ich mohlo baviť, hýbali by sa pritom a nemuseli sme ich do toho nútiť. Toto bola hneď prvá voľba lebo v lete ich nevieme z bazéna vytiahnuť a tiež sa im to viac ráta kedže v zime sa normálne nikam kúpať nechodíme. Dali sme ich do Three pools, neviem či to poznáš, oni sú v Bratislave takže by ti časom mohol možno chodiť na tréningy ak sám ak nie je vyslovene naučený na to, že ho všade vozíte. My už našich chalanov učíme aby boli v tomto trochu samostatný

simuira56

chce len sa nevie rozhodnut, ze kde by chcel ist :D kamaratov samozrejme ma ale je pravda, ze ma trosku problem s tym aby nadviazal kontakt. ale ked sa uz zacne s niekym rozpravat tak je to v poriadku len moc nevie nikdy ako zacat. to sa ale podla mna casom upravi a inak nejake problemy so spravanim nema. popremyslam ale teda o tom, ze by siel s nejakym kamaratom

Colorka

to podla mna nie je dobre, ze ti on sam povedal, ze nevie :/ to sa mi moc nepozdava. tiez by som sa asi bala, ze ked on sam nechce tak, ze ho to nebude vadit a nebude tam chciet chodit a podobne. nema problem sa skamaratit s detmi a tak?

violoncistka

a chce on ist na taky nejaky kruzok? vies aby ste ho nenutili do niecoho a potom vam tam nebude chciet chodit

Gugatakmer13

Ešte bedminton. Mám doma, neviem, koľko to stálo, a mama so mnou zvykne hrávať. A s loptou sa hráva so mnou. Podľa mňa bude mať akékoľve dieťa rado taký šport, ktorý s ním robia rodičia. S maminou a ockom sa chodíme von bicyklovať, na bicykli ideme k babke. Keď budem mať deti, budem sa s nimi veľa veľa hrať, skákať, hrať s loptou a naučím ich všetkým športom, čo sa len bude dať.

Gugatakmer13

Ešte 5 dní a oslávim 13. narodeniny. V škôlke som chodila na cvičenie na fit lopte. Potom som nechcela chodiť, lebo učiteľka stále telefonovala a nevenovala sa nám. V 1. ročníku sme mali krúžok ľudových hier v telocvični. Také kráľu, kráľu, daj vojačka a Ide pešek okolo. Pohyb a spev. Chodila som veľmi rada, ale to bolo pre malých. Naučila som sa korčuľovať na ľade. Problém je, že naši ma samu nepustia, a im sa nie vždy chce. V zime treba s prvákom chodiť čo najviac na klzisko. Naučiť ho lyžovať, chodiť sa s ním sánkovať. Mňa nemá kto naučiť lyžovať sa, a rada by som si niekedy v živote vyskúšala, aké to je.
Potom plávanie. Mali sme v škole raz do týždňa. Dá sa celý rok. Len otrava usušiť dlhé vlasy a párkrát som prechladla. Chlapci nemajú dlhé vlasy. K tomu potrebuje len plavky, plavecké okuliare, papuče a uterák. Ja mám taký uterák, na ktorom je moje meno a v lete veľa plávam. V zime radšej kvôli vlasom nie. Iba keď ideme niekam s rodičmi cez víkend. Pred 2 rokmi som bola s rodičmi na rekreácii a tam sa dali zapožičať kolieskové korčule. Zo začiatku ma museli trochu držať, ale čoskoro som išla už samostatne a veľmi rýchlo som sa všetko naučila. Potom mi kúpili na narodeniny kolieskové korčule, a v tomto som sa našla. Chodím každý druhý deň. A skoro každý deň na ihrisko s partiou hrať počítačovú hru v reáli. Tam sa robia rôzne úlohy a obsadzuje sa územie, lezie sa a behá. Jeden kamoš mi raz požičal skateboard, a skúsila som, celkom to išlo. Tak som si naštudovala na internete, aký si vybrať. A vyšlo mi, že pennyboard bude asi najlepší aj najlacnejší. Takže na šport pre chlapca treba tepláky, tričko, tenisky, korčule na ľad, plavky a plavecké okuliare, a všetko ostatné sa ukáže. Ešte keď máte dvor, tak trampolínu. Ja mám takú veľkú u babky, a zvyknem si skákať a robiť saltá, na hudbu si vymýšľať zostavy. A niekedy sa tam hrám s tamojšími kamarátkami. Ako jedináčkovi ma rodičia podporujú v tom, aby som si brala kamarátky domov. Možno zo začiatku prváčik vyskúša kadečo, kým sa nájde tak a v takom športe, aby bol šťastný. Teraz ja k športu potrebujem aj tablet. Stavili sme sa s dievčatami, ktorá z nás bude mať kocky na bruchu. Tak na tablete som si vyhľadala video s cvikmi a cvičím každý druhý deň. Robím to už od začiatku leta, a všimla som si, akoby sa mi tie kocky aj začali rysovať. Našťastie, ešte nemám menštruáciu, a preto nie je tak, že by mi bolo zle a nemohla by som to robiť.

domculcencul

Podľa mňa stojí za to aby ste sa šli spýtať. Nech si vyberie teda nejaké športy, ktoré by sa mu páčili najviac a nájdite či nerobia niekde nejaké ukážkové tréningy alebo čo :)

simuira56

tak akoze my ho nechceme nejako financne obmedzovat, samozrejme nie je nam jedno ked kupime nejake vybavenie, zaplatime treningy chcem aby tam vydrzal ale tiez ho nebudem teraz usmernovat nejakym smerom, na nieco co by ho mozno ani nebavilo len preto aby nas to vela nestalo. chceme aby sa niecomu tak aktivne venoval tak treba sa podla mna podla toho aj zariadit. praveze sme sa ho pytali a nevedel povedat. pytali sme sa ho na konkretne sporty ci ano nie a na vsetky povedal, ze by skusil ale neviem ci existuje taka moznost, ze by si siel len vykusat ci by ho to bavilo. este som rozmyslala ci by pomohlo keby s nim isiel nejaky kamarat, ze by nesiel medzi cudzie deti uplne sam, mal tam niekoho koho pozna. nechceme ho nutit vyslovene, chceme mu najst nieco co by ho fakt bavilo aby proste mal nejaky pohyb a sancu niekde vybit energiu