Chcem zomrieť

Príspevok v téme: Chcem zomrieť
Peťo333

Už dlhšie nad tým uvažujem, že si zoberiem život. Absolútne ma už nebaví, nič ma nezaujíma, nemám z neho žiadne potešenie a mám ho neskutočne plné zuby. Chcel som si ho vziať už pred troma rokmi, ale bohužiaľ som uveril rečiam iných, že všetko raz prejde, že sa to zlepší a bude lepšie. Ale, nestalo sa tak. Presťahoval som sa do iného mesta, kvôli práci s nádejou, že bude lepšie, ale zhoršilo sa to. Posledné týždne už nejem poriadne, spím málo, ťažko sa mi vstáva, neustále myslím na samovraždu. Som unavený z toho, že si nemôžem nájsť kúsok šťastia, pritom som nikdy nikomu neodmietol pomôcť, každý sa mohol na mňa spoľahnúť, ale keď ja som po niečom túžil, tak sa to nikdy nedalo. Nevidím zmysel života, nechápem na čo mám žiť, keď nič z toho, po čom túžim sa mi neplní. Mám toho dosť. Chcem zaspať a už nevstať. Už proste nevládzem . . .

Ejmii

aj mna totalne vsetko štve..co sa deje v tom svete. co sa deje so mnou atak.. Mam podobne pocity ako Peťo333 .. vlastne nie podobné ale rovnaké :(

aliz

Pozri, si teda vzdelaný muž, píšeš perfektne bez chýb, ale tie tvoje príspevky sú stále o tom istom. Trápia ťa aj problémy iných, napr. bratrancove. Tie tvoje problémy trápia niekoho z rodiny? Zveril si sa otcovi,bratrancovi či mame? Možno keby si stál ozaj na pokraji smrti, alebo by si sa dozvedel že si nevyliečiteľne chorý, tak sa zo svojej túžby zomrieť rýchlo zotavíš a budeš bojovať zubami nechtami o svoj život. Ale ty chceš iba diskutovať a písať o tom aké je to všetko zlé na tomto svete. Je to len v tvojej hlave. Ak ozaj máš myšlienky, ktorých sa nevieš zbaviť a ak aj príchod leta ti spôsobuje depresie, čo býva práve naopak, v lete sa ľudia viacej tešia zo života. Ale ak ozaj to vnímaš tak zle, tak si prípad pre psychiatra a nepíš dopredu že ti lieky nepomôžu. Píšeš že si sa presťahoval, že to nie je lepšie, pred sebou samým neutečieš nikde, ani na kraj sveta, musíš zmeniť len samého seba, svoje myslenie, pretože svoj život si každý musíme dožiť až do konca. Každý si občas kladie otázku, prečo sa vlastne narodil, keď má iba trápenie a problémy. Ale zdravého človeka to prejde hneď ako sa musí venovať skutočným problémom a riešiť ich. Takže menej rozmýšľaj a viacej sa pohybuj a choď do spoločnosti medzi ľudí.

m,mlk

Aj ja chcem zomrieť! Všetko ma tu už se*ie. Ako vidíš, nie si sám, je nás takých viac, čo ich život se*ie.

jeana

Ja si tiez myslim, ze hlavnym problemom je u teba LASKA. Mozno si sa prilis upol na to, ze si sam a ako jedine vychodisko zo svojej zufalej situacie vidis v tom, ze si niekoho najdes. Ale takto to bohuzial vacsinou nefunguje, vtedy nikoho nestretneme, lebo nam chyba potrebne vyzarovanie. Skus na tento problem na chvilu zabudnut, venuj sa inym veciam, napr. sportuj, cestuj, v niecom sa vzdelavaj. Mozno ti to pridu len take prazdne reci, ale je to naozaj tak, sama som to zazila a presne ta viem pochopit ako sa citis. Mas pocit, ze ti zivot unika pomedzi prsty a citis sa ako obet, ze ty si toto predsa nezasluzis. Takisto som bola na praskoch zo svojej samoty, az som to napokon vzdala a prestala to riesit. A zaujem zo strany okolia na seba nenechal dlho cakat. Najskor si musis vybudovat pozitivny vztah k sebe samemu, naucit sa mat sa rad takeho, aky si. Mozno by nebolo zle, na zaciatok si pomoct nejakymi liekmi a postupne zacat na sebe pracovat.

Peťo333

Ja na lásku už neverím, stále a stále som sa v nej sklamal a pritom sa považujem za človeka, ktorý ma dobré srdce. Ja som nikdy nebol pre ženy zaujímavý, neklamem sa a netvrdím si, že niekde tam vonku na mňa nejaká čaká, lebo to nie je pravda. Už ma nebaví byť za každým ten, koho pošle nejaká baba kade ľahšie, vonkoncom ma to nebaví zbaliť nejakú a otvoriť si srdce, lebo všetko, čo dostanem je, že je jej to ľúto a že dúfa, že sa z toho rýchlo dostanem.

Larin

No, ekonomický smer tiež nie je výhra. Ja v tomto obore končím onedlho a už teraz mám paniku, že čo so mnou bude, lebo ekonómov je ako maku. A keďže je väčšina z nich nepoužiteľných, tak si to zamestnávatelia myslia automaticky o všetkých, ktorí tento smer skončia.

Takže vidíš Peťo, v tomto máš šťastie. Je dosť možné, že o niekoľko mesiacov tu budem so žiaľom vypisovať, že si nedokážem nájsť prácu. Ale určite nič vopred nevešiam na klinec a nebudem si dopredu vravieť, že určite skončím ako nezamestnaná...

Alesana

Peťo333 - myslim si, ze tebe chyba jedna jedina vec - LASKA... precitala som si tvoje starsie prispevky, kde si uviedol, ze si mal o viacere kamaratky zaujem - ja ti poviem jednu jedinu vec k tomu: laska si ta dokaze najst aj sama... a to fakt nevravim zo srandy...
Pozri, ja som "nasla" spriaznenu dusu (vlastne to bola totalna nahoda) vtedy, ked som ju absolutne nehladala... a bolo to nieco uzasne... totalna nahoda... aj ked, bohuzial, uz je to minulost...
Teraz velmi trpim kvoli tomu, ze som ho nechala odist...

Peťo333

Vyštudoval som ekonomickú univerzitu a pracujem už pol roka. A neviem posúdiť aký je môj štýl písania a za filozofa sa nepovažujem, i keď je pravda, že v poslednom čase dosť často rozmýšľam