Nova manzelska postel

mircok

zivotnost matraca sa vacsinou pohybuje od 5 do 10 rokov. no tu zalezi na viacerych faktoroch. napriklad ono zalezi aj na tom, aky matrac si kupis, aky kvalitny je podklad, cize rost alebo aj na tom, ako sa s danym matracom zaobchadza. niektori ludia totiz zabudaju, ze ho treba raz za cas aj vyvetrat, pripadne, ak sa da, tak aj vyprat. takze z hygienickeho hladiska sa odporuca menit matrac trebars aj raz za 4 roky.

anitka30

jaskova a odkial ste kupovali, ze ste to takto sikovne vyriesili? my sme mali "stare" matrace este dobre, tak sme ich nechceli vyhadzovat, to by bola skoda. ako casto by sa mal vlastne menit matrac?

jaskova

mircok, mam to uplne rovnako, uz aj muza som nahovorila na tvrdy matrac a nevie si vynachvalit. cely zivot spal na makkom a zjavne to malo aj nasledky, ved ho vsetko bolelo neustale. ked sme kupovali postel, tak sme to vzali jednym vrzom a kupili rovno aj matrace, nech mame pokoj.

mircok

grilda05 presne, to asi kazdy raz pride do toho veku :D ja napriklad nechapem, ako som mohol spavat na makkom matraci, teraz mi vyhovuje tvrdy a ked pridem k nasim, tak to je nieco strasne, tam by som sa proste nedokazal vyspat.

grilda05

Jaskova tak s tymto absolutne suhlasim :D Za mladi tak clovek proste nerozmysla, takisto som najradsej nespavala vobec alebo teda minimalne, vekom sa menia priority :D Nie je nad to, sa kvalitne a dobre vyspat :)

jaskova

mircok tak ono vela zalezi aj od matracu, aky zvolis :) su rozne kvalitne a aj take, ktore sa tak len tvaria :D mala som uz kadejake, kym som natrafila na taky, co mi vyhovuje, a teda ten spanok je teraz uplne o inom. ved cim je clovek starsi, tym si viac potrpi na kvalitnom spanku, vidim to aj na sebe, ked som bola mlada, tak som neriesila kde a ako sa vyspim, bolo mi to jedno :D

mircok

anitka30 ved ja presne taku postel hladam. taku, z ktorej sa mi nebude chciet rano vstat :) aj ked to asi pocas pracovneho tyzdna nie je velka vyhra :D ale kvalitny spanok ide ruka v ruke s dusevnou pohodou, a to je nesmierne dolezite. potom sa da normalne fungovat vo vsetkych oblastiach :)

grilda05

Anitka30 a aku si teda vybrala? Vedela si hned aku chces? Lebo co sa mna tyka, tak pri nabytku velmi dlho uvazujem, kombinujem, malo by sa to hodit k zvysnemu nabytku, ladit so vsetkym v miestnosti, no niekedy je to problem :)

anitka30

mircok, ked sme kupovali postel my, a to celkom nedavno, vybrala som ju celkom sama, cize vsade to uplne rovnako nefunguje, su aj domacnosti, kde maju zeny hlavne slovo v takychto veciach :D a evidentne som vybrala dobre, lebo muz sa nevie velakrat vypratat z postele ani za svet :D

mircok

grilda05 tak to je potom super, ak najdete nieco, co vyhovuje obom. velakrat sa pary nevedia zhodnut. keby mi ta moja do toho tak nehovorila, uz sme davno mohli mat novu postel. ja by som dokazal vybrat hned :D