Nova manzelska postel

AdamKrt

Mna stve len to, ze poslednou dobou nevidno postele, ktore maju tvrdu rovnu dosku, masivnu. Kupoval som si novu postel a v podstate vsetky nove maju uz tie iste ohybne listy. Ked na to clovek stane nohou, alebo pri milovani v urcitych poziciach, ked sa sustredi na jednom miesto vela vahy, tak to ma tendenciu dost sa ohybat, az mam dojem, ze pri poriadnom odviazani sa, to moze aj prasknut...

ivana45

ak mas rostovu s drahsimi matracmi (vrstvy, rozhrania) - tak cca po 10 rokoch. Ak pouzivas podlozky, mozno aj trocha viac, ale tie sa ako bezna vec pouzivaju len v poslednych rokoch. Obycajnu molitanovu postel - cca 7-8 rokov.
Ja osobne radsej kupim lacnejsiu a vymenim ju. Ak sa napr. obleje, nie je mi luto vyhodit ju ( a tesim sa na novy dizajn :-)). Ale to je kazdeho osobna filozofia.
Raz sme mali lamelovu s matracmi v drevenom rame - to uz NIKDY - stale som mala modriny na predkoleniach. Odvtedy som kupila len taku postel, kde calunenie precuhovalo ponad ram.

MAREKOVA...

No mne sa pred 10-timi rokmi páčili také čalunené postele....s úložným priestorom, ale teraz chcem drevenú a s protialergickými matracmi...

anamarie

mate59 - matrac nemusi byt prepoteny, ak sa nanho oblieka podlozka a potom plachta:) Ale tiez si myslim, ze nie je dovod menit postel, staci novy matrac, ked uz.

mate59

ak máš dobrú postel s dobrým roštom a lamely nie sú poprehýbané,tak netreba meniť.Lamely sa dajú jednotlivo vymeniť.
Skorej by som menil matrac za taký, čo má viac vrstiev, lenivú penu, zimnú stranu,kokosové vlákna ....Ak máš obyčajný matrac ten je prepotený, vyležaný a na to, že v posteli strávime tretinu dňa sa investovať oplatí.