potravinova alergia

igris

ahoj ja,
moj 10 rocny syn ma ciastocnu potravinovu alergiu, on nema problem s dychanim ale vyhadzuju sa mu drobne vyrazky od podbruska smerom hore, v zavislosti aka je velka reakcia. S niektorymi potraviny ked su mimosezonne napr. rajciny ma problemi ale domace moze v pohode, takze asi to nie je rajcinami ale postrekom, zaujimave ze na paprike mu to nevadi. Ja mu davam obcas po troske /naozaj potroske!/ aj potraviny s ktorymi ma problem , ale nesmie byt prechladnuty a vtedy nezareaguje. Neviem ci je to tak dobre ale ked neopuchne ani sa nevyhadze ...
On nema chut na veci , na ktore je alergicky lebo vzdy videl a vadilo mu to ako dopadol, ale ma to od malicka.
Berie lactobacilus kazde rano aby mal v kondicke creva, zacal jest viac surovej zeleniny /aj surovy zemiak/ a zda sa mi ze to v poslednej dobe je lepsie /klop,klop :)/. drz sa :)

ja

aha. no vies ja už mam alergiu vlastne 4.rok ale nebrala som to až tak vážne kým s mi nestalo že som aj do bezvedomia upadla vtedy som si uvedomila že nebudem jest čo predsa nesmiem. lenže ja cítim že tie vitaminy potrebujem ty nie? proste a ked mam chuť na to co nemôžem nahradzam to niecim coho zjem potom dost apriberiem a tak proste citim že som neni uplne v poriadku. stava sa ti že maš problémy s dýchaním bo mne hej ale neviem či je to tou alergiou. nebivaš rýchlo unavená. som rada že už konecne poznám nekoho s potr. alergiou niekedy ptrebujem s niekým takým pokecať lebo nie v šetci čo hovoria že tomu chápu tomu chapu.;-)

evilbunny

no ja mam 20:) a latex je material z ktoreho sa vyrabaju kondomy.
a inak ja som nejedla jablko asi 10 rokov ale ani mi to moc nechyba asi som si odvikla.pokial su tie potraviny tepelne spracovane tak mi neskodia. ako je to u teba?

ja

latex to nepoznám a neviem čo to je mohol by si mi o tom napísať?ja si tiež niekedy dám ale čokoládu som nemala dobrý rok chýba mi to všetko hned by som to zjedla a tiež potom strasne lutujem hmmm;-(
možem vediť koľko má s rokov ja mam 16a strasne mi chutí jesť tak zatial;-)

evilbunny

no ja si dam niekedy ked ma chyti taka strasna chut...ale potom lutujem:/ som z ba-xodim k p.doktorke hupkovej(myslim ze sa tak vola:P )
inak mi bola zistena i alergia na latex(ktora suvisi vraj s potravinovou alergiu) mas s tym tiez dake skusenosti?
inak nemyslim si ze je to oslabenim ciev ci zazivania lebo to mam od malicka-co pamatam od piatich rokov nemozem jablka a potom sa to postupne pridavalo:( takze alergiu mam asi 15 rokov

ja

mne sa to evilbunny prejavuje tak isto ale ja mám niekedy na to strasnú chuť proste hrôza ako ti to zistili?k akomu chodís k lekárovi? ;-)

ja

pišta ahoj ty sa v tom asi naozaj vyznás kja fakt potrebujem poomoc som alergik na čokoládu, séju rybys mak orechy na konzervačné chemické látky nemôžem nič čo má viac ako 3emulgatory . hned opuchnem svrbim sa dokonca som už aj do bezvedomia upadla. proste mi chýbajú asi niektoré vitamíny čo nesmiem. mohol by si mi prosím poradit co by som mala jesť keď mám na to chuť ako náhrada alebo aby som sa stravovala zdravo lebo ja potom len vymyslam a jem samé sprostosti. dakujem.;-)

janík

evilbuny-ba má,niekde v uvedených orgánoch je zápal,ktorý trpíme ,alebo mu nevenujeme pozornosť a keď naň príde alergen, tak sa sila toho zápalu niekoľko krát znásobí ,no a výsledky už poznáš...

pišta

Treba sa teda zamyslieť nad celým procesom svojho trávenia: výber potravín, správne žutie, dostatok času medzi jedlami, správne vyprázdňovanie, vhodne delená strava, otázka živočíšnych bielkovín a tukov, mlieko, biely cukor, pohyb, otázka stresu...To všetko bezprostredne vplýva na trávenie....
Trávenie patrí k jednému z najdôležitejších procesov, ktoré vplývajú na naše zdravie. Ale dá sa zvládnuť: -))